VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zpřísněný dohled strážníků v ghettech se prý už začal projevovat

Karvinsko /Čtěte v úterním Deníku/ - V Karviné, Bohumíně, Havířově i Orlové nastolily radnice mnohem přísnější režim v problémových čtvrtích, z nichž některé si vysloužily oprávněné pojmenování ghetto. Projevila se přítomnost uniforem?

19.3.2012 8
SDÍLEJ:

Hlídka městské policie při pochůzce v problémové čtvrti.Foto: Tomáš Januszek

Oprýskané domy, nepřizpůsobiví lidé, rušení nočního klidu a vysoká kriminalita. Všechno toto se většinou lidem vybaví, když se řeč zavede na Karvinou-Nové Město, které se ve městě familiérně říká šestka nebo osmistovka. Ale je opravdu tato čtvrť tak hrozná?

Redakce se rozhodla, že se život v lokalitě pokusí zmapovat na základě vlastní zkušenosti. Oslovila proto strážníky, kteří tam už několik let působí jako okrskáři a čtvrť znají dokonale. Když se jich zeptáte, zda je tato čtvrť opravdu tak hrozná, protože o ní kolují nejrůznější zvěsti, strážníci Vladislav Szmek a Ondřej Berki jen souhlasně pokrčí rameny. Jedním dechem však dodávají, že se situace za poslední dobu hodně zlepšila.

Každý den se problémovými lokalitami prožene několik "tajfunů", jak si nárazovou kontrolní akci strážníci pojmenovali. Kontroluje se vše od záškoláků po hledané osoby. Okrskáři však lidem pomáhají řešit i každodenní problémy. Ať už jsou to rozbité dveře, zničené schránky nebo unikající plyn.

Jaké je to v Havířově, Orlové a jinde? Čtěte úterní vydání Deníku s pravidelnými přílohami Karvinsko a Havířovsko.Více o tématu se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Deníku

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoli a kdekoli na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.

Autor: Redakce

19.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení