VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Havířovští strážníci chtějí nový radar na piráty. Potřebují ho?

Havířov /Čtěte ve čtvrtečním Deníku/ – Zastupitelé města Havířova budou v pondělí schvalovat uvolnění necelého milionu na nákup nového radaru pro místní strážníky. 

21.3.2012 13
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Foto: Deník

Proti tomu ručnímu, který mají k dispozici dnes, bude nový radar instalovaný ve služebním vozidle. Nákup radaru už schválila jedenáctka radních s tím, že oficiální požehnání k pořízení ještě musejí svým souhlasem dát zastupitelé.

Radar by měl přijít na zhruba 850 tisíc korun, přičemž k pořizování technických pomůcek slouží Fond pro zvýšení bezpečnosti a ochrany osob a majetku a upevnění veřejného pořádku.

Současný radar strážníci používají téměř každý den, pokud to počasí dovolí. Loni havířovští strážníci řešili v oblasti dopravy celkem 9905 přestupků a zhruba deset procent z nich tvořila překročená rychlost.

Mají rychlost vozidel ve městě měřit strážníci? Vyjádřete svůj náztor v anketě pod článkem.


Více o tématu se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Deníku

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoli a kdekoli na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.

 

Autor: Libor Běčák

Mají rychlost vozidel měřit strážníci?

ANO, jen ať měří.

22 %

NE, od toho je dopravní policie

78 %

Hlasovalo: 250

Anketa byla ukončena

21.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:
Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení