VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé chtějí více informací o budoucím náměstí

Orlová - Prezentaci s názvem Nové centrum pro Orlovou mají Orlované možnost zhlédnout ještě i první týden v říjnu. V anketě pak mohou obyvatelé města rozhodovat o budoucí podobě centrální městské plochy.

26.9.2008
SDÍLEJ:

Návrhy architektů si prohlédli i Martin Graf a prof. Max Bosshard.Foto: Richard Kutěj

Vystavené architektonické návrhy v Domě kultury města Orlové však podle některých hlasů nejsou tím šťastným řešením. „Podle mě je tomu věnována malá reklama. Lidé by měli být více informováni o možnosti podílet se na celkové podobě nového centra. Navíc sám jsem se byl na návrhy dívat a nejsem s prezentací spokojen. Z výkresů si tu podobu náměstí vůbec neumím představit, a když už se nedělaly makety, tak to měli podrobněji popsat,“ myslí si jeden z oslovených, Karel Golombek a dodává, že město mělo anketu udělat i na svých internetových stránkách.

Vedení města se však hájí tím, že je to jen pilotní návrh. „Jsou to ideové náměty, architektonické vize převedené na papír. Není to projekt v pravém slova smyslu, ten se bude teprve zpracovávat. Každý panel představuje jednu variantu, jednu myšlenku, jak by toto náměstí mohlo vypadat,“ uvedl místostarosta Radislav Mojžíšek.

Cílem veřejné ankety je rozproudit diskuzi na téma, jak má nové centrum Orlové vypadat. „Momentálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele studie. Vítěze této soutěže budeme informovat o výsledcích ankety, která právě probíhá v DKMO. Při zpracování projektu by se mělo přihlížet právě k již zmíněným výsledkům ankety, která by měla odrážet názory našich občanů. Byli bychom velmi rádi, kdyby třeba právě mladí lidé přišli a vyjádřili se k budoucí podobě náměstí,“ řekl místostarosta Mojžíšek.

Vedení města pak podle výsledku ankety vybere projekt, který získal u Orlovanů nejvíce hlasů. „Názory občanů v tuto chvíli neznáme. Teprve z výsledků ankety se dozvíme, k čemu se přiklánějí. Je možné, že třeba ani jedna ze studií nebude ideální, a že se z každé vyberou ty nejvhodnější prvky a vznikne úplně jiná varianta. V každém případě zjistíme, zda se obyvatelé kloní více k otevřenému, nebo k uzavřenému náměstí. Jak to bude ve skutečnosti, to ukáže až samotný projekt, který se teprve bude zpracovávat,“ dodal Mojžíšek.

Čtyři architektonické návrhy vznikly během workshopu, kterého se účastnili počátkem letošního roku zástupci partnerského města ve Švýcarsku, studenti architektury curyšské vysoké školy Winterthur a studenti Vysokého učení technického v Brně. Každý z nich se liší jak koncepčně, tak rozsahem.

Autor: Richard Kutěj

26.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pohřešovaný Martin Konečný z Rychvaldu

Hledá se třináctiletý chlapec z Rychvaldu

Ilustrační foto.

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Hledá se ztracená Etiopanka

Karviná – Po ztracené cizince pátrají od neděle místní policisté. Zmizení ženy z Etiopie nahlásila rodina z Kuvajtu, která je v Karviné na dovolené. 

Fleky na kluzišti půjdou do ztracena

Na zimním stadionu v Havířově se v pondělí debatovalo o tom, zda kvůli flekům v ledové ploše přistoupit k dílčí opravě, celkovému rozpuštění nebo ponechání v současném stavu.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení