VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Orlové: Je možné, že náměstí nebudeme mít za co opravit

Orlová – O rekonstrukci Náměstí 28. října v Orlové se mluví již delší dobu. Samotná stavba se na několik měsíců zpozdila z důvodů odvolání, která podalo občanské sdružení Orlovák. To argumentovalo tím, že stavebník neprovedl žádná opatření k ochraně chráněné veverky. Jak bude rekonstrukce pokračovat poté, co občanské sdružení stáhlo odvolání, jsme se zeptali starosty Orlové Jiřího Michalíka.  

30.1.2013 7
SDÍLEJ:

Vizualizace podoby náměstí v Orlové-LutyniFoto: MěÚ Orlová

Občanské sdružení Orlovák stáhlo veškerá svá odvolání, znamená to, že stavbě náměstí již nic nebrání?
„Ano i ne. Jsme na počátku cesty, kdy z myšlenky vybudovat toto náměstí řádově před čtyřmi lety, jsme se dostali přes studii, nyní projektovou dokumentaci a stavební povolení k fázi, kdy dokumentace po následných konzultacích bude doručena na Ministerstvo financí, a to provede ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu výběr uchazeče. Ovšem objektivně je třeba přiznat, že přísun peněz z Meziresortní komise je ohrožen. Bohužel."

Proč?
„Je to kvůli průtahům, které tento záměr provázejí a ve své podstatě trvají bezmála rok a půl. Nelze nyní předvídat, kdy Ministerstvo financí naši stavbu začne preferovat, neboť v tomto mezidobí přibyly další a další projekty, které na ministerstvu leží – a to, co bylo předjednáno, díky velké časové prodlevě, již neplatí."

Co by se stalo v případě, že město tyto peníze nedostalo? Zastavila by se rekonstrukce náměstí?
„Bohužel je to tak. Jde o projekt za více jak 300 milionů korun, a to jsou peníze, které město k dispozici nemá a pravděpodobně mít nebude. Toto zpoždění, které bylo zaviněno vlastními občany města Orlové, se může stát pro tento projekt fatálním a město bude tam, kde je nyní – tedy bez náměstí. Což by mi bylo velmi líto."

Má město „náhradní plán" v případě, že by peníze nedostalo?
„Náhradní řešení v případě neobdržení těchto financí zatím neexistuje, neboť jsme doufali a stále doufáme v naději, že se vše podaří a Orlová přece jen náměstí bude mít."

Autor: David Gorgol

30.1.2013 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:
Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení