VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Archeopark v Chotěbuzi

Léto v Archeoparku pro celou rodinu

Po celé letní prázdniny (denně vyjma pondělků) bude Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře cílem rodinných výletů. Ve vybraných dnech je pro návštěvníky připraven speciální tematický program.

Archeopark láká každý víkend na něco jiného, nyní to bude genealogická poradna

V příjemnou tvůrčí dílnu se v sobotu proměnily prostory budovy Archeoparku Chotěbuz-Podobora. Tentokrát si zde děti i dospělí vyzkoušeli práci s keramickou hlínou a svůj um prověřili i na hrnčířském kruhu. Workshop vedla Alžběta Trombíková a výsledkem jsou desítky rukodělných výrobků, které nyní čekají na keramickou pec.

Jak se lidé bili pazourkem, kamenem, bronzem i ocelí

Chotěbuz – Až uvidíte meče, oštěpy, luky a další repliky historických zbraní v akci, třeba Spolku historie a šermu Tizon v Archeoparku Chotěbuz, vězte, že za každou z nich stojí kus poctivé práce, znalostí a vědění. Historické zbraně byly hlavním tématem sobotní akce ve zmíněném Archeoparku.

Staří Slované se s mrtvými loučili veselím

Chotěbuz – Veselím, hrami, hostinou a také hojnou konzumací alkoholu. Takto se s mrtvými loučili naši slovanští předkové. O uctívání mrtvých za slovanských dob se hovořilo také na tématické akci v Archeoparku Chotěbuz.

Mladí archeologové stavěli pravěkou pec

Pec nám spadla, kdopak nám ji postaví? Členové Archeologického klubu studentů opavské Slezské univerzity!

Dávná historie v moderním podání, to je Archeopark Chotěbuz

/FOTOGALERIE/ Archeopark Chotěbuz v pátek slavnostně otevřel po dvouleté pauza své brány pro všechny, kdo se podíleli na výstavbě jeho nových částí, pro představitele kraje i další investory a podporovatele této aktivity, ale také pro zástupce odborné veřejnosti z oborů, jako je archeologie.

Chotěbuzský Archeopark už má novou vstupní budovu

Moderní výukové centrum s nabídkou několika různých programů pro školy i důstojné zázemí a místo plné zajímavostí a příjemností pro běžné návštěvníky. To vše by mohlo začít fungovat už zjara příštího roku v populárním Archeoparku v Chotěbuzi.

Archeopark v Chotěbuzi bude mít novou dominantu

Základní kámen stavby nové vstupní budovy Archeoparku v Chotěbuzi-Podoboře ve středu slavnostně poklepali zástupce Muzea Těšínska, které Archeopark spravuje, kraje a stavební firmy.

V Archeoparku v Podoboře si připomněli odkaz sv. Václava

Chotěbuz-Podobora – Téměř dvě stovky věřících dorazily v sobotu na polní mše ke cti sv. Václava, která se konala v nevšedních kulisách archeologického naleziště a repliky slovanského hradiska v Chotěbuzi–Podoboře. 

Bronzová rolnička i minisekerka. Archeologové v Chotěbuzi jásají

Chotěbuz-Podobora - Že na slovanském hradisku Podobora pulsoval od 9. století čilý život, o tom není z dřívějších archeologických nálezů nejmenší pochyb. Letošní 36. sezona na hradisku v Podoboře přinesla vskutku unikátní artefakty jak z období halštatského, tak slovanského.

OBRAZEM: Den věrozvěstů Cyrila a Metoděje v archeoparku

Chotěbuz - Jak vypadal život v ranném středověku, čím se živili staří Slované, s čím obchodovali nebo k jakým bohům se modlili. To vše se mohli ve čtvrtek dozvědět návštěvníci Archeoparku Chotěbuz-Podobora.

Archeopark, výlet do raného středověku

Chotěbuz - Poučný víkendový výlet zejména pro rodiny s dětmi může být návštěva Archeoparku v Chotěbuzi-Podoboře. Zdejší lokalita je totiž nalezištěm artefaktů života prvních Slovanů na zdejším území a jednou z nejvýznamnějších pravěkých a raně středověkých památek Těšínského Slezska.

OBRAZEM: Expozice nabízí vzácné nálezy z regionu

Orlová - V orlovské pobočce Muzea Těšínska je k vidění výstava archeologických nálezů z těšínského Slezska

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení