VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

17.12.2016

Zubní kazy jsou v přesile

Karvinsko - „Máme plno. Nebereme," zní ze dveří běžně, když lidé v regionu hledají nového zubaře. Šanci mají rodinní příslušníci, ostatní však hledají marně. Stomatologů je málo a čekací doba při objednávání se prodlužuje.

17.12.2016

Kreativní studenti nadchli podnikatele. Poznávali pravidla byznysu v praxi

Karviná - V multifunkčním Business Gate Centru ve čtvrtek z úst středoškolských studentů zazněly kreativní myšlenky i odvážné nápady. Finišoval zde projekt Business Gate Solution, který propojil regionální střední školy a svět byznysu.

17.12.2016

Radniční Ježíšek naděloval dětem

Havířov - Hračky a nejrůznější pomůcky využívané při výuce našly pod vánočními stromky děti ze specializovaných zařízení a dětského domova.

AKTUALIZOVÁNO
16.12.2016

Havířovská radnice bude mít nové vedení

Koalice KSČM a ČSSD, která trvala od letošního června, už je minulostí. Sociální demokracie koaliční smlouvu oficiálně vypověděla. 

16.12.2016

V Havířově chtějí ve velkém zpoplatnit parkování. Mají se motoristé čeho bát?

Za několik desítek tisíc korun by si Havířované mohli dlouhodobě pronajímat parkovací místa před svými domy a s pomocí mobilní aplikace je pak za poplatek pronajímat dalším motoristům ve chvíli, kdy na nich zrovna neparkují oni sami.

15.12.2016

Bobrům se na řece Lučině daří

Podle množství stop a počtu ohryzaných stromů se ochranáři domnívají, že se na řece Lučině v Havířově usadila celá bobří rodinka.

15.12.2016

Široký bulvár se změní v moderní ulici

Karviná - Užší cesta, která nebude šoféry už tolik lákat dupat na plynový pedál, parkovací místa, jiná koncepce zeleně, přechodů pro chodce a další. Takové jsou představy karvinské radnice o jedné z hlavních páteří centra města, třídě Osvobození. Ta se má příští rok začít měnit v moderní a funkční městskou ulici podle současného střihu.

14.12.2016

Děti ze Šumbarku se doma přiotrávily léky

Okolnosti, za jakých se v úterý večer dostaly do ohrožení života dvě malé děti, prověřují policisté z Havířova-Šumbarku. 

14.12.2016

Student z Havířova vyhrál v krajské soutěži o internetové bezpečnosti

Krajské kolo kvízové soutěže o internetové bezpečnosti vyhrál Evžen Wybitul z Gymnázia Havířov-Podlesí

14.12.2016

Fryštátská by se měla otevřít ve čtvrtek

Havířov - Přestože konec uzavírky Fryštátské ulici v Prostřední Suché byl na cedulích přeznačen na 19. prosince, cesta by měla být průjezdná už ve čtvrtek 15. prosince.

14.12.2016

Práce kaplanky je o Vánocích náročnější. Lidi trápí samota

Český Těšín, Třinec - Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými.

14.12.2016

Problémy se stále točí kolem městské realitky

Havířov - Několik zásadních problémů teď řeší na havířovském magistrátu. Propírat se budou patrně i v průběhu zasedání zastupitelstva, kdy má padnout vedení.

13.12.2016

Žáci z Mládežnické pořádali vánoční jarmark

Adventní čas si děti ze ZŠ Mládežnická v Havířově v úterý zpříjemnily již třetím tradičním Vánočním jarmarkem.

13.12.2016

ADRA ocenila své dobrovolníky

V Kulturním domě Petra Bezruče v Havířově se konal slavnostní večer dobrovolnické a humanitární organizace ADRA, která má na Karvinsku několik zavedených projektů.

13.12.2016

Tříkrálová sbírka je ohrožena. Je málo koledníků

Karvinsko - Tradiční Tříkrálová sbírka se blíží a začátkem ledna 2017 se vydá na další cestu po českých městech. Na Karvinsku je ale podle organizátorů malý zájem koledníků.

13.12.2016

Lidé se závislostmi pozvali děti na krmení zvířátek

Nakrmit zvířátka farmy Armády spásy a seznámit se se vším, co se v Domě pod svahem děje, mohli všichni, kteří tam přišli v průběhu sobotní akce pro veřejnost.

13.12.2016

Do kraje mají příjít noví a vzdělaní lidé

Karvinsko - Projekt Mobilita. Tak se jmenuje nová aktivita firmy RPG Byty a několika dalších společností z regionu. Představa je, že by projekt přiváděl do kraje lidi z celé České republiky, kterým zde nabídne balíček v podobě zajímavé práce či startovní slevy na bydlení.

12.12.2016

Speciální filtry pro mladé kuřáky marihuany

Bohumín Když už zkoušíš blbnout s marihuanou, udělej to alespoň tak, aby tě to co nejméně poškodilo na zdraví. Taková je filozofie nového projektu bohumínského nízkoprahového zařízení pro mládež Bunkr, které začalo případným experimentátorům s touto takzvanou lehkou drogou rozdávat speciální vatové filtry. Ty při vdechování opojného kouře alespoň částečně snižují zdravotní rizika.

12.12.2016

Chcete vystoupit z autobusu? Zazvoňte řidiči

Karvinsko - Cestující na meziměstských autobusových linkách na Karvinsku si zvykají na jednu podstatnou změna. Na vybraných zastávkách musí dát řidiči znamení, že chtějí vystoupit.

11.12.2016

Spolek S.O.S: Vlivy těžby se projeví i na průmyslové zóně

Karviná - Zástupci spolku S.O.S. Karviná, jehož členové dlouhodobě bojují proti záměru dobývat uhlí pod karvinskou částí Staré Město, přišli s názorem, že mapy předpokládaných vlivů těžby jsou dvě a hlavně s odlišnými údaji. Jiné vlivy prý ukazuje mapa, kterou OKD předložilo na řízení o povolení hornické činnosti příprava ražeb v 34. sloji 11 kře, a jiné mapa ze schválené dokumentace EIA. Vlivy tak prý budou větší, než se oficiálně uvádí.

11.12.2016

Chudého chlapce obvinili ze štědrovečerní krádeže aneb Vánoce na Zámku Fryštát

Sotva začala prohlídka zámku, vběhl mezi návštěvníky rozlícený hajný, který vedl za límec chudinského chlapce. Toho vinil z krádeže vánočního stromku z pánského lesa. Jak asi nebohý chlapec dopadne a čím se mu zdejší šlechta odmění? To vše se návštěvníci dozvědí na konci prohlídky.

10.12.2016

Skok přes kůži je váženým rituálem i veselou zábavou

Skok přes kůži patří mezi největší hornické svátky. Jde o veselou oslavu, kde se do stavu hornického přijímají zasloužilí horníci a společensky významní lidé. Zároveň se zde ale vzpomíná i na horníky, kteří již mezi námi nejsou, a vše má i svá přísná pravidla a rituály.

10.12.2016

Veselí Mikulášové na kolech opět přijeli a všem popřáli hezké Vánoce

Karviná, Godów – Již několik let jsou milou, veselou a pro mnohé i stále překvapivou atrakcí předvánočních trhů v centru Karviné. Parta polsky hovořících vysmátých Mikulášů na kolech. Co tady chtějí a proč přijíždějí? Inu, mají smysl pro recesi a libí se jim centrum Karviné a zdejší předvánoční atmosféra.

10.12.2016

Kolem radnice v Havířově to zavání vydíráním

Přestože od posledních komunálních voleb se už na havířovské radnici jednou koalice měnila, i teď se opět bojuje o každý hlas.

10.12.2016

Jedle nebo smrček? Začal prodej vánočních stromků

Karvinsko - Pořídit je lze za tři stovky, ale jejich cena se může vyšplhat klidně i na třináct stovek. Kolik jste za vánoční strom ochotni utratit vy?

9.12.2016

U řeky Lučiny kácí stromy aktivní bobr

Největší hlodavec, jaký žije v tuzemské volné přírodě, se usadil i na dolním toku řeky Lučiny v Havířově. Na jejích březích kácí jeden strom za druhým.

9.12.2016

V dětském domově mohou prověřovat alkohol i drogy

Možnost ověřit, zda není dítě pod vlivem alkoholu nebo drog, teď mají i v Dětském domově Sluníčko v Havířově.

9.12.2016

Po vánočních pivních speciálech se jen zapráší

Minipivovary v regionu chtějí potěšit milovníky zlatavého moku a na adventní a vánoční období navařili jejich sládkové silnější speciály. A netají se tím, že trefili do černého, zájem je obrovský.

9.12.2016

Strážníci chtějí kapsářům překazit řádění předvánoční

Karvinsko - Vánoční čas s sebou nepřináší jen pohodu a dárky pod stromečkem. S blížícími se svátky a pravou nákupní horečkou stoupá i riziko kapesních krádeží.

8.12.2016

Havrani pozvali dětem Mikuláše

Havířov - Bez letošní Mikulášovy nadílky nezůstaly ani děti z Dětského domova Sluníčko v Havířově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies