VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba policejní služebny v Orlové se opozdí

Orlová - Práce na stavbě policejní služebny v Orlové-Porubě měly začít už letos. Projekt je opožděn a stavět se asi začne až na jaře.

28.8.2009 1
SDÍLEJ:

Místo, kde má stát nová policejní služebna, si prohlédl i ministr Langer (druhý zleva).Foto: Nikola Klimšová

Nejdříve na přelomu roku by se mohlo začít se stavbou nové budovy policejní služebny v Orlové-Porubě, o které minulý rok na podzim přímo v Orlové mluvil tehdejší ministr vnitra Ivan Langer. Potvrdil to orlovský místostarosta Radoslav Mojžíšek.

Ačkoliv se podle původních plánů mělo začít stavět už letos, stavba má několikaměsíční zpoždění. „Zdržení není na naší straně, město má všechny náležitosti vyřešeny. Podle mých informací čeká ministerstvo vnitra a policie na příslušná stavební povolení a na územní rozhodnutí,“ uvedl Mojžíšek. „Ze strany ministerstva jsme ujišťováni o tom, že stavba není zrušena, jen odložena,“ dodal.

Na Krajském ředitelství policie Severomoravského kraje stále věří v začátek prací ještě letos v prosinci. „V současné době činíme veškeré kroky k tomu, aby se se stavbou služebny začalo co nejdříve,“ tvrdí vedoucí preventivně informačního oddělení Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje Miroslav Pech.

Během září má prý vybraný projektant předložit projekt s návrhem rozpočtu. „Teprve potom bude možné požádat o stanovení výdajů odbor správy majetku MV a vypsat soutěž na zhotovitele. Pokud vše půjde bez problémů, pak termín zahájení samotné stavby by mohl být v prosinci 2009,“ stále věří v letošní započetí prací Pech.

Stavbu bude z velké části financovat právě ministerstvo vnitra a přijde přibližně na 70 milionů korun. Šedesáti miliony se na ní podílí výše jmenované ministerstvo. „Zbylých deset milionů dodá město ze svého rozpočtu. Tuto částku již máme v letošním rozpočtu vyhrazenou,“ ujistil Mojžíšek.

Záležitosti kolem stavby nové služebny PČR byly jedním z hlavních důvodů loňské návštěvy ministra vnitra Ivana Langera v Orlové. „Jsem rád, že nám samo město pomohlo zajistit to hlavní, a to je pozemek. V příštím roce se tedy může začít s výstavbou, která by měla být dokončena za dva roky,“ prohlásil před necelým rokem Langer. Sám se o stavu současné policejní služebny loni přesvědčil a jen stroze reagoval slovy: „Asi by to novou budovu opravdu chtělo.“

Město si od nové služebny, která má stát v Orlové-Porubě poblíž Penny Marketu, slibuje lepší zajištění pořádku v lokalitě, kde žije velké množství tzv. nepřizpůsobivých obyvatel. „Už jen přítomnost policistů v tomto místě by sehrála svoji, věřím, že pozitivní roli,“ tvrdí starosta Orlové Jiří Michalík. Prostory současné služebny PČR využije městský úřad.

Autor: Petr Wojnar

28.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Na dveřích karvinských domů se objevují tyto letáky.

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Čivava na místě, kam dopadla po vyhození z okna.
1 3

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Český Těšín, Bohumín - Přiletěl až z druhé strany zeměkoule, aby se na kole vydal napříč celým Českem až do Bavorska po trase, kudy před dvaasedmdesáti lety šel jeho otec coby válečný zajatec takzvaný Pochod smrti.  

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Modrá kovová konstrukce přivázaná řetízkem k zábradlí před halou havířovského vlakového nádraží je stojan na jízdní kola a dali ho tam pracovníci Českých drah. Na žádost majitele stanice a města byl odstraněn.

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?  

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení