VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z karvinského parku má zmizet psí cvičiště

Karviná – Psímu cvičišti v parku Boženy Němcové v Karviné hrozí zánik. Klubu, který zde provozuje agility, bylo nařízeno odstranění staveb z pozemku. Spor s městem zřejmě skončí u soudu?

24.12.2009 4
SDÍLEJ:

Psinec v parkuFoto: Petr Wojnar

Do rukou zástupců klubu dorazila z magistrátu výzva k odstranění staveb, které tam podle úředníků nemají co dělat. Zmizet by mělo 32 kotců pro psy, oplocení, kanceláře i klubovna.

“Kynologické cvičiště je v rozporu s Územním plánem zóny Karviná-Fryštát, Darkov. Pozemky, na kterých je kynologické cvičiště umístěno, se nachází v ploše parkově upravené zeleně, ve které je jeho další existence nepřípustná,” píše se v úředním oznámení.

To vyvolalo mezi pejskaři vlnu nevole, cvičiště v tomto místě totiž funguje již řadu let. “A teď by měl uhnout jiným záměrům města? O mě ani tak nejde, ale co ty děti, které tady již léta chodí, to si teď mají chodit hledat jinou zábavu,” ptá se předseda klubu Peter Palárec. Ten spekuluje i o tom, že by kynologické cvičiště mělo uhnout záměru města vybudovat zde bytovou zástavbu.

To ovšem vedení města striktně popírá. “Kynologové přišli se “zaručenými” informacemi o tom, co se má stavět na místě cvičiště v parku. Nebude se tam ale stavět nic. Je to relaxační zóna se zelení. Kynologické cvičiště prostě nemůže být v zámeckém parku a je tam léta víceméně v rozporu s územním plánem, jelikož má výjimku. Stejně tak v rozporu se stavebním zákonem tam jsou černé stavby,” odůvodnila postoj města mluvčí radnice Šárka Swiderová s tím, že už není možné nadále udělovat takovouto výjimku. “My teď ze zákona musíme zpracovat nový územní plán, který již bude bez takových výjimek,” objasňuje dále Swiderová.

Se zánikem cvičiště v místě, kam si karvinští pejskaři zvykli se svými čtyřnohými miláčky chodit, se ovšem nechtějí místní kynologové smířit. Najali si i právníka a svůj názor jasně prezentovali i formou petice, kterou v pátek předali zástupcům města.

“Nesouhlasíme s odstraněním uvedených staveb a s tím souvisejícím zánikem našeho klubu. Město Karviná dotacemi nijak nepřispívá na činnost našeho klubu a nyní usiluje o jeho likvidaci. Byla by to určitě ostuda města, kdyby došlo k likvidaci klubu, který má svou historii a hlavně velké množství příznivců z řad občanů nejenom města Karviné,” stojí mj. v petici, která obsahuje téměř 1200 podpisů.

V rámci objektivity však Petr Palárec dodává, že na chod klubu se díky zástupcům městské policie podařilo získat z města pět tisíc korun v rámci programu prevence kriminality.

Jak celá “noční můra”, jak spor se stavebním úřadem kynologové nazvali, dopadne? “Petici jsme předali primátorovi, a ten se k ní, podle nás staví kladně. Co bude ale dál, se teprve uvidí,” uzavřel Palárec.

Autor: Petr Wojnar

24.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení