VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zvlněná silnice Na Hliníkách bude opravena

Havířov/ Částečnou uzavírku ulice Na Hliníkách v Dolních Datyních si vyžádá oprava jejího povrchu.

2.11.2008
SDÍLEJ:

Úředníci a stavbaři se kdysi se stavbou silnice na nestabilním náspu unáhlili, což teď stojí velké peníze. Foto: Libor Běčák

Oprava se bude konat ve dnech 6. až 8. listopadu. Město na ní uvolnilo dva miliony korun s tím, že jde opět o dočasnou opravu, protože svah stále ujíždí a povrch cesty bude brzy poškozen znovu.

Po sobotní pokládce nového povrchu bude zajištěno vodorovné značení, to už bez dopravního omezení. „Z důvodu opravy vozovky bude nutná částečná uzavírka, proto bychom chtěli požádat řidiče, aby zejména v sobotu 8. listopadu využili jiné příjezdové silnice,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Silnice patří mezi nejhorší na celém území města. Na vině je nestabilní podloží, které způsobuje zvlnění asfaltu. „V letošním roce jsme při podrobném místním šetření místní komunikace Na Hliníkách a přilehlých pozemků, svahu i mostu zjistili, že je toto území porušeno trhlinami. Křídla mostu pod náspem jsou odtržena, na komunikaci je viditelné boulení asfaltu vlivem tlaku sesouvajících se zemin ze svahu. Násep se rozsedává na obě strany. Po zjištěných problémech jsme zadali provedení doplňkového geologického průzkumu včetně geotechnického monitorování lokality. Pro tyto účely bylo provedeno pět sond (vrtů), které byly dovybaveny výstrojí pro přesné inklinometrické měření,“ vysvětlila Pondělíčková.

Z výsledku tohoto průzkumu jednoznačně vyplývá, že celý svah včetně provedeného náspu komunikace se chová velice nestandardně a za pouhé čtyři měsíce jsou naměřené hodnoty velmi vysoké, když sondy zaznamenaly posun mezi 3 až 8 mm. „Po těchto zjištěních bylo dohodnuto, že po dobu následujících 24 měsíců, tedy do října 2009, budeme provádět další měření v již osazených vrtech a navíc zajistíme měření sondami na pozemcích mimo komunikaci. Náklady na roční průzkum se vyšplhají na asi 400 tisíc korun. Do doby dokončení průzkumu a zajištění projektové dokumentace na komplexní sanaci dané oblasti, zabezpečíme opravu povrchu vozovky osazením nového asfaltu,“ dodala mluvčí.

Oprava tak zajistí sjízdnost komunikace do doby provedení trvalé úpravy se sanací svahu, která bude provedena až po ukončení průzkumu. Na sanaci svahu se město bude snažit získat dotaci od státu nebo EU.

Autor: Libor Běčák

Místo události:
2.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Led kluziště na zimním stadionu v Havířově se nepodařil. Místo bělostného podkladu jsou na něm nepřehlédnutelné fleky.
16

V pondělí se rozhodne, co s flekatým ledem na havířovském zimáku

Fotbalisté ševcům gól nedali

Karviná /FOTO/ – Slušný výkon, ale tradiční venkovní výsledek, tedy nula bodů.

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

/FOTOGALERIE/ Osmiletá Lucie se sestrou a maminkou si v pátek dorazily do areálu Dětského domova Srdce prohlédnout králíky, drůbež i holuby.

Tvrdé boje, krásné bubenice, sympatičtí lidé. Dračí lodě na start!

/FOTOGALERIE/ Vypětí a výkony na plno, ihned po dojetí ovšem smích, vtip a dobrá nálada. Ve Starém Bohumíně probíhají od sobotního rána závody dračích lodí a je to především skvělá zábava, barvitá podívaná a příjemná atmosféra, která tady přilákala desítky příznivců vodáctví i jejich početné fanoušky.

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení