VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

14.2.2017

OBRAZEM: Kůzlata z bohumínské minizoo se jmenují Jeníček a Mařenka

Předzvěst jara zaznamenali chovatelé z Mauglího ranče v Bohumíně. První letošní přírůstek se tu narodil minulou středu.

14.2.2017

V Havířově se zpívat může, v Karviné ne

Letní náměstí, zmrzlina a v pozadí (ne)známá kytarová či houslová melodie? Podobná představa se v Karviné stala minulostí. Od 1. ledna zde totiž platí vyhláška omezující tzv. busking neboli pouliční vystupování umělců na veřejnosti, které bývá spojeno s dobrovolným příspěvkem kolemjdoucích.

14.2.2017

Výstava polských a českých plakátů

Havířov – Různobarevné, tematicky pestré, poučné, profesionálně zpracované. Tak vypadají plakáty, je jich kolem šedesáti, které zdobí od prvního únorového pátku výstavní síň Viléma Wünscheho v Kulturním domě Leoše Janáčka.

14.2.2017

Městský web pro mobily i tablety

Oficiální webové stránky Bohumína jsou přehlednější i pro uživatele, kteří využívají internet v mobilu či tabletu.

13.2.2017

Archeologové našli v centru Orlové odkazy dávných časů

Střepy nádob ze 17. až 18. století a základy domu pocházející pravděpodobně z doby před zhruba 80 až 100 lety. Taková tajemství odkryli tento týden stavbaři při pracích na revitalizace náměstí v Orlové.

12.2.2017

VIDEO: Provoz v Lazecké ulici po tragických nehodách zpomalují šikany

Správce Lazecké ulice, která je spojnicí Havířova a Orlové, vyslyšel doporučení policistů a bezprostředně po čtvrteční tragické dopravní nehodě provedl v zatáčce pod Dolem Lazy změnu dopravní situace.

12.2.2017

Karvinské školy čeká modernizace za miliony

Karviná – Sedm základních škol v Karviné by se díky evropským dotacím mohlo do dvou let dočkat stavebních úprav, rekonstrukcí a mohlo by si pořídit špičkové pomůcky pro výuku.

12.2.2017

Nové sklo místo plechu

Starý plech ustoupil modernímu sklu a je to hezké. Bohumín se raduje z nových moderních autobusových zastávek.

11.2.2017

OBRAZEM: Dar pro děti hospitalizované v nemocnici

Malá darovací slavnost se konala v pátek na dětském oddělení havířovské nemocnice. Ředitel Gymnázia Komenského Petr Šimek za účasti pastora evangelické farnosti v Havířově-Bludovicích Vladislava Volného předali nemocnici finanční dar ve výši 14 200 Kč určený pro potřeby dětského oddělení.

11.2.2017

Exředitel Josef Grochol: Nemocnice jsou jako Titanic, který se řítí na ledovec

Ředitelem tří sloučených nemocnic - Havířov, Karviná a Orlová - byl jen sedm měsíců. Po předchozím vedení nemocnic i kraje v nich zbyly dluhy, které chtěl postupně snižovat. Nové vedení kraje ho však nařklo, že dluhy naopak zvýšil. Josef Grochol Deníku v rozhovoru vysvětlil, jak situaci vidí on sám.

11.2.2017

Havířovští školáci absolvovali lyžařský kurz na Bílé

Beskydy - Týden na horách, každodenní lyžování i relax ve wellnes centru. Tak si užívali žáci ZŠ Na Nábřeží z Havířova lyžařský kurz v beskydském středisku Bílá.

11.2.2017

Zoo vystavuje své unikáty na vlakových nádražích. Po Ostravě je na řadě Bohumín

Po vybraných nádražích v Moravskoslezském kraji putuje výstava ostravské zoologické zahrady. Tématem výstavy jsou unikáty Zoo Ostrava. 

11.2.2017

Školákům budou předávat zkušenosti odborníci z praxe

Předat studentům základních, středních a vysokých škol formou přednášek a besed praktické zkušenosti odborníků z řady oborů. To je cílem česko-slovenského projektu nazvaného Odborníci do škol, který byl spuštěn po bezmála tříleté přípravě a do něhož se zapojily i některé školy a pedagogové Karvinska.

10.2.2017

Havířov chce ještě více zpřísnit hazard

Zastupitelé města Havířova chtějí ještě více regulovat hazard. Nová vyhláška má úplně zakázat hrací automaty v různých podobách, včetně videoloterijních terminálů.

AKTUALIZOVÁNO
9.2.2017

Moravskoslezská ČSSD podpořila Sobotku. Ze 14 krajů má 13 nominací

Petřvald - Moravskoslezská ČSSD ve čtvrtek navrhla na předsedu strany Bohuslava Sobotku. Premiér a současný šéf sociální demokracie tak má před březnovým sjezdem nominaci ze všech regionů kromě jihočeského. 

9.2.2017

Nový kotel prakticky zadarmo. Lidi na Karvinsku to ale nezajímá

Karvinsko - Dotace z kraje i z města, spoluúčast téměř, nebo úplně nulová, a přesto je zájem obyvatel Karvinska o výměnu starých kotlů za moderní, ekologické mizerný. Oblast z hlediska kvality ovzduší přitom patří dlouhodobě k nejznečištěnějším v zemi.

8.2.2017

Senioři studují univerzitu virtuálně z domova

Havířov - Senioři se mohou za pomoci Městské knihovny Havířov vzdělávat ve Virtuální Univerzitě třetího věku. Za sebou už mají první lekci s přednáškou o cestovním ruchu.

8.2.2017

Primátor: Barbora, nebo nic!

Buď a nebo. Všechno, nebo nic. Jestliže se nepodaří vybudovat průmyslovou zónu Nad Barborou na okraji Karviné, jiná podobná alternativa pro město není. Po včerejším výjezdním zasedání krajských radních v Karviné to novinářům řekl karvinský primátor Tomáš Hanzel (ČSSD).

8.2.2017

Sommeliérské mládí: O víně na všechny způsoby

Teoretické i praktické znalosti předvedli včera mladí sommeliéři na Těšínské karafě, která se v prostorách českotěšínské Albrechtovy střední školy konala už pojedenácté.

AKTUALIZOVÁNO
7.2.2017

Město ocenilo své nejlepší strážníky

Vedení havířovské městské policie a radnice v úterý odpoledne ocenilo nejlepší strážníky a ocenilo nejúspěšnější zásahy loňského roku.

AKTUALIZOVÁNO
7.2.2017

Ředitel krajských nemocnic rezignoval

Nemocnice v Karviné-Ráji, v Orlové i Havířově jsou bez ředitele.

7.2.2017

Úředníci sčítají domácí slepice

Z pátku na sobotu uhynulo v soukromém chovu v Orlové pět slepic, v neděli zde pak veterináři a hasiči museli zlikvidovat zbytek hejna a další drůbež. Ohnisko ptačí chřipky se objevilo v lokalitě zvané Na Olmovci.

6.2.2017

Děti si fotí a posílají vyzývavé fotografie

Karvinsko - Rodiče, pozor! Internetem či mobilními sítěmi možná právě běží velmi odvážné foto vašeho dítěte. Že je teprve žákyní či žákem základní školy?

6.2.2017

Dubnové zápisy do 1. tříd?Poradny i školy očekávají komplikace

Karvinsko – Historicky poprvé se letos budoucí školáci vydají k zápisům do prvních tříd až v dubnu, místo tradičních lednových a únorových termínů.

5.2.2017

V Orlové udeřila ptačí chřipka, dnes tam usmrcují drůbež

V Orlové na Karvinsku je druhé ohnisko ptačí chřipky v Moravskoslezském kraji. Veterináři tam ve spolupráci s hasiči dnes usmrcují 50 kusů hrabavé i vodní drůbeže.

5.2.2017

Nový domov seniorů už se rýsuje

Krok za krokem pokračují přípravy stavby nového domova seniorů v areálu bývalé havířovské zvláštní školy.

4.2.2017

Hospoda, mariáš a pohoda aneb když se hraje O bohumínské hrabátko

O bohumínské hrabátko se jmenuje turnaj v mariáši, jehož 16. ročník se konal v sobotu.

4.2.2017

Škola zvedne jednu budovu a získá nové učebny

Pět nových odborných učeben získá Základní a mateřská škola Dělnická v Karviné tím, že přistaví patro nad budovou školní jídelny. Projekt za 43 milionů se má z 90 procent zaplatit z dotace, deset procent nákladů půjde z města. Zastupitelé už dali investici zelenou.

3.2.2017

Motoristé, pozor! Letos čeká výměna tisíce řidičských průkazů

Karvinsko - Nejvíce lidí za posledních deset let zamíří tento rok do front na městských úřadech. Důvodem bude výměna řidičských průkazů z roku 2007, kterých tehdy úředníci v Česku vydali rekordních 1 146 518 kusů a kterým v letošním roce skončí platnost. Podle údajů Ministerstva dopravy budou nejvytíženějšími měsíci březen, říjen a listopad.

3.2.2017

Florbalisté z Mládežky míří do národního finále

Florbalový tým ZŠ Mládežnická se probojoval do národního finále základní škol.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies