VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zahrádkářům z Karviné vadí zanedbané okolí nemocnice

Karviná - Zahrádkáři z osady Starý dvůr si stěžují na neudržované okolí potoka Mlýnka sousedícího s jejich zahrádkami a jinak krásně udržovaného lázeňského parku. Vadí jim, že zarostlé okolí hyzdí prostředí kolem jejich zahrádek.

20.5.2008
SDÍLEJ:

Zahrádkáři z karvinské osady Starý dvůr upozornili na zanedbaný stav lesního porostu v blízkosti tamní nemocnice.Foto: Nikola Klimšová

„Máme tady hezké zahrádky. Kolem nás chodí spousta lázeňských hostů, prohlížejí si to tady a je škoda, že tohle místo je zarostlé a neudržované. Myslím si, že by to zase o něco zvedlo image města, a ten, komu ty pozemky patří, se o ně prostě nestará,“ řekl jeden ze zahrádkářů pan Karel.

Zejména na jaře zanáší vítr zahrádkářům na pozemky semena plevele, ničí tak jejich práci. „Já bych to pokosil a posekal, ale nemám to kam odvést. Pálit se to nesmí a na kompost to použít nemohu,“ dodal sedmdesátiletý zahrádkář.

Pozemek kolem potoka patří městu, které jej udržuje a čistí potok. „Dále sekáme v okolí porost tak, jak nám to ukládají zákon, to jest dvakrát ročně. Potok Mlýnka je v našem vlastnictví, spravuje ho Rybářství Rychvald. Ovšem o jeho okolí se staráme a udržujeme mimo jiné i plochy v okolí jako bezprizorní,“ uvedla mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

Dodala, že město však nemá dostatek prostředků na to, aby tyto plochy mohlo nechat kosit častěji. „Podobných pozemků, o které se staráme, jsou po městě opravdu desítky až stovky. Musíme se řídit výši finančních prostředků, počtem lidí a techniky. Centrum města a okolí se podle potřeby udržuje častěji, protože se na tato místa vztahují jiné předpisy,“ argumentuje Swiderová.

Ale to není zdaleka vše. Zahrádkáři poukazují také na to, že les, který patří Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji, je v zanedbaném stavu. „Jestli chcete vidět opravdický prales, stačí přejít tuhle cestu a jste tam,“ uvedl jeden ze rájeckých zahrádkářů.

„Jsou v něm polámané stromy, které mohou ohrozit kolemjdoucí, a také se v něm zdržovala skupinka bezdomovců. Porost je opravdu ve špatném stavu, nemocnice se vůbec nestará. Už několik let jsme v něm nikoho neviděli, že by v něm prováděl třeba ořezy,“ tvrdí pan Karel.

Mluvčí nemocnice, které lesní porost patří, však tvrdí, že do dnešního dne nemocnice nezaznamenala jedinou stížnost občanů na stav lesa. „Nikdo si na les nestěžoval. Ale pokud budou mít lidé nějaké dotazy či problémy, mohou se kdykoliv na nemocnici obrátit a situaci se budeme snažit vyřešit,“ sdělila mluvčí NsP v Karviné-Ráji Hana Jakubková.

Autor: Nikola Klimšová

Místo události:
20.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Naštěstí bez zranění se obešla čtvrteční ranní nehoda, při které řidič zboural i semafor v karvinských Loukách.
1 2

Řidič se lekl psa a srazil semafor

Zdravotní středisko na Dlouhé třídě v Havířově-Podlesí.

Havířov zdravotní střediska prodávat nebude

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Oznámení: Prevence kriminality, projekt Bezpečný byt. Letáky s tímto záhlavím a obsahem se začaly objevovat vyvěšené na vchodech karvinských bytových domů.  

Strážníci a úředníci dostanou vozidla na zemní plyn

Při průběžné obměně vozového parku počítá havířovská radnice s nákupem vozidel pro potřeby svých úředníků a strážníků městské policie s alternativním pohonem na zemní plyn.

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

ANKETA/ Asi by to nebyla hezké atmosféra, kdyby diváci v průběhu zápasu na jednoho hráče pokřikovali, že je vrah, který zabil psa. I proto už Karel Skoupý za havířovské Indiány kopat nebude. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení