VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

AKTUALIZOVÁNO
12.1.2017

Muzeum vyplavila voda, která poškodila vybavení i exempláře

Kdo ze zaměstnanců Muzea Těšínska má ruce a nohy, běžel ve čtvrtek hned po ránu do pobočky v Pražské ulici zachraňovat exponáty i sbírkové předměty.

11.1.2017

Kopie Turínského plátna už je na Zámku Fryštát

/FOTOGALERIE/ Už příští týden bude mít veřejnost možnost obdivovat kopii tzv. Turínského plátna, do něhož mělo být zabaleno Kristovo tělo po sejmutí z kříže. Posvátnou relikvii městu zapůjčili představitelé Broumovského kláštera, kde bylo v roce 1999 objeveno v dřevěné schránce pod štukovou vrstvou u stropu jedné z kaplí kostela.

11.1.2017

VIDEO: Po přehradě se prohánějí bruslaři i motorkáři

Těrlicko - Nejen na bruslích, ale také se saněmi, na motocyklech a čtyřkolkách. Velká plocha zamrzlé přehrady nabízí různé vyžití.

10.1.2017

Bruslaři využívají zamrzlé rybníky, přehrady i hřiště

VIDEO/ Hřiště s mantinely na víceúčelovém veřejném sportovišti u ZŠ Gen. Svobody a ZŠ Moravská v havířovské městské části Šumbark se opět změnilo v přírodní kluziště.

9.1.2017

Akce náměstí se chystala dlouhých deset let

Nová budova s komerčními prostory a byty, nový mobiliář, odpočinková místa, velké podzemní parkoviště. Tak bude vypadat snad již v roce 2018 současné centrum Orlové, tedy náměstí 28. října a jeho blízké okolí.

AKTUALIZOVÁNO
9.1.2017

Kvůli kluzišti musela být část podchodu uzavřena

Část podchodu pod vlakovým nádražím v Českém Těšíně je plná ledu. V pondělí odpoledne bylo rozhodnuto, že jeho část bude uzavřena.  

9.1.2017

Bohumín budoucnosti ovládnou roboti, létající auta i nové léky

Jaký bude Bohumín v roce 2256? To bylo jedno z témat literární soutěže, kterou pro bohumínské školáky vyhlásilo město spolu s organizací K3.

9.1.2017

Hlučné akce může město povolit jen vyhláškou

V Havířově začne platit nová vyhláška o nočním klidu a veřejném pořádku při pořádání veřejnosti přístupných akcích.

8.1.2017

Lůžek pro seniory s Alzheimerem přibude

Karviná - Nejen ve městě, ale v celém regionu do budoucna přibude lůžek pro lidi s Alzheimerovou chorobou či stařeckou demencí.

8.1.2017

Bobři zlikvidovali několik stromů podél řeky

Jak dobří jsou dřevorubci, opět dokázali bobři na stromech podél řeky Olše ve Věřňovicích. Přímo na Nový rok si tam kolemjdoucí všimli okousaných stromů. Okousaných je asi deset stromů, některé tak, že zřejmě budou muset být skáceny.

7.1.2017

Vodákům nevadily ani ledové kry a opět sjeli řeku

Jedna posádka sice cestou skončila ve vodě, její část ale pokračovala dál. Stejně jako ostatní tak zdárně dokončila další ročník Novoročního sjezdu řeky Olše. Akci pořádá vodácký spolek Posejdon ve Věřňovicích v Dolní Lutyni a její tradice sahá do roku 2008.

7.1.2017

Karvinské děti vyrazí na lyže

Školáci z Karviné opět vyjedou za čerstvým vzduchem do hor a zároveň budou mít příležitost se naučit lyžovat.

7.1.2017

České děti: Noe, Naomi, Džejn

Karvinsko - Kreativita rodičů při výběru jmen svých potomků nezná hranic. Svědčí o tom jména loni narozených dětí, která na svých stránkách přinášel i Karvinský a Havířovský deník v sobotních vydáních.

6.1.2017

Zdravotníci mají vyšší výplaty, nemocnice budou krvácet

Karvinsko - O deset procent se od tohoto měsíce zvyšují platy zdravotnímu personálu krajských nemocnic, tedy v Karviné, Havířově a Orlové.

6.1.2017

Díky mrazům mohou děti bruslit i na venkovním kluzišti

Silný mráz a slibná meteorologická předpověď na nejbližší dny umožnila vytvoření venkovního kluziště na hřišti mezi ZŠ Gen. Svobody a ZŠ Moravská v Havířově-Šumbarku.

6.1.2017

Havířov vyhlásil nové obvody pro mateřské školy

S novými podmínkami pro přihlašování dětí do mateřských škol musejí od letošního roku počítat rodiče budoucích předškoláků v Havířově. 

5.1.2017

Lidé hlásí, kde z komína vychází tmavý kouř

Karvinsko - Zatím v jednotkách evidují městští úředníci podněty, jež jim přicházejí od lidí, kteří takto upozorňují na to, že někteří domkaři možná ve svých kotlech nespalují, co by neměli. Pokud se zjistí, že tomu tak skutečně je, mohou podle nového zákona dostat až padesátitisícovou pokutu.

5.1.2017

Dárci naplnili opuštěným kočkám virtuální misky

Bohumín - Ještě tři dny zbývají do ukončení vánoční sbírky na pomoc kočkám a kocourům v útulcích a depozitech.

5.1.2017

Náměstí se již ocitá za plotem, stavba začíná

Před orlovským městským úřadem nyní nezaparkuje ani jedno auto. Centrum města postupně obstupují ploty. A blíží se i další velké změny. Co se děje? Město včera stavební firmě předalo kompletně celé staveniště a začala roky kýžená stavba Humanizace centra Orlové.

4.1.2017

Některá města na Karvinsku budou svážet vánoční stromy od popelnic

Karvinsko – Během Vánoc nazdobené osvětlené září a voní, ovšem počátkem ledna se z nich stává kus dřeva s větvemi, kterého se je třeba zbavit. To je osud většiny živých vánočních stromečků.

4.1.2017

Havířovští by chtěli více dětí

Havířov - Gratulace od ředitele nemocnice, primátorky města i hejtmana kraje přijímala v úterý Monika Hruboňová. Její syn René je prvním miminkem letošního roku v ČR. 

3.1.2017

Petardy vesele bouchaly a psi hrůzou prchali

Karvinsko - Dva dny hledala svého křížence pudla žena, která sama málem zkolabovala, když jí při venčení bouchla pod nohama petarda.

3.1.2017

Zastupitelé si mohou vydělat více

Členové havířovského městského zastupitelstva si v letošním roce mohou na odměnách přijít na více peněz než loni.

3.1.2017

Město letos utratí dvě miliardy

Havířov - Podle schváleného rozpočtu bude město Havířov letos hospodařit s příjmy ve výši 1 722 735 000 korun, přičemž 948 699 000 korun budou tvořit příjmy z daní. Na straně výdajů předpokládá částku 1 937 625 000 korun.

2.1.2017

Hasiči zachránili srnce ze zamrzlého rybníka

Karviná – Kluzký led zamrzlé vodní nádrže zradil asi ročního srnečka, který uvízl na rybníku Sirotek v Karviné-Starém Městě. Po desáté hodině ranní mu první den v roce vyjeli na pomoc karvinští hasiči.

2.1.2017

Kvůli stržené lávce město zavádí dočasný autobusový spoj

Havířov - Vedení havířovské radnice v pondělí souhlasilo se zavedením mimořádné autobusové dopravy, která má lidem zmírnit dopady opravy lávky pro pěší přes řeku Lučinu.

1.1.2017

Nový rok vítali otužilci ve vlnách Kališova jezera

/FOTOGALERIE/ Vyměnit zimní oblečení za plavky, zatnout zuby a vběhnout do mrazivých vod Kališova jezera. Takto včera odpoledne oslavila příchod nového roku partička otužilců z regionu.

1.1.2017

VIDEO: Nový rok v Havířově přivítali tradičním popůlnočním ohňostrojem

Patnáct minut po půlnoci se nad Havířovem rozzářil čtvrthodinový novoroční ohňostroj, kterým město přivítalo rok 2017. 

AKTUALIZOVÁNO
1.1.2017

Prvním miminkem roku 2017 je René z Havířova

Jedním z prvních miminek roku 2017 v České republice, ne-li vůbec prvním, je René z Havířova. 

31.12.2016

Ztratili jste poníka nebo invalidní vozík? Víme, kde jsou

Místnost, v níž se dají nalézt dávno ztracené věci, nad kterými zůstává někdy rozum stát. I tak by se dalo popsat oddělení ztrát a nálezů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies