VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavební průmyslovka otevřela dveře zájemcům o studium

Havířov - V pořadí již druhý Den otevřených dveří uspořádala havířovská Střední průmyslová škola stavební. Příležitost seznámit se s možností studia a prohlédnout si školu využilo přes dvě stě zájemců.

14.1.2008
SDÍLEJ:

Budoucí studenti si učebny prohlédli v doprovodu svých rodičů.Foto: Josef Pintér

Uchazeči o studium si v sobotu mohli většinou v doprovodu rodičů vyslechnout podrobné informace o jednotlivých studijních oborech, prohlédnout prostory školy, podívat se do učeben, zeptat se na problémy týkající se přijímacího řízení a samotného studia.

„Prostředí školy na nás udělalo velmi dobrý dojem. Na první pohled je vidět, že učebny jsou po všech stránkách moderně vybaveny. Také vlastní budova se vylepšuje,“ pochvalovali si manželé Molnárovi, kteří doprovázeli syna Ondřeje.

„Chodila jsem tu, když to ještě byla základní škola. Změna je obrovská,“ dodala paní Molnárová. Spokojen byl rovněž Vladislav Balon, který přišel se svým synem Patrikem a jeho kamarádem Jakubem Bilanem. Oba žáci základní školy by se chtěli učit stavařině.

Stavební průmyslovka nabízí ve školním roce 2008/2009 studium v oboru stavebnictví se zaměřením na pozemní stavitelství a dopravní stavitelství.

Otevřeny budou tři třídy. Dále technické lyceum pro žáky se zájmem o techniku, matematiku a přírodní vědy. Průmyslovka je aktivně zapojena do mezinárodní spolupráce v rámci projektu Sokrates. Velká péče je věnovaná průběžné modernizaci, obnově a doplňování technických zařízení potřebných pro výuku. V současné době je kapacita školy limitována čtyřmi sty osmdesáti školáky. Studenti jsou z Havířova, Karviné, Třince, Českého Těšína, Jablunkova, Frýdku-Místku i některých vzdálenějších míst. Informace o škole lze rovněž získat na webové adrese www.ssstav-havirov.cz.

„Možnosti uplatnění našich absolventů jsou velmi dobré. Zpravidla kolem devadesáti pěti procent z nich pokračuje ve studiu na vysokých školách technického směru. Velmi výrazná je poptávka ze strany nejrůznějších stavebních firem a institucí. S umístěním na trhu práce nejsou problémy,“ informoval ředitel školy Pavel Řehoř.

14.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zdravotní středisko na Dlouhé třídě v Havířově-Podlesí.

Havířov zdravotní střediska prodávat nebude

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Oznámení: Prevence kriminality, projekt Bezpečný byt. Letáky s tímto záhlavím a obsahem se začaly objevovat vyvěšené na vchodech karvinských bytových domů.  

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

ANKETA/ Asi by to nebyla hezké atmosféra, kdyby diváci v průběhu zápasu na jednoho hráče pokřikovali, že je vrah, který zabil psa. I proto už Karel Skoupý za havířovské Indiány kopat nebude. 

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Český Těšín, Bohumín - Přiletěl až z druhé strany zeměkoule, aby se na kole vydal napříč celým Českem až do Bavorska po trase, kudy před dvaasedmdesáti lety šel jeho otec coby válečný zajatec takzvaný Pochod smrti.  

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Modrá kovová konstrukce přivázaná řetízkem k zábradlí před halou havířovského vlakového nádraží je stojan na jízdní kola a dali ho tam pracovníci Českých drah. Na žádost majitele stanice a města byl odstraněn.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení