VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obhájkyně Kramného: Fotografie z místa činu nám neuškodí

Ostrava – Důkazní materiál, fotky egyptských kriminalistů z místa činu, které včera soudu předložil státní zástupce Vít Legérský, podle obhájkyně prokazují, že Petr Kramný nelhal. 

2.7.2015 AKTUALIZOVÁNO 2.7.2015
SDÍLEJ:

Petr Kramný u soudu.Foto: Deník/Pavel Sonnek

V době partnerské krize Denisy Bartokové a Jána Ryboně začala jeho komunikace s Monikou Kramnou. „Psali si, sešli se, přítel říkal, že ale mu Monika pomáhá řešit naše vztahové problémy. Oznámila jsem to i Petrovi a pak mě Monika osočovala, že jí rozvracím rodinu," uvedla Denisa Bartoková, která se s přítelem Jánem Ryboněm posléze rozešla, ale Monika důvodem nebyla.

Svědkyně Bartoková se s Monikou podle svých slov viděla naposledy po „dámské jízdě". „S Monikou jsme šly na pánský striptýz. Pořídily jsme tam nějaké fotky, kvůli kterým dělal Petr Kramný strašné scény, přestože ji na tuto akci pustil. Byla jsem u toho, jelikož jsem u nich přespávala. Petr vyhrožoval, že Moniku vyhodí, vezme všechny peníze. Informace o odstřižení od peněz Moniku rozlítily. Oba mi to posléze dávali za vinu. Tehdy jsme přerušili veškeré kontakty," vypověděla Bartoková a doplnila, že o událostech v Egyptě se dovídala pouze zprostředkovaně.

Uvedla také, že Monika Kramná mohla trpět depresemi. „Byly to spíše přechodné projevy smutku, i když jindy bývala veselá. Přesto jsem přesvědčená, že by si nic neudělala. Měla ráda život a ráda byla středem pozornosti," řekla Bartoková.

Kolega Kramného: Petr se stýkal se ženami, ale většinou ho samy kontaktovaly

Odpoledne vypovídal kolega obžalovaného Daniel Buda, kterého Kramný požádal o dovezení cizího pasu do Egypta. Daniel Buda znal Petra Kramného z nošovické automobilky. „Petr dělal operátora, byl i svářeč, svařoval elektrickým obloukem," uvedl Daniel Buda. Podle Budy neměli Kramní žádné znatelné manželské problémy. První informace o tragédii zaznamenal Daniel Buda z médií.

„Původně mi vůbec nedošlo, že se jedná o Petra, byli jsme s manželkou také zrovna na dovolené a až když jsme dorazili domů, tak jsem zjistil, že jde o Petrovu rodinu. Hned jsem mu psal sms a vyjadřoval upřímnou soustrast," vypověděl Daniel Buda.

S Kramným pak komunikovali přes skype. „Říkal, že se snažil holky oživovat, že vyletěl na chodbu, ale už nemohl nikdo pomoci," vypověděl Daniel Buda, který se při popisování situace několikrát dojal.

Daniel Buda se snažil několikrát Kramnému pomoct. „Petr říkal, že ho na Moničino číslo někdo prozvání, a že mám na ten kontakt zavolat. Zvedla to recepce v penzionu, ptal jsem se, zda je tam na Moničino jméno nějaká rezervace a nebyla. Petr chtěl, ať kontaktuji novináře, tak jsem zavolal do Mladé fronty," uvedl Buda. Kramný dopravil přes Budu do republiky i tričko na případnou expertízu, žádal jej i o přivezení cizího pasu.

„Petr Kančí mu měl dát pas a já jsem jej měl přivézt do Egypta, měl jsem tam zaletět , ale to už se nerealizovalo. Nakonec jsem pro něj jel do Prahy, když do České republiky dorazil. Odvezl jsem ho k rodičům," popsal Buda.

Po návratu byl podle Budy Petr Kramný nešťastný. „Nechápal, co se mu to stalo, několikrát jsem ho viděl plakat," řekl Daniel Buda, ale doplnil, že o některých následných avantýrách obžalovaného věděl. „Stýkal se se ženami, ale většinou ho samy kontaktovaly," dodal Buda.

Podle záznamů hovorů mezi Kramným, Budou netruchli Kramný tak, jak Buda vypovídal. Petr Kramný získával finanční ohodnocení za rozhovory s médii a mrzelo ho, že se neuměl rozplakat při focení u hrobu, ale že byla tma, tak to stejně nebylo vidět. K tomu se Daniel Buda odmítl vyjadřovat.

Sousedé Kramných: Monika milovala luxus, Petrovi zahýbala

Před polednem dnes vypovídal před Krajským soudem v Ostravě i soused Kramných Natan Cieslar, prakticky jen potvrzoval předchozí slova své ženy. „Manželka mi pověděla o údajné nevěře Moniky a považoval jsem za správné o tom Petrovi povědět," uvedl Natan Cieslar s doplnil, že mu na to obžalovaný řekl, že své ženě bezmezně věří.

Moniku Kramnou popsal jako malichernou ženu. „Byla to ženská, co se chtěla líbit, ráda se předváděla. Vím, že jsem ji párkrát potkal a byla depresivní, ale říkala, že je to kvůli práci v domově důchodců," uvedl Natan Cieslar.

Po tragédii byl Petr Kramný v kontaktu i se sousedem. „Psali jsme si, chtěl jsem vědět, jak to zvládá, říkal, že je na tom špatně, ale po návratu vypadal, že je nad věcí," řekl Natan Cieslar.

Svědkyně Světlana Cieslarová hned na začátku výslechu vypověděla, že Moniku Kramnou respektovala, ale kamarádky nebyly. „Znaly jsme se už dříve, než jsme se k nim do domu přistěhovali s manželem. Monika, byla osoba, která s lidmi manipulovala, milovala luxus, ale myslím, že jsme normálně vycházely," uvedla Světlana Cieslarová a doplnila, že bývaly běžně v kontaktu.

„Normálně jsme se navštěvovaly, párkrát přišla, že ji nejde internet, tak se připojila u nás, nastavovala si na facebooku více profilů. Jednou přišla a říkala, že jí Petr Kramný vzal všechny kreditky i peníze, a že se bojí jít domů. Byla ubrečená," řekla Cieslarová. Svědkyně popsala i údajné nevěry Moniky Kramné . „Byly jsme ve spojení se známou Denisou Bartokovou, která měla informaci o tom, že Monika Petrovi zahýbala. Petrovi tuto informaci nakonec zavolal můj manžel," dodala Cieslarová.

Po tragédii v Egyptě psal Petr Kramný právě i své sousedce. „Přišla sms od Petra, chtěl, ať mu řeknu něco o nevěře Moniky, chtěl kontakt i na údajného milence Jána Ryboně. Nepřišlo mi logické, že pár dní po smrti ženy a dcery řeší tyto malichernosti," řekla Světlana Cieslarová.

Po návratu byl podle sousedů Petr Kramný odtažitý. „Říkal jen, že netuší a neví, co se stalo. Nechtěl o tom mluvit, neoblékl se do černého, překvapilo mě, že neprojevoval úctu k zemřelým," řekla Cieslarová.

Kamarád Kramného: Nevěřím, že by Monice a dceři něco provedl, měli krásný vztah

Dnes před soudem vypovídal Petr Kančí, kolega a kamarád Petra Kramného. Už před výslechem Petr Kančí prozradil, že Kramnému věří. „Nevěřím, že by Monice a dceři něco provedl. Jejich vztah byl krásný, byl jsem jim i na svatbě," řekl Kančí. Stejné stanovisko zastávala i jeho partnerka.

„ Znala jsem Moniku od svých osmnácti let. S Petrem žili dobře a o žádných nevěrách nemohla být řeč," doplnila Adriana Kančíová. Manželský pár se před přelíčením srdečně vítal s matkou a otčímem Petra Kramného.

Během výslechu Petr Kančí uvedl, že Monika Kramná byla temperamentní. „Jak se vzali, tak se Monika, trošku změnila. Očekávala, že jí Petr bude vše platit. Petr mi pak říkal, že se vztahově vzdalují, že Monika je neustále na facebooku " vysvětlil Petr Kančí a vypověděl, že Monika byla místy labilní a žárlivá, což byl podle Kančího ale i obžalovaný.

Ve spojení byl Petr Kančí s obžalovaným i druhý den po tragédii v Egyptě. „Volal mi, brečel. My byli zrovna taky na dovolené. Říkal, že Monika s Klárkou jsou mrtvé a že se otrávily. Plakal, nemohl ani mluvit," řekl Kančí. „Byl prý předtím v hrozných křečích, špatně bylo prý moc i holkám, ale nemluvil o lékařské pomoci," doplnil Krejčí.

Zapůjčení pasu

Petr Kramný měl Kančího požádat o zapůjčení pasu. „Říkal, že by na něj mohl vycestovat, neuvědomil jsem si, že je to nelegální. Byl jsem ochoten pomoci. Předal jsem ho panu Budovi, který ho měl poskytnout Petrovi, ale k předání pasu nakonec nedošlo," uvedl Kančí.

Petr Kančí popsal i situaci po návratu z Egypta. „ Petrovi se moc nelíbilo, že by rodina Moniky měla dostat část majetku, ale myslím, že to respektoval. Vždy měl slzy v očích, když o zesnulých holkách mluvil. Vím, že si pak našel nějakou slečnu, ale nepovažoval jsem to za špatné," popsal Kančí.

Doplnil, že o údajných předchozích nevěrách ze strany Moniky slyšel, ale jen zprostředkovaně. Na otázku soudkyně, zda je obžalovaný podle něj technicky zručný a zda ovládal elektrotechniku odpověděl Petr Kančí neurčitě. „Nevím, obecně zručný byl, ale na odbornou práci si vždy někoho zavolal," uvedl kamarád obžalovaného.

Podle původní výpovědi Kančího, kterou soudkyně následně předčítala, slyšel Petr Kančí o nevěře Moniky od Kramného. „Měla údajně kontakt i na nějakého Egypťana a Slováka," vypověděl před časem Petr Kančí.

Na otázky státního zástupce ohledně detailů konverzace s Petrem Kramným o polohách těl či posledním kontaktu s živou dcerou a Monikou, nebyl schopen Petr Kančí přesně odpovědět.

Obhájkyně Kramného: Fotografie z místa činu nám neuškodíObhájkyně Petra Kramného Jana Rejžková.

Důkazní materiál, fotky egyptských kriminalistů z místa činu, které včera soudu předložil státní zástupce Vít Legérský, podle obhájkyně prokazují, že Petr Kramný nelhal.

„Je trošku smutné, že státní zástupce předložil fotografie až nyní, nicméně se shodují s výpovědí mého klienta. Fotografie byly pořízeny 30. července v dopoledních hodinách a dokazují, že můj klient vypovídal pravdivě. Dokazují to, jak našel svou
ženu i dceru a osvětlují i poházené věci na pokoji. 
Dokreslují fakt, že je můj klient nevinný," řekla dnes ráno obhájkyně Rejžková.

Čtěte také: Kauza Kramný: Trumf obžaloby? Fotky z místa činu

KLÁRA KOHUTOVÁ

Autor: Redakce

2.7.2015
SDÍLEJ:

ON-LINE s Tomášem Hanzelem, primátorem Karviné a kandidátem ČSSD na poslance PČR

Ocenění za dlouholetou práci v sociální oblasti v Karviné.
13

Hlavní je člověka povzbudit, říkají dobrovolníci a sociální pracovníci

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Ve středu představíme školáky ZŠ Petřvald a Gen. Svobody v Havířově

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Petrovice přišly chvíli před koncem o výhru

Petrovice /FOTO/ – Okresní derby v divizi mezi petrovickou Lokomotivou a bohumínským nováčkem vítěze nepoznalo. Bospor srovnal pět minut před koncem a domácí přišli o důležitou výhru.

GrandPark po nákaze svrabem odvolává zákaz návštěv

Příbuzní a blízcí obyvatel havířovského soukromého domova seniorů GrandPark už za nimi mohou na návštěvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení