VYBERTE SI REGION

Moje Karvinsko

26.11.2016

Policie ocenila nejlepší muže a ženy ze svých řad

Nejlepší policisté Karvinska se sešli včera dopoledne v Kulturním domě v Těrlicku, aby převzali ocenění za výjimečné zákroky v letošním roce nebo dlouholetou příkladnou službu.

25.11.2016

Taneční, kde o kluky nemají nouzi a všichni se dobře baví

Karviná - Za dveřmi sálu Dětského domova Srdce je slyšet hudba a pokyny tanečních mistrů manželů Hloušových. Ze sálu proniká smích, a když otevřete dveře, pohltí vás energie, radost a nadšení. Pod taktovkou zkušených učitelů a za všudypřítomného veselí zde probíhá předposlední lekce tanečního kurzu zdravotně handicapovaných.

25.11.2016

Jaký bude život na Karvinsku bez těžby uhlí?

Havířov - Společnost OKD se sice zatím zmítá v existenčních problémech, už teď je ale třeba myslet na to, jak bude poddolované území využito v další budoucnosti.

25.11.2016

V Havířově se bude asi zase měnit koalice. Do třetice

Havířov - Po volbách KSČM s ANO, později KSČM s ČSSD a teď se připravuje koalice ČSSD a ANO.

24.11.2016

Na koupališti budují pro děti nové brouzdaliště

Příznivé počasí využili dělníci ke stavbě nového brouzdaliště na letním koupališti v Havířově.

24.11.2016

Byty dávají novou naději lidem z ulice. Žijí tam i děti

Bohumín - Šance pro lidi bez domova na návrat do běžného života. To nabízí dvacet sociálních bytů s asistencí v Trnkově ulici v bohumínském Pudlově. Ve spolupráci s městem je provozuje Armáda spásy, čtrnáct bytů už je obsazených a žijí tam i děti. Město chce do konce roku obsadit všechny.

23.11.2016

Parkuješ špatně? Já tě tedy udám

Karvinsko - „Dnes jsem se přesvědčil, že někteří naši sousedé jsou práskači a volové." Věta tohoto znění se v pondělí objevila na karvinských sociálních sítích a týká se odvěkého problému všech přeplněných sídlišť. Málo míst k parkování, a někdy nezbyde než auto postavit i mimo místa podle platných regulí.

23.11.2016

Lidé se nechávali vyšetřit v rámci urologického dne

Několikaminutové polechtání hlavicí ultrazvuku na podbřišku nic nestojí a přitom může zachránit život. I tak se dá pohlížet na preventivní vyšetření prostaty.

22.11.2016

Pacientům s nemocnou páteří pomáhá moderní skřipec

Elektronikou řízené natahování páteře. V tom spočívá unikátní léčebná metoda nápravy degenerativních onemocnění, včetně vyhřezlých plotének.

22.11.2016

Na radnici můžete platit kartou více věcí

Český Těšín - Radnice jde s dobou a rozšiřuje možnost bezhotovostních úhrad správních poplatků.

21.11.2016

Česko má za sebou mimořádně teplý den, padaly rekordy

Na desítkách stanic zejména na severovýchodě republiky v pondělí padly teplotní rekordy pro 21. listopad. Nejvíce naměřili v Karviné, kde bylo 18,6 stupně Celsia. Maxima přepisovali na 30 ze 143 stanic, kde měří teplotu nejméně 30 let. Mimořádně teplé počasí má v této části země vydržet i v úterý.

21.11.2016

VIDEO: Křižovatce u nové obchodní zóny vládne chaos

Očekávání se naplnila. Doprava u havířovského autobusového nádraží a OC Rotunda kolabuje.

21.11.2016

Strážníci mají novou zbraň proti „buchnám"

Karviná – Ve feťáckém slangu se jim říká „buchny". Injekční stříkačky, kterými se narkomani „nastřelují", tedy se uvádějí do stavu opojení drogou. Králem tvrdých drog je na Karvinsku už roky pervitin. A použité buchny, které jsou od krve a mohou obsahovat i životu nebezpečné infekce, které mezi narkomany kolují, žel občas končí i poházené na veřejnosti.

21.11.2016

Urážky prezidenta před soud nepatří

Karvinsko - "Pane hostinský, tady kdysi visel obraz císaře pána." „Jo, visel, ale sraly na něj mouchy, tak sem ho dal na půdu." Parafrázované věty jsou z knihy Jaroslava Haška o dobrém vojáku Švejkovi, a jak známo, hostinský Palivec byl za tuto odpověď odouzen. Prý tím urazil hlavu monarchie.

20.11.2016

Boj se „zbytečnými" auty je těžký

Karvinsko - Více než deset let blokoval odstavený vůz parkovací místo v centru Karviné. Majitel zemřel a auto nikdo nezdědil. Vůz nakonec město nechalo odtáhnout. Proč vše trvalo tak dlouho? Zákon je neúprosný a úředníci měst jsou velmi často v takových případech zcela bezmocní.

19.11.2016

Jak se lidé bili pazourkem, kamenem, bronzem i ocelí

Chotěbuz – Až uvidíte meče, oštěpy, luky a další repliky historických zbraní v akci, třeba Spolku historie a šermu Tizon v Archeoparku Chotěbuz, vězte, že za každou z nich stojí kus poctivé práce, znalostí a vědění. Historické zbraně byly hlavním tématem sobotní akce ve zmíněném Archeoparku.

19.11.2016

Mladé judisty přijel podpořit olympijský vítěz Lukáš Krpálek

VIDEO/ Havířov - Jméno havířovského judisty Alexandra Jurečky, který v roce 2015 zemřel při potápění, nebude zapomenuto. V sobotu se konal 1. ročník jeho memoriálu mladších a starší žáků.

19.11.2016

Přes řeku povede nová lávka

Havířov - Nutnou součástí stavby nové cyklostezky je výměna staré lávky přes řeku Lučinu za novou. Oklikou budou muset lidé chodit několik týdnů.

18.11.2016

Kvůli zasypávání starého náhonu se v Loukách tvoří dlouhé kolony

Karviná-Louky – Obrnit trpělivostí se musí řidiči mířící z Karviné do Českého Těšína. Zhruba v půli cesty, v Karviné-Loukách, je zbrzdí stavební práce uprostřed obce.

18.11.2016

Křižovatku v centru Havířova postihl výpadek světelné signalizace

VIDEO/ Přes snahu techniků zůstala jedna z nejrušnějších křižovatek v Havířově několik hodin bez semaforů. 

18.11.2016

Oprava vlakového nádraží začne nejdříve na jaře

Nová nástupiště, opravený podchod, výtahy umožňující bezbariérový přístup, nový informační systém. Toto všechno na karvinském vlakovém nádraží bude, zatím ale není úplně jasné, kdy.

17.11.2016

Svatby, kde oddávající vyvalují oči

Karvinsko - Svatba přímo na střeše pěchotního srubu, protože nevěsta si tam jako malá hrávala. Ani takové místo k uzavření manželství není problém. Ovšem, pokud k tomu úřady přistoupí. Stalo se tak před lety v Bohumíně. Orlová zase brzy vyjde vstříc páru, který si své „Ano" chce říct na silvestra.

16.11.2016

Na náměstí už stojí vánoční strom

Český Těšín – Náměstí ČSA už zdobí vánoční strom. Také letos ho městu darovali místní, specializovaná firma ho dopoledne pokácela v zahradě jednoho rodinného domu v ulici Pionýrů. Letošní vánoční strom je vzácný smrk omorika.  

16.11.2016

17. listopad bude v Karviné akční, lidé vyjdou i do ulic

Prohlídka soch a pak setkání lidí všemožných zájmů, kteří by se rádi stali „tvůrci svého města". Tak bude vypadat 17. listopad v Karviné.

16.11.2016

Rybáře potěší trofejní kapři

Patnáct velkých kaprů vypustili v úterý rybáři ze spolku v Lučině do Žermanické přehrady.

15.11.2016

Silničáři už drží hotovost, silné sněžení je nepřekvapí

Havířov, Orlová - Technika potřebná k zimní údržbě cest a chodníků je připravena. Dostatek je také posypového materiálu.

15.11.2016

Kraj mění názor: Budujme Barboru, ale po etapách

Ostrava, Karviná - „Není vhodné stavět průmyslové haly na území, které je poddolované. Do budoucna by to mohlo znamenat problémy pro firmy, které tam něco vybudují a chtějí vyrábět. V této lokalitě opravdu nevíme, co můžeme v budoucnu čekat."

AKTUALIZUJEME
14.11.2016

V Karviné řeší velkou havárii vodovodního potrubí

Vodohospodáři z Karviné jsou v plné pohotovosti. V centru města prasklo potrubí a voda zaplavuje ulice. 

14.11.2016

VIDEO: Do vybydleného domu se zakousl bagr

Do zdí obytného domu v ulici Obránců míru v havířovském Šumbarku se v pondělí pustila těžká technika. Po demolici bude v místě zřízeno hřiště.

14.11.2016

Děti z domovů bojovaly ve florbale

Havířov - Dětský domov Sluníčko v Havířově pořádal další ročník turnaje ve florbale pro děti z dětských domovů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies