VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na zastupitelstvo přišly desítky rodičů klientů Santé, aby protestovali proti nové ředitelce

Havířov - Zhruba čtyři desítky rodičů klientů Santé – Domova pro osoby se zdravotním postižením přišly na včerejší zasedání zastupitelstva, aby protestovaly proti nové ředitelce Tamaře Šeligové.

24.3.2009 5
SDÍLEJ:

Tamara ŠeligováFoto: Libor Pristáš

Rodiče radním i zastupitelům poslali otevřený dopis, ve kterém vyjadřují obavy nad nástupem nové ředitelky, a požadovali odpovědi i na otázky týkající se výběrového řízení na tuto funkci.

Největší obavy ze strany rodičů panují nad tím, že by po nástupu Šeligové do Santé mohlo docházet k velké fluktuaci zaměstnanců, jako k tomu dochází ve Čtyřlístku Ostrava. V této příspěvkové organizaci je Šeligová ředitelkou již dvanáct let.

Primátor František Chobot si v rozpravě vyslechl všechny, kteří chtěli promluvit a poté konstatoval, že mu stále chybí jediný konkrétní argument proti Šeligové a její dosavadní práci. „Nemůžeme dopředu někoho zatracovat. Pokud se Tamara Šeligová po svém nástupu dopustí nějakých chyb, které by například vedly ke snížení vysoké úrovně zařízení, já osobně dohlédnu na její propuštění,“ přislíbil rodičům primátor Chobot.

Náměstek Zdeněk Osmanczyk zastává názor, ke kterému se připojil i primátor, že za vším stojí Alena Petrášová. Ta je dlouholetou vedoucí pracovnicí Santé. „Z její strany je vyvíjen tlak. V podstatě ke svým osobním sporům využívá jak klienty, tak rodiče,“ řekl Osmanczyk.

Slovo si nakonec vzala i samotná Tamara Šeligová. Vysvětlila, že o místo ředitelky se ucházela proto, že je z Havířova. Dále uvedla, že zařízení v Ostravě je jiné než Santé. Je mnohem větší a klientelu tvoří lidé s těžkými kombinovanými vadami. „Práce v Čtyřlístku je pro zaměstnance velice náročná. K zmiňované fluktuaci dochází z velké části právě proto, že tito lidé jsou unavení. Také platové ohodnocení není vysoké, tudíž někteří odcházejí za lépe placeným místem,“ uvedla k odchodu zaměstnanců Šeligová.

Debata se vedla i o tom, zda měla Šeligová vůbec vyhrát výběrové řízení, když nesplňuje požadované vzdělání v sociální oblasti. Jelikož jí však bylo padesát let, vztahuje se na ni bod o přechodném ustanovení zákona o sociálních službách, kde stojí, že po dovršení stanoveného věku se podmínky vzdělání považují za splněné.

Po rozpravě došlo k hlasování. Zastupitelé neschválili odpověď na otevřený dopis rodičů. S největší pravděpodobností se zastupitelé k tomuto bodu vrátí na příštím zasedání.

Rodiče odcházeli nespokojeni a budou bojovat dál. „Po dnešku se naše obavy vůbec nezmenšily, ba naopak. Budeme chystat další kroky, od kterých si slibujeme, že ředitelka v květnu vůbec nenastoupí,“ uvedli rodiče.

Autor: Barbora Kelnerová

24.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Modrou kovovou konstrukci položenou před havířovským vlakovým nádražím někteří lidé považují za stojan na kola.
5

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Ilustrační foto.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.  

AKTUALIZOVÁNO

Havířovský fotbalista je podezřelý ze zabití psa

Partnerský spor havířovského fotbalisty s přítelkyní vyvrcholil vyhozením čivavy z okna. Pes na místě zemřel.

Odboráři kritizují hornickou nemocnici, prý vybírá od lidí neoprávněné peníze

Dva výklady zákona a dvoutisícové poplatky. Tak vypadá situace, do které se po upozornění hornických odborářů dostala Karvinská hornická nemocnice. Ta vybírá peníze za vydávání posudků o neuznání nemoci z povolání.

Problémový Merkur je opět na prodej

Budoucnost komplexu Merkur v Havířově-Podlesí zřejmě nebude tak slibná, jak se zdála na vizualizacích předložených majitelem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení