VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Těrličtí se bojí, že přijdou o policejní okrsek

Těrlicko – Někteří obyvatelé Těrlicka mají obavy, aby v obci nebylo zrušeno obvodní oddělení. Představitelé radnice se zrušení okrsku nebojí.

12.10.2010 11
SDÍLEJ:

Policie České republiky, obvodní oddělení Těrlicko. Foto: Josef Pintér

O možnosti zrušení policejního oddělení se debatovalo na posledním zasedání zastupitelstva. Opoziční zastupitelé navrhli, aby obec snížila nájemné za užívání objektu, ve kterém policie sídlí, na symbolickou stokorunu. V hlasování to však neprošlo. „Těrlicku nyní hrozí, že z úsporných důvodů bude místní oddělení Policie ČR zrušeno. Navrhli jsme proto usnesení, aby obec snížila nájemné v obecní budově,“ řekl člen zastupitelstva Vavřinec Fójcik.

Obvodní oddělení v Těrlicku patří mezi nejmenší. Působnost má i pro sousední Albrechtice. Jako jediné má ve své správě motorový člun, protože hlídkuje i na přehradě.

Pokud by skutečně bylo zrušeno, musela by si obec zřídit vlastní obecní policii, nebo by si strážníky půjčovala například ze sousedního Havířova. Tak to činí i Horní Suchá, která sice na svém území má oddělení Policie ČR, ale na zajištění veřejného pořádku to nestačí.

Své strážníky mají i Albrechtice, které se na policisty z Těrlicka rovněž nemohou spolehnout. „Pokud není policejní služebna přímo v obci, tak se nemůžeme spoléhat na to, že k nám občas nějaká hlídka zajede. Proto máme už od roku 1992 své strážníky a nedávno jsme jejich počet o jednoho rozšířili,“ řekl starosta Albrechtic Vladislav Šipula.

O tom, zda budou nějaká obvodní oddělení zrušena, se bude rozhodovat do konce roku.

Zrušení hrozí i obvodnímu oddělení v Havířově-Podlesí. Tamní policisté by se měli přesunout do objektu obvodního oddělení Havířov-Město a do svého okrsku, který zahrnuje i obec Horní Bludovice, by vyjížděli z centra. Důvodem zvažovaného rušení okrsku v Podlesí je žalostný stav budovy a vybavení.

Otázka pro mluvčí Policie ČR v Karviné Zlatuši Viačkovou: Jak je to s případným rušením policejních oddělení v Těrlicku nebo Havířově–Podlesí?
„Otázka případného rušení obvodního oddělení PČR je předčasná. Z naší strany každopádně žádný požadavek na snížení nájmu v prostorách, kde policejní oddělení v Těrlicku sídlí, nevyšel. My vyčkáme, až bude ustaveno nové zastupitelstvo, a poté s novým vedením obce povedeme jednání. Máme zájem na zachování úzké spolupráce, ovšem nevylučuji, že v rámci jednání můžeme otevřít otázku úspor, třeba díky nižšímu nájemnému. Co se týče oddělení v Havířově-Podlesí, tam se nějaká opatření připravují. Vzhledem k tomu, že v Havířově jsou na poměrně malém prostoru dvě služebny (Havířov-Město a Havířov-Podlesí), uvažuje se o koncentraci policistů na jednom místě. Nic však zatím není rozhodnuto a i kdyby k sestěhování na jedno místo došlo, rozhodně to nebude znamenat snížení počtu policistů. (toj)

Autor: Libor Běčák

12.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:
Správní budova s hospodou nabízí zázemí hráčům, rozhodčím i návštěvníkům fotbalových utkání.
45

Na návštěvě: Internacionál Petrovice - fotbal

Rozhodčí na Karvinsku měl řídit utkání opilý.

Opilý arbitr řídil fotbalové utkání, hosté se naštvali

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Karvinsko - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Karvinsku.

OKD slibuje novým horníkům peníze navíc

Karviná – Těžební společnost OKD, která je od loňského května v úpadku, urputně shání nové pracovníky.

ZŠ Školní uspěla v národní soutěži o dopravní výchově

Trojice Maxim Turbulenc přijela v pátek zazpívat školákům ZŠ Školní, kteří vyhráli třetí místo v celorepublikové soutěži policie o dopravní výchově.

S děkanem a fotbalisty vyrazila stovka běžců

Více než stovka amatérských běžců vyrazila ve středu odpoledne na pět a půl kilometrů dlouhou trať napříč Karvinou.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies