VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé z Orlové sepisují petici proti hluku z diskotéky

Orlová – Mladí lidé se chtějí bavit, zvláště teď v době prázdnin. Jejich pozdní návraty domů z diskotéky v centru Orlové ovšem ruší obyvatele z okolních domů. Proto v těchto dnech sepisují petici, kterou chtějí podat na městský úřad.

29.7.2008
SDÍLEJ:

Hlavně hlučná mládež, která se vrací v pozdních hodinách z diskotéky, stojí za peticí občanů z okolních domů. Foto: Nikola Klimšová

Petice, která nyní vzniká, není prvotní. V loňském roce byla sepsána už jedna, do které se zapojili v Orlové-Lutyni nájemníci z pěti domů. Už tenkrát protestovali proti nadměrnému hluku a rušení nočního klidu hudební produkcí z diskotéky, která je provozována v budově bývalého Prioru. Lidé si nejčastěji stěžovali na dny o víkendu. Na dunící hudbu a mládež, která v okolí diskotéky ruší noční klid hlasitou konverzací, hulákáním a znečišťuje okolí. Loňská petice nakonec vedla k tomu, že pracovníci hygieny změřili hluk v okolních domech. Výsledky potvrdily, že hlasitost z večerního podniku opravdu překračuje povolené normy. Než se dospělo k nějakému řešení, majitel diskotéku zcela uzavřel.

Od dubna ji provozuje nový majitel a petice se sepisuje znovu. „Je to prostě hrozné. Nechápu, jak mohlo město vůbec povolit diskotéku v centru města, kde bydlí spousta lidí, kteří si platí nájem, ale osm dní v měsíci nespí. Vedení města chtělo postavit na kraji Orlové mešitu, tak místo ní, měli spíše postavit nějaký podnik pro mladé lidi, kteří by se tam mohli chodit bavit,“ řekla nájemnice z domu vedle diskotéky.

Další nájemník domu s číslem popisným 829 má na věc jiný pohled. „Ta hlasitost hudby se změnila, není to tak strašné, jako vloni. Ale ti lidé, kteří se z diskotéky potloukají v noci i ráno kolem našeho domu, jsou strašně hluční. Kupují si alkohol tady vedle ve večerce nebo hamburgery v „hladovém okně“, posedávají na schodech našeho domu, řvou na celé kolo, někdy přímo pod okny státní policie, které to zřejmě vůbec nevadí. Navíc je tu po víkendu hrozný binec! Pozvracené schody, rozbité láhve, prostě děs,“ uvedl nájemník.

„Vím o tom, že kvůli naší diskotéky chodí stížnosti na úřad města. Moc mě to mrzí a chtěl bych situaci s lidmi řešit. Ale na stížnostech není nikdy uvedené jméno, na koho bych se měl v této věci obrátit, jen místo podpisu jsou podepsáni občané Orlové,“ uvedl majitel diskotéky Václav Bečaj. „Co se týče hudební produkce, nechal jsem si změřit hygienou normu hluku, která je přípustná a tu se snažím vždy dodržovat. Bohužel v některých skladbách jsou ty basy dole, tak to může být venku více slyšet. Za mládež, která se venku baví, a za to, co tam vyvádějí, ale já opravdu nemůžu,“ dodal.

Město se tímto problémem také zabývalo a řešila to i rada města. „Téhle problematice se trvale věnujeme. Nový provozovatel byl opakovaně upozorněn na problémy s hlukem, provedl dostupná opatření na odhlučnění objektu a slíbil nápravu. Městská policie bude i nadále monitorovat objekt, i nadále budou probíhat kontroly diskoték a strážníci budou dohlížet na dodržování nočního klidu.

Diskotéka v tomto objektu není šťastným řešením. Je to v centru města, v hustě obydlené lokalitě, kde lidé mají nárok na svůj klid. Objekt diskotéky však není v majetku města a diskotéku nelze zakázat. Stejně tak nelze vyčlenit strážníky, kteří by po dobu konání diskotéky stáli 10 až 12 hodin na ulici před vchodem. „Přesto však městská policie zintenzívní dohled nad uvedenou lokalitou v době konání hudebních produkcí a zabezpečí nepřetržitý kamerový monitoring této lokality v průběhu víkendových dnů,“ slíbil starosta města Jiří Michalík.

Ředitel městských strážníků Rostislav Szczurek vyzývá občany: „Nepište stížnosti, ale volejte nám na bezplatnou linku 156 nebo 158 a my budeme okamžitě danou situaci řešit.“

Autor: Nikola Klimšová

29.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení