VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budou nové rondely. Ale kdy?

Karviná - Přestože městské rozpočty nemají velké investice, města do budoucna a dle finančních možností počítají s novými dopravními stavbami, přestavbami křižovatek a úpravami ulic. Největší plány má Karviná a Havířov. Ovšem i v Bohumíně mají v příštích letech vyrůst tři nové kruhové objezdy.

21.10.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michal Krestýn

Karvinská radnice má zpracovanou studii, jejíž autoři vytipovali hned několik míst, která nejsou z hlediska bezpečnosti ideální. Někde by měly být v budoucnu instalovány semafory, některé křižovatky se zase promění v kruhové objezdy.

Jsou to křižovatky v Karviné-Novém Městě u pivního baru (Havířská Sportovní J. Vrchlického), u okresního ředitelství policie (Havířská tř. Osvobození) a u ubytovny Kosmos na pomezí Karviné-Hranic a Nového Města (ulice Rudé armády a Žižkova).

„Snažíme se dle plánů postupně dělat to, co lze, a to především s ohledem na finance. A těch je nedostatek, takže v tuto chvíli nejsem schopná říci, kdy co bude hotovo. Každopádně nejnebezpečnější místa jsme vyřešili. Až budou peníze, pustíme se do úprav dalších míst,“ vysvětlila mluvčí města Šárka Swiderová.

V plánu je také úprava sedmi přechodů pro chodce úpravy a nasvětlení (na třídě Osvobození by měly být tři). Přechod pro chodce u odbočky k nemocnici v Ráji by měl podle plánu v budoucnu řídit semafor.

Po zprovoznění nového mostu přes Olši v Ostravské ulici (z noci z 5. na 6. listopadu pozn. red.) zmizí na druhé straně města - u odbočky na Stonavu a směrem Důl ČSM a Horní Suchá dva provizorní rondely.

Třetí, který kvůli zvýšenému průjezdu aut vyrostl v Karviné-Ráji, v místě křížení ulic Ciolkovského Polská Božkova, zřejmě zůstane natrvalo. „Tato úprava se osvědčila, rozhodli jsme se tam rondel nechat natrvalo,“ uvedla Swiderová.

Úpravy se odsouvají

Dva nové rondely by měly zlepšit průjezdnost křižovatek v Šumbarku. Jsou to z dopravního hlediska dlouhodobě problémová místa. Nové kruhové křižovatky by měly vyrůst na křižovatce ulic Anglická Pujmanové Ostravská a Ostravská Těšínská U Trati. „V tomto případě už je hotova projektová dokumentace, realizace se ovšem odkládá už od roku 2009. Zda bude se tak stane v nejbližší době, netuším,“ řekl vedoucí odboru komunálních služeb města Havířova Marek Vlachopulos.

Problémovým místem je podle něj také Hornosušská ulice, která by potřebovala rekonstrukci, a rovněž křížení ulic Kapitána Jasioka, Dělnická a Fryštátská.

Také v Bohumíně přibudou rondely. Regulační plán města počítá s úpravou křižovatky Štefánikova tř. Dr. E. Beneše (tzv. u Vangela) a u parku Petra Bezruče na křížení ulic Jana Palacha, Šunychelské a Štefánikovy ulice v centru Bohumína,“ uvedla mluvčí města Lucie Balcarová.

Rondel vyroste do příštího roku také v blízkosti aquacentra a Penzionu ve věži na křižovatce ulic Koperníkova a Janáčkova, a to v rámci výstavby dálničního přivaděče.

V Orlové plánují nově označit pět kruhových objezdů v centru města čísly. Důvodem je lepší orientace v případě hlášení problémů dopravních nebo jiných záchranářům nebo policistům.

Změny a úpravy silnic lze očekávat také poblíž nemocnice a autobusového nádraží.

„Na obou místech mají vyrůst obchodní centra, což si vyžádá úpravy komunikací. V ulici Na Olmovci u odbočky k autobusovému nádraží by v budoucnu měly dopravu řídit semafory,“ řekl dopravní inženýr Aleš Cyrus.

Další novinkou budou informační tabule, které by na příjezdech do Orlové informovaly řidiče o aktuální hustotě provozu v centru města.

„Tabule by měly být zatím dvě. První v Ostravské ulici a druhá poblíž rondelu u restaurace Horník. Řidiči, kteří by přijížděli do centra města by se tedy mohli rozhodnout, zda raději nezvolí jinou příjezdovou trasu,“ řekla mluvčí města Nataša Cibulková.

V návrhu rozpočtu pro příští rok by se podle ní měla objevit i projektová dokumentace na řešení obchvatu centra města a především Masarykovy třídy.

Autor: Tomáš Januszek

21.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rekonstrukce podjezdu pod železniční stanicí v Havířově.
7

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Ilustrační snímek.

Sinice zatím plavce na přehradách neohrožují

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulici a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

Do ulic Orlové vyjíždí myčka popelnic

Pojízdná myčka, která zvládne očistit malé popelnice a kontejnery, a to přímo u domu či na kontejnerovém stání, vyráží v těchto dnech do ulic Orlové. Čisticí vůz pořídila společnost SMO Orlová.

Mladík užil na svobodě několik letních dní a už zase dýchá károvaný vzduch

Venku z basy pobýval přesně čtrnáct dní a šel loupit. Tři kumpáni ve věku 21 a 20 let si za oběť vybrali osmdesátiletou paní.

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Karvinsko - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Karvinsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení