VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Teplo v Orlové je prý předražené, družstvo protestuje

Orlová - S podivem kroutí hlavou zástupci Bytového družstva (BD) Orlová nad výslednou cenou tepla za rok 2009. Dlouhodobě vedou boj o nižší ceny s vedením společnosti SMO, která dodává teplo orlovským domácnostem, potažmo s Radou města, která je jediným akcionářem společnosti.

3.5.2010 3
SDÍLEJ:

Sídlo SMOFoto: Nikola Klimšová

„Přes marné desetiměsíční jednání s vedením SMO, Radou města i Energetickým regulačním úřadem o cenu tepla ve výši maximálně do 406,57 Kč/GJ, přišel šokující výsledek. Cena tepla na patě domu je za rok 2009 452,52 Kč/GJ,“ čertí se předseda Bytového družstva v Orlové Jan Katauer.

Ten spolu s místopředsedou družstva Zdeňkem Bučkem před pár dny rozeslal na orlovskou radnici, na vedení společnosti SMO, ale i do médií nespokojené stanovisko s výslednou cenou tepla za minulý rok.

„Za teplo bude doplácet 938 družstevních rodin celkem 2 391 996 Kč. Pokud máte za teplo vysoký nedoplatek, víte, komu máte poděkovat,“ sdělují nájemníkům zástupci Bytového družstva ve zmíněném dopise.

V něm se mimo jiné Katauer s Bučkem vyjadřují v tom smyslu, že společnost SMO díky příjmům z vysoké ceny tepla zachraňuje vlastní špatné hospodaření, a to na úkor peněženky orlovských nájemníků. Podle zástupců města je ovšem handrkování o cenu tepla jen zastíracím manévrem družstva, které má údajně jiné problémy, na které nechce poukazovat.

„Představenstvo družstva nesdělilo, komu mohou členové družstva poděkovat za neustále se zvyšující fondy oprav a předražené zakázky dosahující u obdobných prací pražských cen. Pochopili jsme i to staré dobré pořekadlo, že nejlepší obrana je útok. Teplo je, jak ukázala již historie, velmi vděčným tématem,“ reagoval na dopis místostarosta města Radislav Mojžíšek.

Orlovští radní navíc tvrdí, že se představitelé družstva ve svých podkladech opírají o nesprávná a zavádějící čísla. „Záležitost byla navíc před deseti měsíci řešena firmou SMO, Radou města i Energetickým regulačním úřadem, který potvrdil správnost a oprávněnost postupu při stanovení ceny tepla pro rok 2009,“ doplnil starosta města Jiří Michalík.

„V roce 2009 vedení BD odmítlo, a to i na opakované výzvy SMO, podepsat dodatek návrhu předběžné ceny tepla pro rok 2009 a zároveň odmítlo podat návrh na správní řízení s Energetickým regulačním úřadem v dané věci. Následovaly celé měsíce korespondování. Teprve poté vedení družstva dalo podnět k zahájení správního řízení na ERÚ. V tomto řízení se potvrdilo, že návrh ceny, který předložilo SMO, byl v pořádku,“ podotkl ve svém písemném prohlášení ředitel společnosti SMO Alfréd Roik.

Autor: Petr Wojnar

3.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Tvrdé boje, krásné bubenice, sympatičtí lidé. Dračí lodě na start!

/FOTOGALERIE/ Vypětí a výkony na plno, ihned po dojetí ovšem smích, vtip a dobrá nálada. Ve Starém Bohumíně probíhají od sobotního rána závody dračích lodí a je to především skvělá zábava, barvitá podívaná a příjemná atmosféra, která tady přilákala desítky příznivců vodáctví i jejich početné fanoušky.

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení