VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přípravy stavby nového mostu ve Skřečoni běží naplno

Bohumín - Výstavba nového skřečoňského mostu odstartuje již za několik málo dní. Stavba omezí dopravu a také okolí se dočká výrazných změn.

28.1.2009
SDÍLEJ:

Kácení dřevin probíhá na místě, kde se v Bohumíně–Skřečoni bude stavět nový most. Přípravy běží naplno.Foto: Tomáš Januszek

V současné době se dokončují práce na kácení dřevin, které musejí ustoupit stavbě. V únoru přijdou na řadu demolice. „Bylo nutno vykoupit mnoho pozemků včetně dvou objektů u drážního tělesa, kde se kdysi nacházely uhelné sklady,“ uvedla mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

Srovnána se zemí bude i bývalá vrátnice, váhy a skladovací objekt. Bourat se bude také v zahrádkářské osadě v Koperníkově ulici, v místě, kde se kříží s ulicí Palackého, totiž vyroste kruhová křižovatka.

První výrazná omezení pocítí obyvatelé při napojování nové Lidické ulice. Omezení bude dost, bude například zcela uzavřen skřečoňský most plus část Koperníkovy a Palackého ulice.

V první fázi se tedy začne s výstavbou přeložky ulice Lidické, aby mohla být odkloněna doprava ze stávajícího skřečoňského mostu, a začnou pětiměsíční práce na stavbě rondelu pod skřečoňským mostem pro napojení ulice Lidické. „Osobní auta, autobusy a nákladní auta do 3,5 tuny budou moci jezdit po celou dobu výstavby přes staveniště, tedy jako dosud po ulici 1. máje, avšak nenajedou na skřečoňský most, ale po ulici Lidické, která vede průmyslovou oblastí, se dostanou k železárenskému mostu a do centra města. Veškerá kamionová doprava nad 3,5 tuny ve směru od Karviné do Bohumína bude jezdit po části ulic 1. máje a Opletalově ulici,“ vysvětlil starosta Bohumína Petr Vícha.

S výstavbou přeložky bude zároveň zahájena výstavba provizorní lávky pro pěší a cyklisty přes železniční trať. Spolu s ní odstartují práce na hlavní stavbě dálničního přivaděče a také na komunikaci spojující lokalitu za parkem s vytvořením kruhové křižovatky v ulicích Koperníkově a Palackého.

Město se před samotnou výstavbou mostu snažilo provést několik opatření, která by měla dopravu v průběhu stavby usnadnit.

Autor: Nikola Klimšová

28.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V soutěži letos Anežka za video Podtlak ve sklenici získala už druhý tablet. Ten se rozhodla věnovat kamarádce a její pěstounské rodině.

Školačka zabodovala ve fyzikální soutěži. Výhru darovala pěstounské rodině

Jakub Gajdica

Letní kina zažívají renesanci, říká šéf karvinských kin Jakub Gajdica

Do poraden Modrého kříže míří více lidí, kteří chtějí zvládnout svou závislost

Lidem, kteří jsou závislí na alkoholu či jiných návykových látkách, již osm let pomáhá regionální nestátní nezisková organizace Modrý kříž. Cestu do jejich poraden, z nichž dvě jsou v okrese Karviná, nachází stále více lidí.

Senioři mají příjemné posezení a těší se na cvičení

Bude-li teplé a slunečné léto, mohou jej členové klubu seniorů Karviná-Hranice prožít na zahradě.

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Pokuta za rychlost může dovolenou pořádně prodražit

Nástrahy čekají například v opravovaných úsecích v Rakousku, kde jsou automatické radarové systémy.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies