VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Nová průmyslová zóna u Dolu Barbora

Jak se bude vyvíjet projekt nové průmyslové zóny v Karviné?

Ministerstvo bude po státu nárokovat peníze na zónu Nad Barborou

Karvinsko - Peníze ze zvláštního účtu ministerstva financí by měly zaplatit výstavbu průmyslové zóny Nad Barborou, kterou plánuje vybudovat stát ve spolupráci s Moravskoslezským krajem v rámci vytvoření nových pracovních míst na Karvinsku.

Zóna Barbora dostala zelenou

Karviná - Pochybnosti jsou vyvráceny a vybudování nové průmyslové zóny Nad Barborou na okraji Karviné už zřejmě nestojí nic v cestě. Snad jen s výjimkou peněz.

Zóna by se měla začít stavět letos

Karviná – Už za pár měsíců by se mohly stavební stroje pustit do přípravy nové průmyslové zóny Nad Barborou na okraji Karviné. Připustil to hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Jiří Cienciala k Barboře: Vláda rozhodnutí nezrušila

Karviná - Úterní informace ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka o tom, že vláda momentálně nemá peníze na přípravu strategické průmyslové zóny Nad Barborou u Karviné, vyvolaly poprask mezi politiky i podnikateli.

Karvinská průmyslová zóna Barbora v ohrožení?

Ostrava, Karviná - Šok mezi politiky i zástupci podnikatelských sdružení vyvolal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD), když v úterý na investičním kongresu v Ostravě řekl, že vláda momentálně nemá peníze na přeměnu areálu bývalého Dolu Barbora v Karviné-Dolech v průmyslovou zónu. Nejdřív by prý peníze mohly být k dispozici v roce 2016.

Je nová průmyslová zóna Nad Barborou v ohrožení?

Karviná - Bude se na pozemcích okolo bývalého Dolu Barbora na okraji Karviné stavět průmyslová zóna, nebo ne? Nejistotu do státem i krajem podporované investice vnesla Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, jejíž úředníci přišli s informací, že by pozemky, na nichž mají nové průmyslové haly stát, mohly být poddolované.

Zóna Nad Barborou bude! Vláda na ni dá peníze

Karviná - Stohektarový průmyslový areál by mohl dát práci až dvěma tisícům lidí.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení