VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Karviné přibudou nové okružní křižovatky

Karviná - Pět rizikových křižovatek a deset přechodů pro chodce vytipovali karvinští radní a chtějí na nich zajistit větší bezpečnost. Ještě letos chtějí nechat vypracovat studie, které naznačí, jak nejlépe otázku bezpečnosti v těchto místech vyřešit.

2.2.2009 1
SDÍLEJ:

Na místě křižovatky ulic Ciolkovského, Božkova a Polská má vzniknout rondel.Foto: Tomáš Januszek

„Nové projekty by měly přinést úpravy dalších 10 přechodů pro chodce. Pět jich chceme nechat nově nasvětlit, na třech dalších plánujeme stavební úpravy včetně nasvětlení a dva přechody, kde už je nasvětlení od roku 2007, čekají stavební úpravy,“ vysvětlil primátor Karviné Tomáš Hanzel.

Proč úpravy hned na tolika místech? Důvodem je velký pohyb lidí (například dětí u škol), ale také třeba u obchodních středisek, sportovišť apod., kde je velká pravděpodobnost kolizí aut s chodci. „Konkrétně jde o přechody například u Prioru, dva u domu kultury, jeden poblíž obchodní akademie, u kina Centrum, u koupaliště, u haly házené a jednoho velkého náměstí,“ upřesnil primátor.

Studie na zajištění křižovatek by měla stát 550 tisíc a zpracování plánů pro zabezpečení přechodů 510 tisíc korun a na obě studie chce město získat dotaci státu.

Ale to není vše. Radní schválili přípravu projektů na úpravy a zajištění lepší bezpečnosti na pěti křižovatkách. Opět v zájmu zvýšení bezpečnosti silničního provozu a tím i chodců. „Půjde většinou o přestavby křižovatek na okružní. Jde o dvě nebezpečné křižovatky v Havířské ulici, jednu v ulici Rudé armády, v ulici Polské – tam by měly vzniknout rondely. Velmi frekventovaný průtah městem po třídě 17. listopadu se dočká další křižovatky řízené semafory,“ doplnil primátor Hanzel.

Podle něj se tyto stavební úpravy osvědčily už dříve například u Kauflandu, kde výstavbou kruhového objezdu výrazně klesl počet kolizí především s chodci, nebo na křižovatky řízené semafory.

Město dosud financovalo nasvětlení a úpravy 12 rizikových přechodů pro chodce. Posledním upraveným je přechod na Ostravské – tam máme od prosince nasvětlení, dělicí ostrůvek a bezbariérové úpravy, už od loňského jara pak nové značky, brzdu na silnici apod.

Stavební úpravy včetně nasvětlení přechodů:
- ul. Kosmonautů (u Gagarinova náměstí)
- tř. Těreškovové (u kina Centrum)
- ul. Leonovova (u Obchodní akademie)
Stavební úpravy již nasvětlených přechodů:
- ul. Havířská (u ul. Zakladatelské)
- ul. Havířská (u haly házené)
Nasvětlení přechodů:
- tř. Osvobození (naproti OD Prior)
- tř. Osvobození (u MěDK - květinářství)
- tř. Osvobození (u MěDK – lahůdky)
- tř. Osvobození (u restaurace Kahanec)
- tř. Osvobození (u ul. Mírové)
Křižovatky:
- přestavba křižovatky silnice I/67 (ul. tř. 17. listopadu) s místní komunikací na ul.
Vydmuchov v Karviné - Ráji (styková křižovatka) – předpokládaná přestavba z neřízené křižovatky na řízenou SSZ
- přestavba křižovatky silnice III/4688 (ul. Havířská) s místní komunikací na tř. Osvobození v Karviné - Novém Městě - předpokládaná přestavba z průsečné křižovatky na okružní
- přestavba křižovatky silnice III/4688 (ul. Havířská) s místními komunikacemi ul. Sportovní a ul. J. Vrchlického v Karviné - Novém Městě - předpokládaná přestavba z průsečné křižovatky na okružní
- přestavba křižovatky silnice III/4689 (ul. Rudé Armády) s místní komunikací ul. Žižkova v Karviné – Hranicích - předpokládaná přestavba průsečné křižovatky na okružní
- přestavba křižovatky silnice III/47216 (ul. Polská) s místními komunikacemi ul. Božkovy a Ciolkovského v Karviné – Ráji - předpokládaná přestavba z průsečné křižovatky na okružní

Autor: Tomáš Januszek

2.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení