VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Havířově začalo velké kácení lipového stromořadí

Havířov - První stromy padly pod rukama dřevorubců nedaleko KD Petra Bezruče. Lidé sledovali dění s velkým zájmem.

10.3.2008 1
SDÍLEJ:

Hlavní třída mění svou tvářFoto: Libor Pristáš

„Kácení se dočká postupně celá Hlavní třída. Dřevorubci zde budou mít práci až do 28. března, poté je naplánováno nejpozději do 20. dubna vyfrézování pařezů.

„Magistrát žádá občany o shovívavost, jelikož se práce neobejdou bez zvýšeného hluku a prašnosti. V místě kácení bude doprava svedena do jednoho pruhu. Každý den po skončení práce má být povrch uklizen a zabezpečen, aby nedošlo ke zranění,“ přiblížila situaci mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Důvodem obnovy aleje je špatný zdravotní stav jednotlivých lip v aleji a zároveň nutnost řešit rekonstrukci Hlavní třídy.

„Projekt rekonstrukce řeší kromě obnovy aleje i opravu chodníků, vybudování cyklostezek nebo výměnu veřejného osvětlení. Vzhledem k výši předpokládaných nákladů 63 milionů korun a časové i technické náročnosti jsou práce rozděleny do několika etap a realizace zabere dva až čtyři roky,“ dodala Pondělíčková.

Hlavní třída bez stromů nezůstane, když má být na stejných místech vysazeno 119 pyramidálních habrů. Vytěžené dřevo nepřijde nazmar.

„Dobré dřevo bude uskladněno a následně použito Základní uměleckou školou B. Martinů na sochařské sympozium Lípa, které se uskuteční v roce 2009. Větve budou štěpkovány a odvezeny na kompostárnu, pařezy budou zafrézovány,“ vysvětlila mluvčí radnice.

„Cílem obnovy aleje je vrátit kvalitní zeleň tam, kde ta stávající již pomalounku dožívá. Vytvoří se tím esteticky příjemné a ekologicky vhodné prostředí pro obyvatele našeho města,“ dodala Jana Pondělíčková.

Autor: Libor Pristáš

10.3.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Na dveřích karvinských domů se objevují tyto letáky.

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Čivava na místě, kam dopadla po vyhození z okna.
1 3

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Český Těšín, Bohumín - Přiletěl až z druhé strany zeměkoule, aby se na kole vydal napříč celým Českem až do Bavorska po trase, kudy před dvaasedmdesáti lety šel jeho otec coby válečný zajatec takzvaný Pochod smrti.  

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Modrá kovová konstrukce přivázaná řetízkem k zábradlí před halou havířovského vlakového nádraží je stojan na jízdní kola a dali ho tam pracovníci Českých drah. Na žádost majitele stanice a města byl odstraněn.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?  

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení