VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení Havířova zkontrolovalo přípravu staveb

Havířov – Jedenáctka havířovských radních se nechala informovat úředníky magistrátu o připravenosti staveb, které hodlá město v nejbližší době provádět, pokud už nejsou prováděny.

19.7.2009 2
SDÍLEJ:

Rozšíření a zvýšení průjezdu pod železniční tratí bude stát několik milionů korunFoto: Libor Běčák

Na posledním zasedání městské rady se představitelé města dozvěděli, v jakém stádiu jsou největší investiční akce, které zastupitelstvo schválilo a podpořilo penězi z městské kasy. Patří mezi ně například stavba protipovodňové hráze za letním koupalištěm, kde se připravuje výstavba rozsáhlého Areálu volného času. Už v zimě tam byly vykáceny stromy, aby se mohl budovat val, který zabrání rozlévání velké vody z koryta řeky. Projekt však vedle stavby valu a zvednutí silnice obsahuje také přeložení inženýrských sítí. Náklady na stavbu se počítají na 18 milionů korun, přičemž už letos bude proinvestována desetimilionová dotace z krajského rozpočtu.

Radní byli informováni o zateplení a opravách budovy bývalé Základní školy V. Nezvala, kde nyní sídlí Vysoká škola. V celé škole jsou měněna okna, provádí se zateplení fasády, opravuje se střecha a některé vnitřní prostory.

Velkou stavební akcí bude bezesporu rekonstrukce kina Centrum, které po opravě volá už několik let. „V současné době se zpracovává dokumentace pro realizaci stavby. Hotovo by mělo být do konce srpna. Na základě projektu pak bude vyhlášena soutěž na zhotovitele stavby. Na tu budeme žádat dotaci z EU,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Z dotací EU se provádí rekonstrukce prostranství u Severky. Z potřebných 25 milionů korun se podařilo z unie získat 20 milionů. Provádí se komplexní rekonstrukce parkového prostředí, včetně předláždění chodníků. „Ve střední části bude zřízena odpočinková plocha s drobnou architekturou a mobiliářem. Součástí jsou také sadové úpravy. Stavba již byla zahájena a dokončena bude do konce letošního roku,“ dodala Pondělíčková.

Mezi poměrně nákladné investiční akce, na které po letech příprav přišla řada, patří stavba sportovní haly v Žákovské ulici. Zbrusu nová víceúčelová hala přijde na zhruba 130 milionů korun. Nutností je dostatečný počet parkovacích míst, včetně stání pro autobusy. Stavba bude trvat asi jeden rok a město počítá s tím, že ji mohla podpořit Evropská unie.

Stavební práce se chystají u podjezdu pod železniční tratí v ulici Na Pavlasůvce v Suché. Omezená výška průjezdu neumožňuje průjezd větších autobusů. V zájmu zajištění dopravní obslužnosti proto město nechá profil mostu zvýšit a současně průjezd rozšíří. Pro bezpečnost chodců bude postaven nový chodník. Letos by měly být na stavbu uvolněny 4 miliony korun.

Autor: Libor Běčák

19.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Glenn Clark (při hovoru s místostarostkou Č. Těšína Gabrielou Hřebačkovou) v těchto dnech vyráží na 1000 kilometrů dlouhé putování po místech, kudy šel jeho otec na tzv. Pochodu smrti.
3

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Modrou kovovou konstrukci položenou před havířovským vlakovým nádražím někteří lidé považují za stojan na kola.
5

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?  

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.  

AKTUALIZOVÁNO

Havířovský fotbalista je podezřelý ze zabití psa

Partnerský spor havířovského fotbalisty s přítelkyní vyvrcholil vyhozením čivavy z okna. Pes na místě zemřel.

Odboráři kritizují hornickou nemocnici, prý vybírá od lidí neoprávněné peníze

Dva výklady zákona a dvoutisícové poplatky. Tak vypadá situace, do které se po upozornění hornických odborářů dostala Karvinská hornická nemocnice. Ta vybírá peníze za vydávání posudků o neuznání nemoci z povolání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení