VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětské knihovnice musí pracovat jinak než před lety

Orlová/ Dětská knihovna už dnes není jen místem, kam si malí čtenáři chodí půjčovat knihy a časopisy. Aby knihovny uspěly v dnešní konkurenci volnočasových aktivit, musí nabízet daleko více.

24.10.2008
SDÍLEJ:

Čtyřiapadesát pracovnic oddělení dětských knihoven z Ostravska i Olomoucka se ve středu sešlo na pracovním setkání a výměně zkušeností v Orlové.Foto: Nikola Klimšová

Také o tomto diskutovaly a poslouchaly přednášky knihovnice z Ostravska i Olomoucka, které se ve středu sešly v orlovské knihovně. Šlo o jedno z pravidelných setkání pořádané Klubem pracovníků dětských knihoven. Do Orlové přijelo 54 účastnic, které mimo jiné zůstávaly unesené architekturou orlovské knihovny.

„Ačkoli jde o stavbu uprostřed sídlištní zástavby, působí na své okolí moc hezky. Stejné je to také uvnitř,“ zhodnotily Milena Orlichová, Eva Šindlerová a Věra Fridrichovská z dětských oddělení knihoven v Olomouci.

Pracovnice knihoven nejprve pozdravil orlovský místostarosta Martin Sliwka a vedoucí odboru školství Zuzana Plošková. Pak začala pracovní část akce.
„Ta setkání jsou velmi užitečná. Jsou zde přednášky o tom, jak dělat pro děti knihovnu zajímavou a atraktivní. Zároveň si tady pracovnice jednotlivých oddělení předávají i vzájemné zkušenosti a rady, co se v jednotlivých knihovnách daří,“ vysvětlila vedoucí orlovské knihovny Iva Sušková

„Dětské knihovny dnes plní funkci spíše jakési klubovny, kde se děti setkávají, povídají si, píší si tam třeba i domácí úkoly. A samozřejmě je tam zveme i na nejrůznější aktivity, přednášky a akce s knihovnou spojené. Jen tak můžeme uspět a děti k nám přitáhnout,“ vysvětlila dále vedoucí pořádající organizace Dana Kochová, která pracuje v havířovské městské knihovně.

A co je v dnešní době plné počítačů a dalších atrakcí nejtěžší na tom, aby si děti knihovnu skutečně oblíbily a začali ji navštěvovat? „Nejdůležitější je první krok, tedy přimět dítě, či jeho rodiče, aby do knihovny vůbec přišli. Pak už záleží na naší práci, abychom jim dokázali, že i návštěvy knihoven mají svůj smysl,“ doplnila Dana Kochová, která neopomněla pochválit aktivity, které se v tomto ohledu daří realizovat právě v Orlové.

Autor: Nikola Klimšová

24.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení