VYBERTE SI REGION

Moje Karvinsko

Karviná už teď hledá vánoční strom. Najde se dárce?

Karviná - I když jsme si ještě téměř nestihli užít léta, Karvinská radnice už nyní myslí na Vánoce a začala se starat o to, čím ozdobí během vánočních svátků náměstí.

Radní při konkurzech neberou v potaz doporučení komise

Havířov - Přestože ho komise doporučila jako nejlepšího kandidáta na ředitele školy, radní nakonec upřednostnili jiného uchazeče. Neúspěšný uchazeč Přemysl Čapanda má proti takovému postupu výhrady.

Připoj se, nebo si tě najdeme

Návštěvy úředníků, kteří budou chtít vidět důkazy, jak likvidují odpadní vody. To čeká obyvatele rodinných domů Orlové, tedy ty, kteří nejsou napojeni na oficiální městskou kanalizaci. Případným hříšníkům hrozí až stotisícová pokuta.

Graffiti scéna je mrtvá, spreji se ohánějí vandalové

Karvinsko - Zbrusu nově opravené historické dveře radnice, novotou zářící fasáda oblíbeného mostu v Darkově. Také to jsou místa, na kterých se v Karviné dokázali vyřádit „pitomci" se spreji v ruce, kteří všem okolo tvrdí, že tvoří umění zvané graffiti.

Závodníci si na Kahanci připomněli památku Olina Hanáka

Motocykloví závodníci, kteří o víkendu bojovali o Havířovský zlatý kahanec, si před startem připomněli památku jejich kamaráda a mladého soupeře Olina Hanáka.

Křesťanům z Iráku se daří dobře, někteří už začali pracovat

Český Těšín - Čtyři desítky iráckých křesťanů, které do Česka přivezl před pár měsíci Nadační fond Generace 21, se už přestěhovaly do bytů a dál se učí češtinu. Někteří z dospělých také už začínají pracovat. Část z nich žije v Praze, část v Českém Těšíně. Fond to uvedl na svém webu.

Úřad v Chotěbuzi brzy dostane nový kabát

Chotěbuz - Obecní úřad druhé nejmenší obce regionu čekají velké změny, které se dotknou také tamních obyvatel.

Český Těšín opět varuje před neseriozními obchodníky

Přestože městská vyhláška podomní prodej a nabízení služeb zakazuje, ve městě se opět objevili neseriózní podomní obchodníci. Potvrdila to mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková.

Bude mít Karviná nové dopravní hřiště pro děti?

Dočkají se karvinské děti nového dopravního hřiště? Snad. To stávající je 40 let staré, a přestože je udržované, k nejmodernějším rozhodně nepatří. Na jeho zastaralost upozorňují například školní výpravy, které hřiště navštěvují.

Stonava musí odložit stavbu nového domova pro seniory

Stonava - Insolvence důlní společnosti OKD netrápí jen její zaměstnance, dodavatele a další obchodní partnery, ale též obce, kterým OKD dlouhé roky štědře kompenzovala důlní činnost na jejich území.

Památky jsou letos v kurzu

Karvinsko - Stáváme se kulturnějším regionem, který se zajímá také o místní památky? Množství návštěvníků, kteří do těchto míst míří během letošního léta, říká ano. Dobré léto zažívá Archeopark, pochvalují si ho i na Zámku Fryštát.

Na ranči se zabydlela i koza Růžička

Mauglího ranč v parku Petra Bezruče v Bohumíně se stal už po několika týdnech provozu oblíbeným cílem vycházek rodin s dětmi.

OBRAZEM: Závodníci Kahance se představili fanouškům

SOUTĚŽ/ Závodníci, kteří budou o víkendu na Těrlickém okruhu bojovat o trofej v podobě hornického kahance, se v pátek odpoledne přijeli podívat do centra Havířova. 

Jednání zastupitelů provázelo jiskření

Havířov - Tradiční přeobsazení postů v městských společnostech i firmách, kde má město zastoupení, které vyplynulo z nedávného ustavení nové koalice, bylo obsahem čtvrtečního zasedání havířovského zastupitelstva.

V Bohumíně si připomenou 760leté výročí města

Hudbou, jarmarkem, divadlem a atrakcemi pro děti budou v sobotu v Bohumíně slavit 760. výročí první písemné zmínky o městě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.