VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mistrovství Evropy si vyžádá rovněž dopravní omezení

Frýdek-Místek - Město hostí 18. července jeden ze závodů Mistrovství Evropy v silniční cyklistice. Jedná se o juniorskou a ženskou časovku jednotlivců, při které se závodníci vydávají na trasu individuálně v časových intervalech. Tento prestižní závod bude spojen s dopravními uzavírkami na sídlišti Riviera a na výpadovce na Frýdlant nad Ostravicí.

16.7.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek. Foto: Libor Běčák

Start i cíl závodu bude v prostoru bývalého autobusového stanoviště. V 11 hodin odstartuje kategorie Junior a v 15.30 hodin bude následovat kategorie Ženy U23. Závodníci projedou kolem SPŠ přes sídliště Riviera a budou pokračovat po výpadovce do Frýdlantu nad Ostravicí, kde se u čerpacích stanic, před odbočkou na Čeladnou, otočí a po stejné trase se vrátí zpět.

Pořadatelé začnou prostor startu, cíle i trasy závodu uzavírat už v šest hodin ráno. Dopravní omezení potrvají až do 18 hodin. V rámci komunikace I/56 (výpadovka na Frýdlant nad Ostravicí) bude uzavřen pravý jízdní pruh ve směru od Frýdlantu do Místku. Toto opatření si vyžádá také uzavření křižovatek po trase, tedy pravých odbočení a nájezdů. Doprava bude obousměrně vedena v druhém jízdním pásu.

V městské části Místek se závod nejvíce dotkne života na sídlišti Riviera a okolí Národního domu. Pouze částečně a v jednom směru bude průjezdná ulice 28. října, a to od SPŠ po ulici Frýdlantská. Z ulic Mozartova, 1. Máje, Beethovenova, V. Talicha, J. Myslivečka bude výjezd možný pouze vpravo. Obyvatelé Staré Riviery, ulic Ke Splavu, Březová, Říční a U Ostravice budou moci projet pouze po staré cestě přes Bašku a Staré Město.

Neprůjezdné budou ulice Myslbekova, Fr. Šrámka a Křížkovského. Ulice Třebízského, Politických obětí, Palackého, Sv. Čecha, Bezručova (za SPŠ), prostor kolem Nové scény Vlast a výjezdy na ulici 28. října ze strany od řeky budou pro dopravu taktéž zcela uzavřeny.

Dopravní omezení se dotkne také cestujících MHD. Veškeré zastávky autobusů na ulici 28. října a Politických obětí budou zrušeny bez náhrady. Je zapotřebí počítat také s tím, že autobusy budou mít na dotčených linkách rozdílné dojezdové doby oproti jízdnímu řádu.

Náměstek primátora Karel Deutscher řekl, že do všech schránek domácností v dotčené lokalitě budou doručeny podrobné informace o dopravním omezení v souvislosti se závodem. Informovány o něm budou ze strany magistrátu také subjekty působící v dané lokalitě. „Jedná se o prestižní cyklistický závod, který bude jistě zajímavý i pro přihlížející. Jsme si vědomi toho, že dopravní omezení není mezi občany populární, a za případné komplikace se jim omlouváme. Zároveň ale věříme, že tento svátek cyklistiky potěší všechny příznivce tohoto krásného sportu a přispěje k propagaci našeho města ve světě," dodal náměstek primátora Karel Deutscher.

Autor: Tomáš Machálek

16.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zdravotní středisko na Dlouhé třídě v Havířově-Podlesí.

Havířov zdravotní střediska prodávat nebude

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Oznámení: Prevence kriminality, projekt Bezpečný byt. Letáky s tímto záhlavím a obsahem se začaly objevovat vyvěšené na vchodech karvinských bytových domů.  

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

ANKETA/ Asi by to nebyla hezké atmosféra, kdyby diváci v průběhu zápasu na jednoho hráče pokřikovali, že je vrah, který zabil psa. I proto už Karel Skoupý za havířovské Indiány kopat nebude. 

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Český Těšín, Bohumín - Přiletěl až z druhé strany zeměkoule, aby se na kole vydal napříč celým Českem až do Bavorska po trase, kudy před dvaasedmdesáti lety šel jeho otec coby válečný zajatec takzvaný Pochod smrti.  

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Modrá kovová konstrukce přivázaná řetízkem k zábradlí před halou havířovského vlakového nádraží je stojan na jízdní kola a dali ho tam pracovníci Českých drah. Na žádost majitele stanice a města byl odstraněn.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení