VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zástupci MFK informovali vedení města o změnách v klubu

Havířov - O personálních změnách v orgánech klubu a přípravách úzké spolupráce s kluby v okolí města informovali zástupci MFK vedení radnice.

29.1.2013
SDÍLEJ:

Úklid sněhu z hřiště s umělou trávou. Zapojil se i sekretář klubu Libor Pristáš.Foto: Libor Běčák

Novým předsedou Městského fotbalového klubu Havířov byl na prosincové valné hromadě zvolen Bronislav Šimša. Ve funkci nahradil Libora Pristáše, který už dříve avizoval, že post nebude obhajovat. Zavázal se k tomu v průběhu zasedání zastupitelstva, kde činnost klubu kritizovali někteří rodiče a trenéři, kterým vedení MFK neumožnilo zasahovat do řízení klubu. Nespokojenci se nakonec z klubu i několika dětmi vyčlenili a provozují fotbal na amatérské úrovni. Jejich trestní oznámení na bývalého předsedu zatím řeší soud.

Pristášovi se mezitím ještě ve funkci předsedy podařilo získat dotaci 10 milionů od ministerstva školství a tělovýchovy na stavbu nového hřiště s umělým trávníkem. Jeho záměr podpořilo i město, které na projekt přispělo částkou 4,3 milionu. Od prosince je hřiště v provozu.

Radnice záměry klubu podporuje, protože ten využívá zázemí Městského fotbalového areálu v Prostřední Suché, kde se městu podařilo nejdříve v dražbě koupit větší část stadionu a nyní získalo i zbývající část, druhou tribunu s rozsáhlými vnitřními prostory. Fotbalový areál je tak se třemi hřišti, tribunami a zázemím kompletní a Správa sportovních a rekreačních zařízení pokračuje na jeho nutné modernizaci.

„Fotbalový klub chce na novém hřišti s umělým povrchem pořídit nové osvětlení. To už bez finančního přispění města," vysvětlil primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk.

Společně s náměstkem Danielem Pawlasem se nechal informovat o plánech MFK. „Hovořili jsme o průběhu prosincové valné hromady klubu, o jeho záměrech do budoucna, změnách, které v MFK proběhly v personální oblasti ve výkonném výboru, v revizní komisi a také ve stanovách. Klubu se chce i nadále věnovat především práci s mládeží a zaměřit se na užší spolupráci s fotbalovými oddíly a kluby nejen v Havířově," řekl primátor.

Právě fúze MKF Havířov s MFK Karviná a zřejmě i dalšími kluby v regionu je jednou z hlavních změn, které místní fotbal v brzké budoucnosti čekají. Rozsah vzájemné spolupráce zatím nebyl oficiálně představen. Představitelé klubů se dušují, že fúze nebude mít vliv na samostatnost historických celků, pouze hledají efektivnější cesty využití finančních prostředků, které do nich formou dotací radnice vkládají.

Pod křídly MFK Havířov je nyní 270 evidovaných členů. Klub je následovníkem týmu založeného v roce 1922. Nejtěžší krizí prošel počátkem 90. let, kdy se klub dostal do ekonomických potíží. Dnes patří stadion městu.

Všechno je pod sněhem, ale umělá tráva se zelená

Ani opakované sněhové přívaly neodradily fotbalisty havířovského Městského fotbalového klubu, aby nechali své nové hřiště v hodnotě bezmála 15 milionů nevyužité. Sníh z hřiště odklízí technika a i lidská síla. „Úklid sněhu z hřiště nás sice poměrně dost peněz, ale vyplatí se to. Trénink na hřišti je přece jen něco jiného než v tělocvičně. Před sezonou se na hřišti s umělou trávou připravují nejen muži, ale také mládežnické týmy," řekl sekretář MFK Libor Pristáš.

Hřiště je k dispozici všem týmům MFK Havířov, ale po dohodě také dalším zájemcům. 

Autor: Libor Běčák

29.1.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Naštěstí bez zranění se obešla čtvrteční ranní nehoda, při které řidič zboural i semafor v karvinských Loukách.
1 2

Řidič se lekl psa a srazil semafor

Zdravotní středisko na Dlouhé třídě v Havířově-Podlesí.

Havířov zdravotní střediska prodávat nebude

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Oznámení: Prevence kriminality, projekt Bezpečný byt. Letáky s tímto záhlavím a obsahem se začaly objevovat vyvěšené na vchodech karvinských bytových domů.  

Strážníci a úředníci dostanou vozidla na zemní plyn

Při průběžné obměně vozového parku počítá havířovská radnice s nákupem vozidel pro potřeby svých úředníků a strážníků městské policie s alternativním pohonem na zemní plyn.

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

ANKETA/ Asi by to nebyla hezké atmosféra, kdyby diváci v průběhu zápasu na jednoho hráče pokřikovali, že je vrah, který zabil psa. I proto už Karel Skoupý za havířovské Indiány kopat nebude. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení