VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Havířov čeká na výsledky měření znečištění ovzduší

Havířov/ Město Havířov čeká v nejbližších dnech dodání aktuálních výsledků z posledního měření znečištění ovzduší.

27.11.2008
SDÍLEJ:

Filtr k měření množství prachu v ovzduší.Foto: Libor Běčák

Měření provedl Státní zdravotní ústav v Ostravě, který prováděl stejné měření i loni. Město si tehdy objednalo analýzu spadu prachu, aby se zjistil zdroj. Na území města bylo umístěno několik filtrů a v namátkou vybraném termínu se provedlo měření. „Výsledky ukázaly, že prach, který zasypává naše město, pochází z hutní výroby,“ řekl po prvním měření primátor Havířova František Chobot.

Ostravský ArcelorMittal se sice svůj významný podíl na znečištění zprvu zdráhal přiznat a poukazoval i na jiné provozy na Ostravsku. Následně však pod tíhou argumentů a v zájmu zlepšení pohledu na firmu začal spolupracovat. Městu nabídl spolufinancování měření a také další spolupráci na snížení dopadů znečištěného ovzduší na zdraví obyvatel.

Současně oceláři zahájili ozdravnou kúru na více frontách. Slíbili modernizaci svého výrobního zařízení a také výsadbu 1111 stromů v celém regionu. Část z nich bude v novém stromořadí podél právě rekonstruované Hlavní třídy v Havířově.

Státní zdravotní ústav Ostrava po prvním provedeném měření na objednávku města Havířova nabídl provedení opakovaného měření, aby se daly zjištěné hodnoty porovnávat a dále vyhodnocovat. Měření bylo provedeno v minulých dnech a výsledky se zpracovávají. „Vyhodnocení ještě není hotovo. Bude to uzavřeno do čtrnácti dnů,“ potvrdil specialista na ovzduší Jiří Bílek.

Autor: Libor Běčák

27.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zasedání havířovských zastupitelů.

V pondělí budou rokovat zastupitelé

Fotbalovou Karvinou čeká klíčové utkání.

Dnes boj o úprk ze dna tabulky

OBRAZEM: Fanoušky vláčků a železnic nerozházel ani déšť

Den železnice přilákal v sobotu do Bohumína davy lidí z celého regionu, kteří zde obdivovali historii i současnost vlakové dopravy.

Lávka se propadala pod lidskými kroky

Lávka, na kterou šlápnete, a upadne pod vámi hranol. To byl ještě minulý týden mostek přes Mlýnku v karvinském parku Boženy Němcové.

Brankářská fotbalová legenda Jaroslav Kotlorz slaví

Karviná – Dukla Praha má svou fotbalovou brankářskou legendu Ivo Viktora. V Karviné je podobnou legendou pan Jaroslav Kotlorz.

Děti si mohly vyzkoušet, jak vypadala doprava v minulosti

VIDEO/ Program pořádaný na náměstí Republiky završil v pátek Evropský týden mobility v Havířově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení