VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šenov ocenil neziskové organizace

Šenov - Vedoucí představitelé města se v pondělí setkali na veřejném posezení v prostorách Základní umělecké školy Viléma Wünsche se zástupci devětadvaceti místních neziskových organizací.

27.2.2008
SDÍLEJ:

V Šenově ocenili práci neziskových organizací.Foto: Josef Pintér

V hlavní části programu starostka Šenova Darja Kuchařová poděkovala neziskovým organizacím za jejich záslužnou práci, kterou vykonávají ve prospěch obyvatel Šenova. Zároveň informovala o některých aktuálních rozvojových otázkách, dotačních možnostech a hlavních úkolech. Připomněla rovněž, že před deseti lety, 5. října 1998, se obec stala městem.

V následné hodinové prezentaci zástupci sportovních, kulturních, zájmových, veřejně prospěšných a společenských organizací v krátkých proslovech představili svou činnost a plánované akce pro letošní rok. Všichni se měli čím pochlubit. Mezi přítomnými byl také starosta Sboru dobrovolných hasičů.

„Je dobré, že se nám dostala příležitost setkat se s vedením města a zároveň se seznámit s ostatními organizacemi. Náš sbor má letos sté výročí svého založení. Toto významné jubileum chceme důstojně oslavit. Připravujeme různé soutěže, ukázky požární techniky a hasičské dovednosti. Nebude chybět ani slavnostní průjezd hasičských aut městem,“ uvedl David Polák.

Na závěr starostka Darja Kuchařová společně s místostarostou Janem Blažkem předala představitelům neziskovek pamětní list k 10. výročí města Šenova a malý dárek. Oceněna byla i dlouholetá kronikářka Cecilie Stachová a vítěz soutěže O nejlepší fotografii Šenova Pavel Rajdus.

Setkání obohatili skvělým programem žáci a učitelé hudebního oddělení ZUŠ Viléma Wünsche. Pořadem provázel člen městského zastupitelstva Martin Vaculík.

Po oficiální části slavnostního odpoledne následovala neformální beseda, která se nesla v přátelském duchu. Účastníci si vyměňovali zkušenosti ze svých aktivit.

Autor: Josef Pintér

27.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rekonstrukce podjezdu pod železniční stanicí v Havířově.
7

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Ilustrační snímek.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Mladík užil na svobodě několik letních dní a už zase dýchá károvaný vzduch

Venku z basy pobýval přesně čtrnáct dní a šel loupit. Tři kumpáni ve věku 21 a 20 let si za oběť vybrali osmdesátiletou paní.

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Karvinsko - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Karvinsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení