Na poklesu ceny se projevila hlavně příznivější cena plynu. „Nejedná se ale pouze o cenu plynu, ale také o to jak ho dovedeme zpracovat. Do výsledné ceny se projevuje hodně faktorů a my jsme provedli řadu úprav, které umožnily teplo pro odběratele zlevnit,“ konstatoval ředitel Bytového podniku Český Těšín Josef Gabzdyl.

Před komunálními volbami se o českotěšínské teplárně hodně mluvilo, a to v kontextu její případné privatizace. Někteří politici mluvili o prodeji do soukromých rukou, jiní tento krok rázně odmítali. Odpůrci privatizace poukazovali na fakt, že lidem z měst, které teplárny prodaly, mají ceny vyšší, protože se snaží vytvořit zisk. To městská firma nemá zapotřebí a koncový uživatel z toho může těžit příznivější cenou.

„Vím, že před volbami se o této možnosti mluvilo. Myslím si, že není tato otázka na pořadu dne, když nové vedení radnice vyslovilo podporu městské firmě,“ uvedl dále Gabzdyl.

I když cena tepla v Českém Těšíně klesla, je stále vyšší než tam, kde je dodáváno z kotelen na tuhá paliva. Například v Havířově je průměrná cena tepla 491 korun za jeden gigajoule, což je o šestapadesát korun méně, než v Těšíně.

„Topení plynem je nadále samozřejmě dražší, než při použití uhlí. Tyto dva druhy vytápění se momentálně nedají srovnávat. Na druhou stranu je plyn ekologický a jeho cena celkem stabilní, kdežto uhlí je stále dražší,“ dodal Gabzdyl s tím, že jestliže cena plynu bude aspoň trochu fixovaná, může zůstat cena za teplo stejná i v příštím roce.