VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Práce na kanalizaci dopravu příliš neomezí

Karviná - V Karviné se naplno rozjela stavba nového kanalizačního sběrače. Řidiči se však velkého omezení v dopravě bát nemusí.

1.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Na deseti místech současně se rozjely přípravy na rozšíření kanalizace. Řidiči se přílišného dopravního omezení obávat nemusí.

„Většina křížení se provádí protlakem pod stavbou silnice I. třídy bez omezení provozu,“ vysvětlila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. Podle jejích slov v současné době dochází k přípravě rekonstrukce dešťové kanalizace v Bohumínské ulici u ČSAD Karviná, kde bude opraven i stávající propustek. „Pro tuto opravu propustku je nutno částečně uzavřít jeden jízdní pruh na silnici I/67 na dobu cca 3 – 5 týdnů. Přesný termín bude stanoven dodatečně dle nástupu realizační firmy,“ dodala Vápeníková.

Další omezení bude při provádění výkopu kanalizace v křižovatce silnic I/67 a III/4688. Rovněž zde bude termín realizace upřesněn s dodavatelem stavebních prací uzavřením nájemní smlouvy.

Již dříve byla kvůli přípravám na rozšíření kanalizace provedena částečná uzavírka silnice I/67, kdy museli stavbaři zatrubnit Olšinský náhon. Kanalizační sběrač dále propojí okrajové části Karviné Mizerova a Karviné Hranic na čistírnu odpadních vod v Karviné, většinou podél cest II. a III. tříd. V místě okružní křižovatky s místní komunikací Žižkovou opouští krajem spravované silnice a vede přes park Dubina směrem k výše uvedeným čtvrtím Karviné.

„Doprava v této části je na některých místech částečně omezena dopravním značením, na plynulosti dopravy se to téměř neprojeví, neboť nedojde k narušení komunikací. Montážní jámy jsou vybudovány mimo, a jsou napojeny provizorními sjezdy,“ vysvětlila mluvčí Moravskoslezského kraje Barbara Odstrčilíková.

Rozšíření kanalizační sítě je největší investiční akcí města za poslední desítky let. Město na stavbu nového kanalizačního sběrače získalo dotaci z evropských strukturálních fondů v řádu stovek milionů korun, přesto samo musí na akci přispět několika desítkami milionů.

Autor: Monika Danková

1.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V soutěži letos Anežka za video Podtlak ve sklenici získala už druhý tablet. Ten se rozhodla věnovat kamarádce a její pěstounské rodině.

Školačka zabodovala ve fyzikální soutěži. Výhru darovala pěstounské rodině

Jakub Gajdica

Letní kina zažívají renesanci, říká šéf karvinských kin Jakub Gajdica

Do poraden Modrého kříže míří více lidí, kteří chtějí zvládnout svou závislost

Lidem, kteří jsou závislí na alkoholu či jiných návykových látkách, již osm let pomáhá regionální nestátní nezisková organizace Modrý kříž. Cestu do jejich poraden, z nichž dvě jsou v okrese Karviná, nachází stále více lidí.

Senioři mají příjemné posezení a těší se na cvičení

Bude-li teplé a slunečné léto, mohou jej členové klubu seniorů Karviná-Hranice prožít na zahradě.

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Pokuta za rychlost může dovolenou pořádně prodražit

Nástrahy čekají například v opravovaných úsecích v Rakousku, kde jsou automatické radarové systémy.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies