VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slezská brána žije aktivním životem

Šenov/ U příležitosti 10. výročí jmenování Šenova městem se konala ve čtvrtek v Šenově Na Lapačce první slavnostní konference nesoucí logo Region Slezská brána – rozvoj venkova v blízkosti velkých měst. Zúčastnili se jí starostové a místostarostové zainteresovaných obcí a měst, zastupitelé Šenova a další hosté.

3.11.2008
SDÍLEJ:

Starostka města Šenova Darja Kuchařová předává ocenění bývalému šenovskému starostovi Karlu Houdkovi. Foto: Josef Pintér

O historii a současnosti svazku, který zahrnuje Kaňovice, Paskov, Řepiště, Sedliště, Šenov, Václavovice, Vratimov a Žabeň, hovořil starosta Paskova, Petr Pauk. Aktivity v oblasti cestovního ruchu přiblížil ředitel Beskydského informačního centra Richard Žabka. K zajímavostem patřila informace o akci Beskydské veselé léto, které se koná již třetím rokem ve Frýdku-Místku.

Od června do září na různých místech města se uskutečnilo letos celkem devět kulturních vystoupení rozložených do třiadvaceti dnů. Na pódiích i mimo ně se představili umělci všech možných žánrů z domova i ze zahraničí. Účast byla kolem dvaceti sedmi tisíc návštěvníků. Připravuje se i na rok 2009.

Sekretářka sdružení Region Beskydy Dagmar Valášková, probrala problematiku dotací pro venkov v rámci operačního programu přeshraniční spolupráce.
Hlavní téma Strategický plán rozvoje měst a obcí Regionu Slezská brána na léta 2007 až 2015 zevrubně rozebral starosta Řepiště, Rostislav Kožušník. Podtrhl, že k hlavním společným cílům patří projektový manažer, vytvoření webové stránky regionu, projekty na úsporu energie, tvorba GIS včetně paspartu cest, výstavba cyklotras a chodníků, rozvoj zařízení sociálních služeb pro seniory, systém likvidace zelených odpadů, dobudování cyklostezky Ostrava – Beskydy a údržba historických památek.

„Věřím, že naše dnešní setkání významně přispěje k dalšímu prohloubení spolupráce a bude impulsem k hledání nových námětů a myšlenek ke zkvalitnění života obyvatel Regionu Slezská brána,“ uvedla starostka Šenova Darja Kuchařová.

Na závěr předala diplomy a grafické listy udělené k výročí 10 let města Šenova jako poděkování zastupitelstva za zásluhy o rozvoj města, Miladě Ptoškové, Cecilii Stachové, Blaženě Králové, Františku Hegedüsovi a Sboru dobrovolných hasičů.

Pamětní listy obdrželi také zástupci regionu. Po oficiální části setkání pokračovalo neformální diskusí a nechyběla ani zábava s hudbou.

Autor: Josef Pintér

3.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Naštěstí bez zranění se obešla čtvrteční ranní nehoda, při které řidič zboural i semafor v karvinských Loukách.
1 2

Řidič se lekl psa a srazil semafor

Zdravotní středisko na Dlouhé třídě v Havířově-Podlesí.

Havířov zdravotní střediska prodávat nebude

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Oznámení: Prevence kriminality, projekt Bezpečný byt. Letáky s tímto záhlavím a obsahem se začaly objevovat vyvěšené na vchodech karvinských bytových domů.  

Strážníci a úředníci dostanou vozidla na zemní plyn

Při průběžné obměně vozového parku počítá havířovská radnice s nákupem vozidel pro potřeby svých úředníků a strážníků městské policie s alternativním pohonem na zemní plyn.

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

ANKETA/ Asi by to nebyla hezké atmosféra, kdyby diváci v průběhu zápasu na jednoho hráče pokřikovali, že je vrah, který zabil psa. I proto už Karel Skoupý za havířovské Indiány kopat nebude. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení