„Žák napadal ostatní děti ve třídě,“ popsal ředitel karvinské městské policie Petr Bičej.

To ale nebylo vše. Rozdivočelý školák začal údajně likvidovat i katedru učitele.

Pedagogům školy tak nezbylo, než přivolat strážníky. Ti poté zavolali zdravotníky. Žáka pak převezla sanitka do nemocnice.

Případem se nyní zabývá policie. „Ještě přesně nevíme, o jakou omamnou látku šlo. Čekáme na výsledky expertízy,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jak uvedl ředitel školy, Roman Hamrus, šlo víceméně o ojedinělý případ. Sám ředitel ale nezakrývá, že s užíváním drog má také zkušenosti dalších několik jedinců školy.

„O problému víme. U nás jde o naprosté minimum žáků. My se ale tyto problémy nesnažíme tutlat a řešíme je naprosto otevřeně. Musíme před tímto chránit ty ostatní, slušné žáky, a nějaké zavírání očí před problémem by k ničemu dobrému nevedlo. O problému s žáky otevřeně debatujeme,“ dodal Hamrus.

Jak uvádějí sami zdravotníci, zfetované děti jsou opravdu ojedinělým jevem. Výjimkou ale nejsou děti pod vlivem alkoholu. Případů sice není moc, čas od času je ale v nemocnici řešit musí.

„Měli jsme tady opilé děti i ve věku 13 a 14 let,“ řekla mluvčí nemocnice v Karviné–Ráji Hana Jakubková

Zdravotníci a další odborníci přitom upozorňují, že dětské experimenty s alkoholem i drogami jsou daleko nebezpečnější, než když se k podobným praktikám uchylují dospělí jedinci.

„Je logické, že dětský organismus je ve vývinu a všechny tyto jedy snáší daleko hůře než organismus dospělého,“ říkají odoborníci na danou problematiku.

U dětí se také daleko rychleji vyvine závislost. Navíc, nedospělá je také dětská psychika. Malí experimentátoři s alkoholem a drogami tak veškeré tyto změny snášejí daleko hůře i po psychické stránce a hrozí jim tak i duševní kolaps.

To, že nezletilci pijí, dokazují také namátkové akce strážníků všech měst na Karvinsku. Strážníci občas v noci vyrazí do zábavních podniků a dávají mláděži takzvaně foukat. Čas od času „nafouká“ i nezletilý.