VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Revitalizace dalšího šumbarského sídliště finišuje

Havířov – Stavební práce prvních etap revitalizace městské části Šumbark pomalu končí. V horizontu několika dnů by se měly otevřít doposud uzavřené komunikace a řidiči by zde mohli začít využívat nově zřízená parkovací místa. K definitivní změně dopravy dojde 1. prosince.

24.11.2010 4
SDÍLEJ:

Revitalizace šumbarského sídliště ZadkyFoto: Libor Pristáš

Revitalizace byla zahájena v červnu tohoto roku. Rozdělena je na několik oblastí a etap. První ze čtyř etap opravy veřejného prostranství se uskutečnila v oblasti ulic E. Destinové a H. Malířové. Vyžádala si náklady dosahující šedesát milionů korun. Z Integrovaného operačního programu by město mělo obdržet dotaci ve výši dvou třetin celkové částky.

„Uskutečnila se také první etapa regenerace bytových domů, a to u bytového domu na ulici H. Malířové. Náklady na tuto etapu činí téměř třicet milionů a i zde žádáme o dotaci jedenáct milionů v rámci Integrovaného plánu rozvoje města,“ přiblížila mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková s tím, že zbývající etapy regenerace bytových domů jsou naplánovány na období let 2011 až 2013. „Týkat se budou domů ulic E. Destinové, M. Pujmanové, Jarošovy a Lidické s celkovými náklady ve výši 110 milionů korun a s předpokládanou dotací ve výši procent celkových nákladů,“ uvedla dále Pondělíčková.

Na rekonstruovaných prostranstvích vnikla nová parkovací místa. Těch bude nově k dispozici 166, což je zvýšení kapacity o více než sto procent. Od začátku prosince je avizována změna dopravy v této lokalitě. Bude zde zrušen dočasný jednosměrný provoz a jezdit se bude opět v původních dvou pruzích.

„Nová parkovací místa by měla být k dispozici o několik dní dříve. Řidiči by proto měli dostat prostor k tomu, aby už od 1. prosince neparkovali v dočasné jednosměrné ulici, a neblokovali tak provoz,“ objasnila mluvčí města.

V rámci rekonstrukce byly vybudovány nové chodníky, doplní se odpadkové koše a kontejnery a budou zasazeny nové stromy a keře. Součástí stavby jsou všechny nutné přeložky inženýrských sítí včetně nového veřejného osvětlení.

Samostatnou částí stavby je rekonstrukce obratiště autobusů, které bylo v katastrofálním stavu. Zlepší se zde nejen podmínky pro odstavování autobusů, ale zvýší se i bezpečnost chodců. „Nedostatečná velikost nutila autobusy při vyjíždění zajíždět mimo vozovku. Nyní byly navíc dobudovány chodníky pro bezpečný pohyb chodců,“ dodala Pondělíčková.

Při revitalizaci této části Šumbarku se počítá s deseti etapami. Čtyři zahrnují opravu veřejného prostranství a šest regeneraci bytových domů. Celkové náklady by se během čtyř let měly vyšplhat na více než tři sta milionů korun.

Autor: Libor Pristáš

24.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Zasedání havířovských zastupitelů.

V pondělí budou rokovat zastupitelé

Fotbalovou Karvinou čeká klíčové utkání.

Dnes boj o úprk ze dna tabulky

OBRAZEM: Fanoušky vláčků a železnic nerozházel ani déšť

Den železnice přilákal v sobotu do Bohumína davy lidí z celého regionu, kteří zde obdivovali historii i současnost vlakové dopravy.

Lávka se propadala pod lidskými kroky

Lávka, na kterou šlápnete, a upadne pod vámi hranol. To byl ještě minulý týden mostek přes Mlýnku v karvinském parku Boženy Němcové.

Brankářská fotbalová legenda Jaroslav Kotlorz slaví

Karviná – Dukla Praha má svou fotbalovou brankářskou legendu Ivo Viktora. V Karviné je podobnou legendou pan Jaroslav Kotlorz.

Děti si mohly vyzkoušet, jak vypadala doprava v minulosti

VIDEO/ Program pořádaný na náměstí Republiky završil v pátek Evropský týden mobility v Havířově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení