VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce rondelu v Havířově je v plném proudu

Havířov /FOTOGALERIE/ – Řidiči, v Havířově pozor! Velká rekonstrukce velkého kruhového objezdu u vlakového nádraží začala a doprava je v tomto místě značně omezena.

7.7.2010
SDÍLEJ:

Rekonstrukce velkého kruhového objezdu v HavířověFoto: Libor Běčák

Po vyfrézování prvních metrů vozovky se stavbaři pustili do rozsáhlých změn. Pracuje se nejen přímo na kruhovém objezdu, ale také v jeho nejbližším okolí.

Více informací o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Kvůli rekonstrukci musí být citelně omezena doprava. Ta je momentálně svedena ve všech směrech i na křižovatce do jednoho jízdního pruhu. Značení je provedeno hustou koncentrací značek a navíc je také omezena rychlost na 30 km za hodinu. Dopravní situace se bude neustále měnit a řidiči proto musejí věnovat řízení v této oblasti zvýšenou pozornost.

„Stavba bude dokončena do konce prázdnin. Předjednali jsme i výjimku pro provádění vybraných stavebních prací i v nočních hodinách. Montáž některých nových portálů si může v průběhu srpna vyžádat i krátké úplné dopravní uzávěry. Úplná uzávěra bude povolena pouze po nezbytně nutnou dobu a pouze v nočních hodinách,“ přiblížila mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Město se rozhodlo k rekonstrukci na základě studie, která říká, že z bezpečnostního a kapacitního auditu velkého rondelu je křižovatka za hranicí své výkonnosti. Studie potvrdila překročení kapacity a dlouhé čekání řidičů na rondelu, hlavně v odpolední špičce. V tomto čase je kapacita křižovatky z Ostravy překročena o 349 až 431 vozidel za hodinu, když celkem zde projede přes 3600 vozů za hodinu.

„Úprava okružní křižovatky spočívá nejen ve změně vedení jízdních pruhů v křižovatce, ale také v instalaci semaforů. Ty budou použity na třech nejfrekventova­nějších místech. Součástí stavby jsou i úpravy počtu pruhů na vjezdech a výjezdech okružní křižovatky. Výjezd na Orlovskou zůstane jednopruhový s tím, že stávající retardéry budou nahrazeny travnatým ostrůvkem,“ uvedl náměstek primátora Zdeněk Osmanczyk.

Semafory na kruhovém objezdu budou zkoordinovány tak, aby byl průjezd křižovatkou co nejplynulejší.

Autor: Libor Pristáš

7.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení