VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Špitál koupil další moderní přístroje

Havířov – Nemocnice se snaží pořizovat nové přístroje také z vlastních zdrojů.

18.7.2010
SDÍLEJ:

Havířovská nemocniceFoto: DENÍK/Libor Běčák

Nemocnice s poliklinikou Havířov zaměřila v tomto roce svou pozornost při koupi přístrojů na dovybavení jednotlivých oddělení. Přístroje, které pomohou jak pacientům, tak zdravotníkům, hradí nemocnice z vlastních zdrojů.

Během druhého čtvrtletí byly na oddělení MOJIP například instalovány dva tepelné generátory v hodnotě 82 tisíc korun. „Tepelný generátor je vlastně celotělová poduška vyhřívaná teplým vzduchem. Používá se u pacientů po větších operacích, kteří často bývají po výkonu podchlazeni. Právě takové snížení tělesné teploty může zapříčinit některé pooperační komplikace například špatné hojení rány a střevních spojení,“ vysvětlila mluvčí havířovské nemocnice Jana Zlattnerová.

Na oddělení chirurgie a MOJIP pořídila nemocnice aktivní antidekubitní matrace v celkové hodnotě téměř sto čtyřiceti tisíc korun. „Aktivní antidekubitní matrace je podložka, používá se u pacientů s již přítomnými proleženinami nebo u pacientů, kteří mají vysoké riziko vzniku dekubitů. Jednotlivé části podložky se samy automaticky pod pacientem ve střídajících se intervalech nafukují a vyfukují, mění tak tlak, který působí na ležící tělo a zlepšuje prokrvení v zatěžovaných místech,“ objasnila Zlattnerová.

Na interní oddělení gastroenterologickou ambulanci a centrální endoskopii byl instalován nový diagnostický videokolonoskop s možností provádění základních výkonů při podezření na zánětlivé, nádorové, nebo jiné onemocnění tlustého střeva v pořizovací hodnotě půl milionu korun.
Na oddělení patologie byl koupen nový laboratorní mikrotom v hodnotě 212 tisíc korun a na centrální operační sály přibyla nová laparoskopická kamera v hodnotě 189 tisíc. Jedná se o zařízení umožňující chirurgům zobrazení orgánů, především dutiny břišní, na LCD monitoru. Je hlavní součástí videořetězce a má hlavní podíl na kvalitě výsledného obrazu.

Autor: Libor Pristáš

18.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Rekonstrukce podjezdu pod železniční stanicí v Havířově.
7

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Ilustrační snímek.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Mladík užil na svobodě několik letních dní a už zase dýchá károvaný vzduch

Venku z basy pobýval přesně čtrnáct dní a šel loupit. Tři kumpáni ve věku 21 a 20 let si za oběť vybrali osmdesátiletou paní.

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Karvinsko - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Karvinsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení