VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nájemníci z bytů CPI lobbují na ministerstvu

Český Těšín, Praha – Snaha majitele bývalých Bytů Třinec, v nichž v Třinci a Českém Těšíně žije přes deset tisíc lidí, dojednat si s nájemníky od ledna 2011 novou výši nájemného dovedla Romana Bujoka, šéfa sdružení OSBT, které zastupuje významnou část nájemníků, až do Prahy.

22.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Tam se sešel s ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským a jeho kolegy. Hlavním tématem byla současná situace, kdy firma CPI Byty s lidmi vyjednává o výši smluvního nájemného. Názor šéfa sdružení OSBT Romana Bujoka je jasný: „Ze strany firmy CPI Byty to není dohoda, ale diktát.“

S ministrem se prý zprvu bavili velice všeobecně. „Docela mě mrzelo, když jsem zjistil, že nás považují za lidi, kteří toho moc nevědí. Museli být překvapeni, do jakých konců to v Třinci a Českém Těšíně spěje,“ tvrdí Bujok.

Ministrovi prý jasně řekl, že většina sporů o určení nájemného skončí u soudu. Přesto, nebo možná právě proto, že ministr byl v časové tísni a musel odjet do sněmovny, Bujok byl v líčení situace na Třinecku věcný.

„Řekl jsem, že to, k čemu CPI naše nájemníky vyzývá, je na hraně zákona a dobrých mravů. Že je to v podstatě nátlak, aby občané podepisovali dodatky ke smlouvě. Z toho, co navrhují, oni prostě nesleví a spěje to nějakým způsobem k soudu, na což své členy připravujeme,“ pravil Bujok.

Ministr slíbil pomoc

Ministr a jeho kolegové podle Bujoka prohlásili, že lidé „za těchto okolností dodatky podepisovat nemají“. „Ze strany ministerstva mám příslib, že se pokusí oslovit majitele akcií společnosti CPI a svolat schůzku, která by měla nastolit skutečnou dohodu, ne diktát ze strany CPI,“ řekl šéf OSBT.

Údaje se liší

Společnost CPI Byty vlastní v Třinci a Českém Těšíně okolo čtyř a půl tisíce bytů. O výši smluvního nájemného s lidmi vyjednává od září. Bujok tvrdí, že se společnost CPI „ohání“ tím, že dodatek už podepsalo třicet procent oslovených nájemníků. „Tento údaj je nepřesný. Podle mých informací dodatky podepsalo méně než padesát ze stovek oslovených osob,“ řekl.

Zástupci CPI nebyli na čtvrteční schůzku pozváni, přestože oslovili náměstka pro územní a bytovou politiku Miroslava Kalouse.

Mluvčí CPI Michaela Winklerová Deníku řekla, že firma se o jednání dozvěděla až z přehledu akcí agentury ČTK, která oznámení zveřejnila v úterý.

„Ještě v tento den odpoledne jsme zaslali panu náměstkovi Kalousovi faxem dopis, ve kterém ředitel společnosti CPI Byty požádal o možnost se této schůzky zúčastnit, reakce na žádost o schůzku ale přišla až v pátek,“ řekla Winklerová. Odmítla, že by společnost CPI Byty navrhovala dohody o zvýšení nájemného formou „diktátu“.

Autor: Marek Cholewa

22.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení