A že jde o velmi žádanou relaxační metodu, dokazuje i počet návštěvníků, kteří již pivní lázeň na Bahenci okusili. „Od listopadu loňského roku, kdy jsme zahájili provoz pivních lázní, se u nás vystřídaly asi dvě tisícovky klientů,“ říká majitel wellness hotelu Bahenec Alexandr Hradil. Přiznává, že jej zájem lidí o pivní proceduru, na kterou má jako jediný v republice koupenou licenci, mile překvapil.

Upozornil však, že ačkoli se lázně jmenují pivní, s alkoholem nemá relaxační metoda příliš společného. „Složení směsi, která rozpuštěna ve vodě, velmi prospívá lidskému organismu, je samozřejmě naším know how. Nicméně se složením pouze podobá: obsahuje ječmen, slad, ovšem nikoli kvasinky, tedy alkohol,“ vysvětluje Alexandr Hradil.

Wellness zařízení Bahenec leží vysoko v horách na česko-polsko.slovenském pomezí. A sám jeho majitel přiznává, že na zejména polskou klientelu spoléhá. „Snažíme se o prohloubení spolupráce s polským lázeňským městem Wisla,“ tvrdí Hradil.

Koneckonců, chystá se projekt pivních lázní také v Karviné. „Ano, uvažuje se o zřízení pivních lázní v objektu bývalých zámeckých koníren. Ovšem až poté, co projdou generální opravou, neboť jsou ve zchátralém stavu a loni dokonce vyhořely,“ uvedla mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

V Karviné by podle Alexandra Hradila měly pivní lázně dostat větší prostor než na Bahenci, kde má dnes tři nerezové kádě, ve kterých se zájemce koupe, zatímco si přitom může sám načepovat a vypít pivo. Po koupeli si pak zabalen v osušce odpočine na slámové posteli, což prý má nevídaný relaxační účinek.
Podle Hradila má do budoucna vzniknout po České republice několik dalších pivních lázní. Přímo na Bahenci se v září otevře nový krytý bazén a nabízet se budou i další wellness procedury.