VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce haly se kvůli opravě bazénu prodraží

Havířov – Rekonstrukce Městské sportovní haly bude stát více, než se původně očekávalo. Při opravě haly odhalili pracovníci zcela zkorodované nosné konstrukce, na kterých byla upevněná střecha.

22.8.2011 1
SDÍLEJ:

Městská sportovní hala v Havířově v době opravyFoto: Libor Pristáš

Statik nakonec práce na stavbě zastavil a neočekávané opravy oddálily i dokončení celé stavby a projeví se i na koncové ceně. Ta měla být původně jednačtyřicet milionů korun, ale už nyní je jasné, že radnice musí zaplatit o pár milionů víc. Jelikož je oprava financovaná čistě z městského rozpočtu, musí zástupci vedení města sáhnout do rezerv.

Kolik přesně bude neplánovaná oprava stát, ještě není známé. Po podrobné zprávě statika se musí zhotovit projekt, na jehož základě bude teprve cena stanovená.

„Střecha je staticky zajištěná a nyní probíhá výběr projektanta, který navrhne, jaké stavební úpravy budou nutné. V těchto dnech se měřily korozní úbytky, čekáme na odborné posudky, které dostane k dispozici i projektant, aby mohl rozhodnout rychleji,“ nastínila mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.

„Projektant rovněž určí, jak vysoké náklady budou nutné. Realizace oprav by měla proběhnout ještě do konce letošního roku, bližší informace budou k dispozici někdy v polovině září,“ dodala Wojnarová.

Zástupci vedení města si při prohlídce staveniště zhluboka oddechli. „Na základě zjištěných skutečností jsme museli pozastavit realizaci opravy malého bazénu. Zkorodované konstrukce posoudil statik a konstatoval, že se nesmí ve stavbě dále pokračovat. Čekáme, jaký rozsah oprav bude nutný. Kdybychom tak neučinili, byly by ohroženy zdraví i životy návštěvníků bazénu,“ konstatoval náměstek primátora Petr Smrček.

Rekonstrukce dalších částí sportoviště běží nadále podle plánu a brzy by měly být práce hotové. Tato zpráva potěšila pořadatele Europa cupu, kteří sem připravili na přelom srpna a září Mistrovství Evropy floristů.

„Asi nás něco osvítilo, když jsme se k rekonstrukci haly odhodlali. Kdyby se tak nestalo, mohlo dojít i k tragédii. Tento problém jsme tedy naštěstí včas podchytili a nyní jsme rádi, že se neprojeví na zbytku stavby. Mistrovství Evropy floristů tudíž ohroženo vůbec není, což je určitě pozitivní zpráva,“ dodal havířovský primátor Zdeněk Osmanczyk.

Autor: Libor Pristáš

22.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Přes pomalu končící léto mají obě přehradní nádrže poblíž Havířova velmi kvalitní vodu vhodnou pro koupání.

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení