VYBRAT REGION
Zavřít mapu

1. květen: Karvinou čeká půl roku bez mostu

Karviná – Město čekají od této neděle největší dopravní trable za posledních několik desetiletí. Zřejmě celého půl roku nebude průjezdná hlavní tepna vedoucí dopravu směrem k Dolu Karviná, k Havířovu a Ostravě.

30.4.2011 10
SDÍLEJ:

U rozebíraného mostu v Ostravské ulici v Karviné hlídkovali v úterý společně s českými policisty jejich polští kolegovéFoto: Nina Macošková

Stavbaři strhnou i to, co ještě zbylo z mostu přes Olši v Ostravské ulici a postaví most zcela nový. Uzavírka oficiálně potrvá až do konce října.

Přes řeku bude v tomto místě možné projít jedině pěšky, a to po lávce vedle mostu. „Přes zákazové značky tam hojně jezdí cyklisté a taky motorkáři, přesto, že těm je tam vjezd zakázán,“ upozornila mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.

Nejzásadnější změnou bude změny v dopravě, které si uzavírka vyžádá. Hlavní objízdná trasa povede druhým výjezdem z města, směrem na Český Těšín. Tudy mohou řidiči směřující do Havířova, Ostravy či dál jinam využít objízdné trasy přes centrum Stonavy anebo kolem dolu ČSM a přes Horní Suchou. Do Ostravy je ale možné jet také přes Orlovou, Dolní Lutyni či Bohumín, tedy třetí velkou výpadovkou z města.

Protože místní znají nejrůznější zkratky a vědí, že dostat se nejkratší cestou za uzavřený most na Ostravskou ulici, lze přes část Lipiny, měli by vědět, že tato trasa bude veřejné dopravě uzavřena.

„Tato trasa bude sloužit výhradně autobusové dopravě a záchranářům. A samozřejmě lidem, kteří v této lokalitě bydlí nebo mají zahrádky. Ale těch je minimum,“ upozornila mluvčí města Šárka Swiderová.

Největší změny v dopravním systému budou poblíž obchodního domu Tesco, Tam se bude snížena povolená rychlost a na křižovatkách bezprostředně za městem vyrostou dva provizorní kruhové objezdy. Pro chodce je asi nejdůležitější informace, že bude dočasně zrušen přechod u Teska a chodci tam při přecházení silnice nebudou mít přednost.

„Vjezd auty na parkoviště do obchodní zóny Tesco bude možný po komunikaci, která normálně slouží pro zásobování. Odlehčí se tak kruhovému objezdu,“ vysvětlila Swiderová.

Pro zlepšení průjezdnosti touto oblastí bude upraveno dopravního značení na světelné křižovatce u nemocnice. Nově bude cesta rozdělena na tři jízdní pruhy, z toho dva ve směru shora budou rozděleny na odbočující vpravo a vlevo.

Na dopravní komplikace se připravují i policisté. Dopravní policisty čekejte zejména na třídě 17. listopadu. „Hlídky budou také u odbočky na Lipiny, aby zajistily plynulý průjezd zejména pro autobusy a zabránily tomu, aby po této trase jezdili ti, kterým je to zakázán,“ uvedl mluvčí karvinské policie Miroslav Kolatek.

Jak dodal policie i lidé z odboru dopravy budou situaci na silnicích monitorovat a podle potřeby upravovat tak, aby pomohli zajistit co nejlepší průjezdnost po objízdných trasách.

Autor: Tomáš Januszek

30.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 10
SDÍLEJ:
Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Lidé budou přes víkend bez teplé vody

Následující víkend budou obyvatelé části Orlové a Bohumína bez teplé vody.

Ve městě přibyly nové autobusové čekárny

Na třech autobusových zastávkách v Havířově se mohou cestující nově chránit před deštěm nebo sněžením pod přístřešky. Práce na nich v těchto dnech finišují.

Bohumín bude hlídat více kamer

Kdokoli přijede do Bohumína, bude pod dohledem průmyslových kamer. Od září budou sledovat hned tři silniční vjezdy, a sice v Záblatí, ve Skřečoni a také u nájezdu k dálničnímu přivaděči v Šunychelské ulici. Město tak v rámci zvýšení bezpečnosti rozšiřuje kamerový systém. Zaplatí za to necelý 400 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení