VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení Havířova zkontrolovalo přípravu staveb

Havířov – Jedenáctka havířovských radních se nechala informovat úředníky magistrátu o připravenosti staveb, které hodlá město v nejbližší době provádět, pokud už nejsou prováděny.

19.7.2009 2
SDÍLEJ:

Rozšíření a zvýšení průjezdu pod železniční tratí bude stát několik milionů korunFoto: Libor Běčák

Na posledním zasedání městské rady se představitelé města dozvěděli, v jakém stádiu jsou největší investiční akce, které zastupitelstvo schválilo a podpořilo penězi z městské kasy. Patří mezi ně například stavba protipovodňové hráze za letním koupalištěm, kde se připravuje výstavba rozsáhlého Areálu volného času. Už v zimě tam byly vykáceny stromy, aby se mohl budovat val, který zabrání rozlévání velké vody z koryta řeky. Projekt však vedle stavby valu a zvednutí silnice obsahuje také přeložení inženýrských sítí. Náklady na stavbu se počítají na 18 milionů korun, přičemž už letos bude proinvestována desetimilionová dotace z krajského rozpočtu.

Radní byli informováni o zateplení a opravách budovy bývalé Základní školy V. Nezvala, kde nyní sídlí Vysoká škola. V celé škole jsou měněna okna, provádí se zateplení fasády, opravuje se střecha a některé vnitřní prostory.

Velkou stavební akcí bude bezesporu rekonstrukce kina Centrum, které po opravě volá už několik let. „V současné době se zpracovává dokumentace pro realizaci stavby. Hotovo by mělo být do konce srpna. Na základě projektu pak bude vyhlášena soutěž na zhotovitele stavby. Na tu budeme žádat dotaci z EU,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Z dotací EU se provádí rekonstrukce prostranství u Severky. Z potřebných 25 milionů korun se podařilo z unie získat 20 milionů. Provádí se komplexní rekonstrukce parkového prostředí, včetně předláždění chodníků. „Ve střední části bude zřízena odpočinková plocha s drobnou architekturou a mobiliářem. Součástí jsou také sadové úpravy. Stavba již byla zahájena a dokončena bude do konce letošního roku,“ dodala Pondělíčková.

Mezi poměrně nákladné investiční akce, na které po letech příprav přišla řada, patří stavba sportovní haly v Žákovské ulici. Zbrusu nová víceúčelová hala přijde na zhruba 130 milionů korun. Nutností je dostatečný počet parkovacích míst, včetně stání pro autobusy. Stavba bude trvat asi jeden rok a město počítá s tím, že ji mohla podpořit Evropská unie.

Stavební práce se chystají u podjezdu pod železniční tratí v ulici Na Pavlasůvce v Suché. Omezená výška průjezdu neumožňuje průjezd větších autobusů. V zájmu zajištění dopravní obslužnosti proto město nechá profil mostu zvýšit a současně průjezd rozšíří. Pro bezpečnost chodců bude postaven nový chodník. Letos by měly být na stavbu uvolněny 4 miliony korun.

Autor: Libor Běčák

19.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Deník - Naši prvňáci

Ve středu představíme školáky ZŠ Petřvald a Gen. Svobody v Havířově

Petrovice přišly chvíli před koncem o výhru

Petrovice /FOTO/ – Okresní derby v divizi mezi petrovickou Lokomotivou a bohumínským nováčkem vítěze nepoznalo. Bospor srovnal pět minut před koncem a domácí přišli o důležitou výhru.

GrandPark po nákaze svrabem odvolává zákaz návštěv

Příbuzní a blízcí obyvatel havířovského soukromého domova seniorů GrandPark už za nimi mohou na návštěvu.

Zasloužená dělba ve šlágru kola

Havířov /FOTO/ – Divizní fotbalisté Havířova se v taháku 11. kola rozešli smírně s Kozlovicemi. Žádný ze soupeřů si tak nepomohl.

ON-LINE s Tomášem Hanzelem, primátorem Karviné a kandidátem ČSSD na poslance PČR

Primátor Karviné a kandidát ČSSD na poslance Parlamentu ČR Tomáš Hanzel bude už zítra - v úterý 17. října od 10 hodin - odpovídat jako host on-line rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení