VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Havířov si vysavač na psí výkaly pochvaluje

Havířov – Zakoupení vysavače na psí exkrementy hodnotí havířovská radnice velmi kladně.

2.8.2008
SDÍLEJ:

Zaměstnanci pracující na úklidu města využívají vysavač na psí výkaly téměř každý den. Foto: Josef Talaš

Vysavač psích výkalů a smetí pořídil havířovský magistrát v roce 2006. Je využíván téměř denně v rámci činnosti pracovníků na veřejně prospěšné práce, mimo zimní období a mimo deštivé dny a radnice si jeho zakoupení pochvaluje.

„Vysavač představuje vynikající pomoc při provádění ručního úklidu města. Zejména se uplatňuje při sběru psích exkrementů u autobusových čekáren, v parcích a v sídlištní zástavbě,“ přiblížila využití vysavače mluvčí havířovské radnice Jana Pondělíčková.

Zařízení je poháněno benzínovým motorem, který spotřebuje asi jeden litr pohonných hmot za den, takže je jeho provoz ekonomicky výhodný a ohleduplný k životnímu prostředí. „Náklady na pořízení stroje činily sto tisíc korun. Denně pracovník uklidí asi čtyřicet litrů zvířecího trusu a především u laviček a u autobusových zastávek i množství nedopalků cigaret,“ uvedla dále mluvčí magistrátu.

V městské vyhlášce je sice stanoveno, že majitel psa je povinen po něm uklízet, ovšem ne všichni ji dodržují. Město umísťuje a pravidelně doplňuje u odpadkových košů sáčky s papírovými lopatkami ke sběru exkrementů, ale přesto se psí výkaly na nevhodných místech často objevují. „Sáčků spotřebujeme asi dvacet tisíc kusů za rok a v rozpočtu města na ně máme připraveno přes dvacet tisíc korun,“ doplnila informace Pondělíčková.

Úklid je prováděn v desetidenních cyklech. Vysavačem se uklízí především parky a plochy u dětských hřišť, například v parku pod ulicí Na Nábřeží, prostor kolem KD Petra Bezruče, prostor na náměstí Republiky a další. Radnice odhaduje, že psi v Havířově vyprodukují až 160 tun fekálií ročně.

Autor: Libor Pristáš

2.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zdravotní středisko na Dlouhé třídě v Havířově-Podlesí.

Havířov zdravotní střediska prodávat nebude

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Oznámení: Prevence kriminality, projekt Bezpečný byt. Letáky s tímto záhlavím a obsahem se začaly objevovat vyvěšené na vchodech karvinských bytových domů.  

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

ANKETA/ Asi by to nebyla hezké atmosféra, kdyby diváci v průběhu zápasu na jednoho hráče pokřikovali, že je vrah, který zabil psa. I proto už Karel Skoupý za havířovské Indiány kopat nebude. 

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Český Těšín, Bohumín - Přiletěl až z druhé strany zeměkoule, aby se na kole vydal napříč celým Českem až do Bavorska po trase, kudy před dvaasedmdesáti lety šel jeho otec coby válečný zajatec takzvaný Pochod smrti.  

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Modrá kovová konstrukce přivázaná řetízkem k zábradlí před halou havířovského vlakového nádraží je stojan na jízdní kola a dali ho tam pracovníci Českých drah. Na žádost majitele stanice a města byl odstraněn.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení