VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dotace jsou schváleny, organizace čekají na peníze

Havířov - Peníze měly tyto subjekty původně obdržet mnohem dřív, ale při přerozdělování některé odborné komise, které působí jako poradní orgány rady města, neponechaly městem požadované rezervy a rada jejich návrhy smetla ze stolu. Poté se musela narychlo absolvovat nová schvalovací procedura, jež už s třicetiprocentní rezervou počítá.

17.4.2008
SDÍLEJ:

Na schválení dotací čekala také řada havířovských sportovních oddílů.Foto: Libor Pristáš

„Na peníze z města čekáme jak na boží smilování. Na počátku roku jsme měli velké výdaje při vyrovnávání faktur za energie. Poté jsme samozřejmě počítali s tím, že finance obdržíme z města mnohem dřív. Nyní počítáme každý den, abychom se nemuseli zadlužit,“ řekl předseda Slovanu Havířov Jiří Kála.

„Pravidla byla dána předem, ale některé komise si asi myslely, že se jich netýkají. Zásady se prostě musejí dodržovat. Vím, že zpoždění je pro mnohé nepříjemné, ale vina není na naší straně,“ odmítal zavinění problému vedením města náměstek primátora Bronislav Bujok.

Zastupitelé v pondělí schválili poskytnutí dotací subjektům z mimosportovní i sportovní sféry.

Do první jmenované nateče z městské pokladny 2 744 800 korun. Z toho pro sociální oblast 669 800, školskou oblast 577 000, oblast partnerských vztahů 73 000 a kulturní oblast 1 250 000. Oblast prevence kriminality a protidrogové prevence je dotována 175 000.

Subjekty zabývající se sportovní činností obdrží 3 407 000 korun.

Jedná se o 70 procent celkové roční dotace. Zbylých 30 procent se bude rozdělovat ve druhé polovině roku.

Nebude se přitom jednat o automatické dopočítání do celkové částky pro organizace, které obdržely první část dotace, i když se v drtivé většině s tímto krokem počítá. Určité změny mohou nastat na základě upřesnění přerozdělení. Ty mohou navrhnout jednotlivé komise.

Celkem bylo v první fázi doporučeno 133 žádostí v mimosportovní a 50 ve sportovní sféře. Peníze z města poputují také na deset projektů na kroužky havířovských středních škol.

Subjekty si na peníze budou muset ještě chvíli počkat. Jednotlivé odbory musejí nejdříve obdržet přepsaný zápis ze zastupitelstva, na jehož základě se teprve budou sepisovat jednotlivé smlouvy, což by se mělo stihnout do dvou týdnů.

Autor: Libor Pristáš

17.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zdravotní středisko na Dlouhé třídě v Havířově-Podlesí.

Havířov zdravotní střediska prodávat nebude

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Oznámení: Prevence kriminality, projekt Bezpečný byt. Letáky s tímto záhlavím a obsahem se začaly objevovat vyvěšené na vchodech karvinských bytových domů.  

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

ANKETA/ Asi by to nebyla hezké atmosféra, kdyby diváci v průběhu zápasu na jednoho hráče pokřikovali, že je vrah, který zabil psa. I proto už Karel Skoupý za havířovské Indiány kopat nebude. 

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Český Těšín, Bohumín - Přiletěl až z druhé strany zeměkoule, aby se na kole vydal napříč celým Českem až do Bavorska po trase, kudy před dvaasedmdesáti lety šel jeho otec coby válečný zajatec takzvaný Pochod smrti.  

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Modrá kovová konstrukce přivázaná řetízkem k zábradlí před halou havířovského vlakového nádraží je stojan na jízdní kola a dali ho tam pracovníci Českých drah. Na žádost majitele stanice a města byl odstraněn.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení