VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karvinské sídliště by mělo mít nové centrum i kolonádu

Karviná - Debata obyvatel městské části Karviná-Hranice s autorkou projektu regenerace s názvem Sídliště na přání dostala spíše podobu vyřizování konkrétních stížností zúčastněných.

3.2.2009
SDÍLEJ:

Debata nad podobou sídlištěFoto: Petr Wojnar

Těch se sešlo v pondělí v prostorách Střední průmyslové školy v Karviné na tři desítky a drtivou měrou převládali senioři. „Podívejte se, kdo přišel. Mladí nemají zájem řešit budoucnost,“ shrnul situaci jeden z účastníků diskuze.

Cílem pondělního setkání mělo být seznámení s představami o budoucí podobě této části města. Své cíle tam prezentovala architektka Eva Špačková, která zpracovávala projekt pro tuto část města. „Snažili jsme se reagovat na výsledky ankety, ve které se nám lidé svěřovali s tím, co se jim v jejich části města nelíbí,“ uvedla architektka Špačková.

A hned začala vypočítávat nejpalčivější problémy sídliště. „Rozhodně zde chybí centrum sídliště na vysoké úrovni,“ uvedla architektka.

Dalším výrazným problémem je podle ní parkování na sídlišti. „Lidé si v anketě stěžovali na nedostatek parkování na sídlišti. Na druhé straně ovšem odmítají za parkování platit a odmítají i vybudování parkoviště na úkor zeleně. Podle mě je řešením zpoplatnění parkovacích míst,“ řekla ostravská architektka.

Projektantka Eva Špačková počítá se zvýšením počtu parkovacích míst, přibývat ovšem bude zřejmě i automobilů. Dalším cílem v regeneraci městské části by mělo být propojení lázní se sídlištěm. „Myslím, že není dostatečně využito toho, že se v blízkosti sídliště nacházejí lázně. Proto projekt počítá s vybudováním lázeňské kolonády s cukrárnou apod. Ale to jsou dlouhodobější projekty, nelze vše realizovat ihned,“ řekla Špačková.

Obyvatele města, kteří se diskuze s architektkou a zástupci stavebního odboru zúčastnili, ani tak nezajímala budoucnost sídliště, jako její současnost. Ve svých stížnostech nejčastěji zmiňovali chování pejskařů, nedostatku parkovacích míst, velkého množství barů, apod. „Je tady málo laviček a vůbec míst, kde by mohli důchodci trávit svůj volný čas,“ uvedl další výtku jeden z přítomných seniorů.

Další výtky zúčastněných směřovali spíše k řešení vlastních problémů, než problémů sídliště. Prostor k diskuzi budou mít tentokrát obyvatelé sídliště Ráj v pondělí 9. února.

Autor: Petr Wojnar

3.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení