VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úřad práce přispěje zaměstnavatelům na nová místa

HAVÍŘOV – Úřad práce vKarviné spobočkou vHavířově vyhlásil výběrové řízení na finanční příspěvek za zřízení nových pracovních míst.

22.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Ježdík

Vrámci mimořádné akce hodlá Úřad práce vKarviné poskytnout zaměstnavatelům, kteří zřídí nová společensky účelná pracovní místa, finanční příspěvek na pořízení majetku ve výši až 80 tisíc korun na jedno pracovní místo. „Výběrového řízení se mohou zúčastnit ti zaměstnavatelé, kteří podají žádost o poskytnutí finančních prostředků, nejlépe osobně, do 31. srpna. Po výše uvedeném termínu nebudou další žádosti vrámci této akce přijímány,“ uvedl ředitel karvinského úřadu práce Jiří Montag.

Základní podmínkou pro poskytnutí dotace je zřízení nových pracovních míst, na kterých budou uplatněni uchazeči o zaměstnání starší 50 let, do 25 let věku, absolventi vysokých škol po dobu dvou let po úspěšném ukončení studia, nejdéle však do 30 let věku, osoby se zdravotním postižením nebo ostatní uchazeči o zaměstnání s evidencí delší než čtyři měsíce. „K žádosti je nutné přiložit potvrzení o tom, že žadatel nemá v evidenci daní zachyceny daňové nedoplatky, nemá nedoplatek na pojistném a na penále na veřejné zdravotní pojištění a nemá nedoplatek na pojistném a na penále na sociálním zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti. Finanční příspěvek formou dotace se může poskytnout na zřízení nového pracovního místa, které zaměstnavatel zřídí a bude provozovat po dobu jednoho roku, ve výši sta procent opodstatněných nákladů,“ řekl Montag.

Na realizaci akce jsou vyčleněny 3 miliony korun. V případě vzniku více než pěti pracovních míst je nutno vyhotovit expertízy podnikatelských záměrů. Podporován bude především vznik pracovních míst, na která má úřad práce v evidenci dostatek vhodných uchazečů o zaměstnání, tedy především nekvalifikované uchazeče se základním vzděláním a dlouhodobě evidované.

22.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nákres plánovaného přemostění kruhového objezdu v Havířově.
10

Nad havířovským rondelem povede most

Havířovská desítka 2016 - běh na 10 kilometrů.
100

Martin Kučera: Havířovská desítka se letos běží centrem města

Odvážný řezník šel do projektu přeměny své provozovny v centru města

Residomo snad ukončí 20 let trvající kritiku na prázdné či ošuntělé výlohy prodejen na Hlavní třídě v centru Havířova. V novém projektu pomáhá současným nájemcům modernizovat jejich provozovny a zlepšit jejich podnikání.

OBRAZEM: Vítání občánků má svůj půvab

V neděli dopoledne se v zámecké obřadní síni konalo po letních prázdninách druhé vítání nejmenších občánků města Havířova. Rodiče přihlásili celkem 20 dětí.

Karviná žije. Porazila Brno!

Karviná /FOTO/ – Fotbalisté MFK Karviná zvládli těžký záchranářský souboj s Brnem o úprk ze dna tabulky.

Za zaměstnáním do jiného města? První „Odiska“ zdarma našla majitelku

V rámci projektu Zaměstnanecká mobilita plánuje kraj rozdat napříč regionem 300 karet na bezplatnou dopravu do práce. Ta první putuje do Karviné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení