VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Olympionici mezi karvinskými dětmi

Karviná /FOTO/ – To byla výzva. Karvinské děti ze ZŠ Mendelova si 
v rámci akce Česko sportuje zasoutěžily ve dvou vybraných disiplínách se známým olympionikem – vodním slalomářem Vavřincem Hradilkem.

14.5.2014
SDÍLEJ:

Setkání dětí ze ZŠ Mendelova s olympioniky Hradilkem a Kepkou.Foto: Tomáš Januszek

Stříbrný olympionik z Londýna a světový šampion Hradilek a také bývalý přední český šermíř Aleše Kepka z Ostravy zavítali ve středu na ZŠ Mendelova do Karviné, kde se konala zajímavá akce v rámci kampaně Česko sportuje.

Setkání dětí ze ZŠ Mendelova s olympioniky Hradilkem a Kepkou.

„Je to vlastně projekt Českého olympijského výboru, který si klade za cíl oslovit děti ze základních škol po celé republice a zapojit je do sportovní činnosti a vůbec zdravého životního stylu. Místní karvinská škola Mendelova byla v tomto projektu velmi úspěšná, má dokonce stoprocentní účast zapojených dětí, a proto byla jako jedna z mála vybrána pro setkání s olympioniky," vysvětlila jedna z organizátorek kampaně Barbora Žehanová z ČOV.

Nápad zapojit žáky své školy do akce měla učitelka ZŠ Mendelova Pavla Kucharczyková (na dolním menším snímku). „Dostali jsme podnět od Asociace školních sportovních klubů a ta myšlenka nás oslovila. Pro děti jsme tak uspořádali den, který jsme jednoduše nazvali Olympiáda. Děti zde byly rozděleny do různých skupin a reprezentovaly různé státy, vymýšlely vlajku, olympijské heslo, obcházely sportovní stanoviště. Udělali jsme si zkrátka takový hezký olympijský den," vysvětlovala usměvavá učitelka z karvinské školy.

Setkání dětí ze ZŠ Mendelova s olympioniky Hradilkem a Kepkou.

Děti byly včera samozřejmě nadšené nejen z toho, že se „ulily" z vyučování, ale také ze setkání s Vavřincem Hradilkem. Většina z nich získala kartičku s jeho autogramem, ti odvážnější, především dívky, i společnou fotku.

„Je pro mě samozřejmě pocta účastnit se podobných akcí jako ambasador. Setkání s dětmi je vždy příjemné, pokaždé si vybavím, jak jsem sám jako malý na základce doslova hltal podobná setkání, když k nám zavítaly nějaké ty známější osobnosti," pravil po besedě Hradilek.

Setkání dětí ze ZŠ Mendelova s olympioniky Hradilkem a Kepkou.

Ten se jako aktivní sportovec zapojil do dvou vybraných „olympijských" disciplín pro děti, a to do člunkového běhu a skoku z místa. Někteří karvinští školáci soutěžili s ním a kdo by čekal, že „Vávra" vyhraje na celé čáře, přepočítal by se. Někteří chlapci jej překonali, jedna dívka se mu vyrovnala v běhu.

„Ále… důležité je vidět to nadšení dětí, to mě na tom baví. Každý podobný projekt, který je přitáhne ke sportu a zaujme, je bezvadný. A jak je vidět, děti pak mají aspoň motivaci, když mě můžou v některé disciplíně porazit. Jsou holt mladší," smál se populární Vávra.

Více v tištěném vydání Deníku.

Autor: Martin Ruščin

14.5.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení