Na základě stížností přišli na kontrolu hygienici, kteří vedení školy nařídili, aby ve třídách zajistilo vyšší teplotu. Škola se sice pokusila do tříd nainstalovat přímotopy, jejich výkon však překračoval kapacitní možnosti elektrické sítě. Jako doplňující zahřívání byl dětem podáván horký čaj.

Ani náhradní způsob vytápění však nebyl dostačující. Proto ředitelce Renatě Dudové nezbylo nic jiného než dát školákům volno. Jako nejvyšší představitelka školy a současně i členka obecního zastupitelstva odmítá, že by za neplánované přerušení výuky mohla škola nebo obec.

Rodiče mají starost navíc


„O vině se s vámi vůbec nebudu bavit. Já jsem pouhá ředitelka. Za situaci, která vznikla, určitě nemůže škola. Zřizovatelem je obec. Kotelna se nemohla opravovat dříve, protože se muselo čekat s výběrovým řízením na dodavatele stavby, až bude schválena státní dotace. Kdybychom kotelnu neopravili, mohla přestat fungovat uprostřed zimy,“ reagovala ředitelka školy a těrlická zastupitelka.

Neplánované přerušení školní výuky způsobilo komplikace rodičům. Místo toho, aby spoléhali na to, že jejich děti se dopoledne vzdělávají pod dohledem kantorů, musejí jim zajišťovat hlídání. „Podle informací, které máme, má být kotelna uvedena do zkušebního provozu. Vyučovat by se mělo příští týden,“ řekla vedoucí oddělení hygieny dětí a mladistvých karvinského pracoviště krajské hygienické stanice Marta Pryszczová.