VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Havířově se konala konference na rodinné téma

Havířov - Včera se v Kulturním domě Radost konala odborná konference s názvem Kam kráčíš maličký. Smyslem nebylo jenom zhodnocení roční práce služby sociální asistence pro rodiny s dětmi, ale také podělení se o své zkušenosti z praxe s ostatními.

12.3.2008
SDÍLEJ:

Program konference obsahoval prezentaci výsledků terénní sociální práce.Foto: Bára Kelnerová

„Konference byla určena zástupcům okolních měst a obcí a všem organizacím, které se problematikou zabývají. Myslíme si, že máme poměrně hodně zkušeností v asistenční službě, které bychom chtěli předávat dále,“ řekla mluvčí magistrátu Jana Pondělíčková.

Úvodní slovo patřilo primátorovi města Františeku Chobotovi, který apeloval na důležitost a funkčnost úplné rodiny. Následně mohli zúčastnění zhlédnout na plátně dokument natočený přímo při práci asistentek v konkrétních dysfunkčních rodinách.

„Každé dítě má právo na zdravý průběh a rozvoj života. Zákon nám umožňuje tato práva chránit a sociální pracovníci mají poměrně dost možností při řešení situací. Přesto toho ale stále hodně zůstává pod pokličkou. Proto je naše práce velice důležitá,“ řekla Lenka Hakalová z oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Terénní pracovnice během jednoho roku pracovaly s 97 havířovskými rodinami, kde bylo celkem 279 dětí. Z prezentace výsledků vyplývá, že nejvíce rodin se nachází ve starém Šumbarku. Statistika rovněž ukazuje, že problémy nejsou jen v romských rodinách. Z celkového počtu 97 rodin se jednalo o 55 případů neromských.

Větší polovina klientů má dluhy na nájmech a ve 25 případech hrozí vystěhování soudem. Ke zlepšení situace došlo ve 20 procentech případů. U poloviny je situace prozatím stejná a u 21 procent došlo ke zhoršení.

„Práce asistenční služby končí až tehdy, kdy je zajištěna stabilita, soběstačnost a rovnováha konkrétní rodiny. Do té doby jim jsou pracovnice nápomocné v řešení všech otázek,“ dodala mluvčí Jana Pondělíčková.

Autor: Barbora Kelnerová

12.3.2008
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení