VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Místo bývalého soudu bude knihovna

Havířov/ Městská knihovna získá nové prostory přímo v objektu havířovského magistrátu.

20.9.2008
SDÍLEJ:

Tato část havířovského magistrátu bude po opravě sloužit jako knihovnaFoto: Bára Kelnerová

Jednu dobu se uvažovalo o tom, že by knihovna byla umístěna v KD Radost. Nakonec ale bylo rozhodnuto, že vhodnější prostory budou v radničním křídle. To je nyní prázdné a nevyužité.

„Ještě v letošním roce bude zadáno zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci křídla G budovy magistrátu na knihovnu. Náklady na zpracování projektu budou činit více než jeden milion korun. Bude se jednat o zpracování projektu pro územní a stavební povolení včetně investorsko - inženýrské činnosti. Křídlo G budovy magistrátu je jediné, které nemá využití, nemá zateplenou ani natřenou fasádu. Účelem rekonstrukce je sjednotit objekt tak, aby vytvořil celkový důstojný komplex. Navržené řešení vychází z požadavku Městské knihovny Havířov,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Radniční křídlo G bylo kdysi využíváno pobočkou okresního soudu. Činnosti soudu však přestal vyhovovat z kapacitních, dispozičních, sociálních i bezpečnostních důvodů. Po stavbě nového soudu na Dlouhé třídě se objekt vyklidil a čeká na důkladnou rekonstrukci.

„V rámci stavby budou provedeny bourací práce, vyzdívání příček, nové dveře, nové rozvody všech vnitřních instalací, nové podlahy, zřízen bude prosklený výtah, vyměněna budou okna a venkovní dveře, dojde k zateplení a bude nová fasáda,“ dodala Pondělíčková.

Město už ví, jak bude knihovna řešena uvnitř. V přízemí bude knihovna pro děti a klubovna, provozní kancelář a archiv, v prvním patře bude knihovna pro dospělé, čítárna s PC. Ve druhém patře je plánováno oddělení hudby a umění, víceúčelový sál a zázemí sálu. Ve třetím patře budou kanceláře a sklady.

Autor: Libor Běčák

20.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Ilustrační foto.

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Hledá se ztracená Etiopanka

Karviná – Po ztracené cizince pátrají od neděle místní policisté. Zmizení ženy z Etiopie nahlásila rodina z Kuvajtu, která je v Karviné na dovolené. 

Fleky na kluzišti půjdou do ztracena

Na zimním stadionu v Havířově se v pondělí debatovalo o tom, zda kvůli flekům v ledové ploše přistoupit k dílčí opravě, celkovému rozpuštění nebo ponechání v současném stavu.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení