VYBERTE SI REGION

Moje Karvinsko

Den pro seniory v Rychvaldu má být tradicí

Loni založili v Rychvaldu novou tradici. Členky vedení tamní místní skupiny Českého červeného kříže připravily pro spoluobčany i své členy a příznivce z blízkého okolí první ročník celodenní akce nazvané výstižně podle svého zaměření Seniorden. Uplynulou sobotu se uskutečnilo v sále kulturního domu jeho druhé pokračování.

Sbírka knih pro jarmark slaví úspěch

Knižní jarmark je v Karviné zavedenou tradicí, která znovu ožije příští pátek.

Preventivní akce zvyšují bezpečí cyklistů

Strážníci nedávají jen pokuty. Jedna z řady jejich preventivních činností je zaměřena na cyklisty, který vštěpují zásady bezpečné jízdy, proč je nutné mít při jízdě na kole přilbu, jak mají mít správně vybavené kolo a jak je důležité, aby ve tmě viděli na cestu a především byli sami vidět. Takovéto akce pořádají strážníci pravidelně po celý rok.

Psi z útulku nacházejí nové domovy stále častěji

Počet psů v útulcích na Karvinsku se snižuje. To je jistě dobrá zpráva. Podle lidí, kteří se o opuštěná zvířata starají, je to jednoznačně díky rozšířenému čipování psů, mediální podpoře a rostoucímu zájmu lidí o to, mít doma čtyřnohého mazlíčka.

Domovy důchodců mají stále plno, pomohou soukromníci?

Zařízení pro seniory evidují stovky žádostí. Jejich kapacity nestačí.

AKTUALIZOVÁNO
V Doubravě vznikla Doubravská náučná stezka, která má dva okruhy a místní či návštěvníky obce provede po zajímavých místech Doubravy.

Doubravou vás provede stezka

/FOTOGALERIE/ Nově vzniklá Doubravská naučná stezka provede zajímavými místy obce pěší i cyklisty.

Proč se Česko změnilo v zemi uzavírek a objížděk

Nové silnice a dálnice se v Česku v posledních letech téměř nestaví, protože nejsou nachystány projekty a vykoupeny pozemky. O to víc se opravuje. Podle mnohých je letošní dopravní situace v tuzemsku katastrofální a nesnese srovnání s žádným jiným státem střední Evropy.

Miliony dní na neschopence

Lidé z Moravskoslezského kraje jsou podle statistik nejvíce nemocní. Okres Karviná čísla ve statistikách řádně podporuje. Jen za první pololetí tady lékaři vystavili bez jedné 21 tisíc neschopenek.

Přehrada patřila netradičním plavidlům

/FOTOGALERIE/ Perníková chaloupka uprostřed přehrady, urostlá Mařenka se strništěm na tváři pádluje, co jí síly stačí. Kousek dál pluje loď nazvaná Pracovní morálka. Ve chvíli, kdy se za bójkou otočí k publiku na břehu, každý vidí ceduli s nápisem Praha. Posádka pokládá pádla a v klidu si zapaluje doutníky. Hlavní aktéři nechtějí vyhrát, chtějí pobavit diváky a s vtipem předvádějí pracovní morálku v našem hlavním městě. Nadšení diváci se smíchem tleskají.

OBRAZEM: Zásnuby na mostě Družby

Setkání knížecího páru, piastovského knížete Měška I. a Doubravky, dcery českého knížete Boleslava, mohli v pátek večer sledovat lidé na hraničním mostě Družby v Českém Těšíně. Český Těšín se vrátil do historie díky studentům mezinárodní letní školy polského jazyka a kultury katovické Slezské univerzity.

I na podzim jsou v plánu opravy silnic

Od září se musí řidiči připravit na další dopravní omezení. Silničáři chystají v okrese Karviná tři souvislé opravy povrchů silnic.

Lukáš Kerhart: Cestovat bylo nejlepší rozhodnutí v mém životě

/ROZHOVOR/ Osmadvacetiletý rodák z Havířova Lukáš Kerhart poprvé vyrazil do zahraničí ve svých osmnácti. Od té doby procestoval na 30 zemí světa. Nyní se snaží ukázat všem mladým Čechům, že cestování je životní příležitostí. V březnu vyšla jeho první kniha Cestování – nejlepší životní investice.

Soutěž láká na zajímavá místa regionu

Podívat se na zajímavá místa Těšínského Slezska a k tomu získat za svou snahu odměnu? To nabízí Destinační management turistické oblasti Těšínské Slezsko, který vyhlásil letní soutěž pro cyklisty.

V Havířově otvírá lesní školka

Jako první v okrese otevře v září v Havířově takzvaná lesní školka. Děti poprvé přivítá v pondělí 5. září.

Ilustrátor Adolf Dudek učil a bavil celou knihovnu

/FOTOGALERIE/ Adolf Dudek zavítal se svou ilustrátorskou show do bohumínské knihovny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies