VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé z Těšína nemají kde parkovat

Český Těšín/ Auto na autě, parkování na chodníku a zoufalé hledání místa u svého domu v pozdních odpoledních hodinách. To je současná situace možná i u vašeho domu, ale na českotěšínském sídlišti Svibice je tento stav permanentní.

10.11.2008 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto Foto: Tomáš Januszek

Lidé se bouří a svou nespokojenost dávají najevo i na webových stránkách města. „Nejednou po odpolední směně jsem nemohl zaparkovat na Okružní ulici, musel jsem jet až na vzdálenější centrální parkoviště,“ píše jeden z řidičů ve své výtce.

Dovolává se přitom co nejzazšího řešení situace ze strany města. „Pokud by se měla řešit situace s parkováním v části Svibice, je situace u ulice Okružní tou poslední. Zde totiž jsou podmínky jedny z nejlepších,“ oponuje vedoucí odboru správy a majetku Karína Benatzká. Přesto uznává, že situace je v této městské části alarmující.

„Ano, ve Svibici se už stojí opravdu, kde se dá, nevyjímaje chodníky,“ řekla Benatzká.

Přesto řešení tohoto problému podle ní není jednoduché už proto, že mnohdy naráží na všemožné překážky. „Usilovali jsme například o to, aby byly odstraněny zelené pásy mezi komunikací a chodníkem na úkor rozšíření parkovacích ploch na komunikaci,“ upřesnila Benatzká.

Poté, co o nevyhnutelnosti tohoto kroku přesvědčili zastánce ochrany zeleně, odradily je finance. K realizaci nedošlo, protože rozšíření spolu s přeložkou elektro by přišlo přibližn na šest milionů korun. Ovšem nedostatek finančních prostředků města zjevně nezajímá nespokojené občany.

Parkoviště nejsou nafukovací a aut neustále přibývá. I proto hledá město alternativu. „Řešením by mohl být patrový parkovací dům,“ nastínila Benatzká.
Ten by podle ní mohl stát v místě současného vjezdu do ulice Polní z ulice Slovenské. Jeho užití je ovšem momentálně spíše v představách zastupitelů Českého Těšína než konkrétním plánem.

Benatzká ovšem také spílá na pohodlnost řidičů. „Například v případě tohoto dotazu má stěžovatel jen o dům dále velké parkoviště u obchodního domu, lidi jsou ovšem nervózní z toho, že na své auto nevidí,“ dodala.

Autor: Petr Wojnar

10.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oznámení o nálezu peněz.

V Datyních hledají člověka, který ztratil peníze

Havířovští fotbalisté uhráli bod a drží se mezi nejlepšími třemi.

Ztráta, zisk? Těžko říct

Dnes v poledne končí hlasování ve finále svatebních párů

Karvinsko – A je tu finále! Letní soutěž Regionu o nejsympatičtější svatební pár má za sebou 13 základních kol a nyní nás čeká finálová volba.  

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

V pondělí se rozhodne, co s flekatým ledem na havířovském zimáku

Situaci s ledem na havířovském zimním stadionu budou řešit na společném setkání zástupci Správy sportovních a rekreačních zařízení a hokejového klubu HC AZ Havířov v pondělí.

Platit parkování kartou? Možná v budoucnu

Moderní způsoby placení například parkovného jsou ještě za branami Karvinska. To, co je dnes možné například v Opavě, tedy platba parkování formou sms, je na Karvinsku buď úplné sci-fi, nebo hudba poměrně daleké budoucnosti.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení