VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Havířov si spolupráci s RPG představuje jinak

Havířov - Bouřlivá debata ohledně spolupráce města se společností RPG RE Management v otázce rozvoje Areálu Dukla se rozpoutala na posledním zasedání havířovského zastupitelstva.

27.6.2009 5
SDÍLEJ:

Zasedání havířovského zastupitelstvaFoto: Libor Pristáš

Zastupitelé se nemohli shodnout na znění usnesení, když řada z nich kritizovala postoj firmy RPG a nerovné podmínky, které jsou pro Havířov nevýhodné.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Město má na přípravu území v areálu bývalého dolu Dukla získat od státu více než 200 milionů korun, které mají být využity na výstavbu infrastruktury, elektrických rozvodů, plynovodů, kanalizace, vodovodního řadu, rozvodů pro veřejné osvětlení, a také výstavbu silnic a chodníků. Firma RPG pak počítá s tím, že tuto lokalitu využije k výstavbě průmyslové zóny, na kterou už nechala zpracovat projekt.

Oba subjekty se předběžně dohodly na částečné kompenzaci, ovšem nyní se strany značně rozcházejí v konkrétních představách.

Město požadovalo například pozemky u ulice U Skleníků, hotelový dům Impuls a jiné. Firma RPG naopak nabídla pozemky u Areálu Dukly a jako bonus fotbalovou tribunu za symbolickou cenu.

To jako první napadl poslanec Břetislav Petr (ČSSD). „Když máme mluvit o vzájemné spolupráci, tak by měla být na základě rovnocennosti partnerů. Když jsme chtěli pozemky blíže centru města, které bychom dokázali posléze využít, nechce o tom RPG ani slyšet, a nabízí nám naopak pozemky na jeho okraji. Jestli si někdo myslí, že se dotace nesčítají, tak je na omylu. Když dnes proinvestujeme pro někoho přes 200 milionů, tak při další žádosti nám může být řečeno, co bychom ještě chtěli, když už jsme tolik peněz dostali,“ upozornil Petr.

Když začali vystupovat i další nespokojení zastupitelé, kteří požadovali tento bod odložit, chtěl na svou funkci ve vyjednávací komisi rezignovat Eduard Heczko (KSČM), který komisi šéfoval.

„V tomto případě už v komisi pracovat nechci a zříkám se v ní své funkce. Jestli mi vytýkáte, že jsem svou práci odvedl špatně, nebudu v ní pokračovat,“ uvedl Heczko, který poukázal na složité vyjednávání, které znamenalo řadu ústupků. Když se ho zastali straničtí kolegové a zástupci firmy RPG sdělili, že v případě neschválení tohoto bodu zastaví veškeré práce na projektech, což by mohlo vést ke zrušení projektu, který může přinést řadu pracovních míst, zastupitelé se umírnili a schválili zásady spolupráce s tím, že do nich mají být zapracovány připomínky zastupitelů.

Autor: Libor Pristáš

Místo události:
27.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení