VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozor, na podvodníky! Vybírají na falešnou sbírku

V okolí nákupních center se pohybují podvodníci, kteří oslovují lidi a žádají o příspěvek na údajně dobročinnou sbírku pro neslyšící. Tyto informace získala Městská policie Český Těšín ze sociálních sítí. Už v minulosti přinesly média informaci, že sbírka je falešná a stojí za ní gang cizinců.

22.2.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv

„Žádné informace o konání veřejné sbírky nemáme, hlídky provedou prověrku, zda jsou dodržený ustanovení zákona 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách,” uvedl ředitel Městské policie Český Těšín Petr Chroboczek. Pokud má člověk podezření, že se setkal s podvodem, měl by ihned kontaktovat dozorčího městské policie.

Povolení sbírek je v kompetenci příslušného krajského úřadu. Město dohlíží na sbírky, které se provádějí pokladničkami a organizátor splní požadavek zákona v §11 a oznámí konání sbírky odpovědnému zaměstnanci finančního odboru. Tento zaměstnanec postupuje v souladu se zákonem a pokladničky zapečetí. Pečeť podepíše a opatří razítkem.

U takto označené pokladničky může mít občan jistotu, že je sbírka povolená.

Autor: Tomáš Januszek

22.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.
DOTYK.CZ
9

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

Jak se vyhnout prázdninovým problémům, jak se chovat v rizikových situacích, jak fungují složky IZS. To se dozvěděly karvinské děti na velké akci na místním koupališti.
9

Na zkrvavené rty cizího člověka se umělé dýchání nedává

Audit Deníku: Boj měst s hazardem nabourávají kvízomaty

Jako první začal před 12 lety Bohumín, kde obecní vyhláškou zakázali klasické výherní automaty, načež ministerstvo financí začalo dávat podnikatelům do pronájmu videoloterijní terminály. A na ty se obecní vyhláška nevztahovala.

Myslivci hledají nové kolegy

Nové kolegy a kamarády se zájmem o myslivost hledají členové mysliveckých sdružení na Karvinsku.

Maják možná začne provozovat neziskovka

Orlová – Místní tam chodí pro rady v různých životních a sociálních situacích, jejich děti tam nacházejí místo nejen ku hrám, ale děje se tam i další sociální práce.

Na kole i stopem, čtyři roky kolem světa

Stonava, Svět – Dal výpověď, zrušil českou pojistku, vyřídil mezinárodní a další potřebné papíry a každým dnem vyrazí na zhruba čtyřletou sólo jízdu kolem světa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies